Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
wydarzenia

Barkiem w prezydenta

Autor Paweł Kaczor/redakcja ekoszalin.pl / fragment ilustracji: Radio Koszalin 4 Czerwca 2014 godz. 6:00
Prezydent Koszalina znieważony i popychany. Nietykalność osobista funkcjonariusza publicznego naruszona. Policja upomina. Czy w tej sytuacji mieszkańcy naszego miasta mogą czuć się bezpiecznie?

Podczas niedzielnego festynu charytatywnego doszło do chuligańskiego wybryku. Skandalista Józef Warchoł, obrażał i popychał Piotra Jedlińskiego, prezydenta Koszalina. Policyjna interwencja zakończyła się pouczeniem. Tylko pouczeniem! Dlaczego Warchoł, który ma na swoim koncie kilka wyroków, może liczyć na taką łaskawość organów ścigania?

 

To sytuacja bez precedensu. – Warchoł usiłował wszcząć awanturę. Wykrzykiwał w moją stronę inwektywy, których nie będę publicznie powtarzać. Przekroczył też pewną granicę, zaczął mnie popychać i zastawiać drogę. Poczułem się zagrożony i wezwałem policję. – opisuje sytuację Piotr Jedliński. Józef Warchoł niejednokrotnie dał poznać swój temperament - pobicie uczestników w telewizyjnym reality show czy awantury na zapleczu sklepu „Piotr i Paweł” są znane wszystkim koszalinianom.

 

O sportowcu zrobiło się głośno również wtedy, gdy został oskarżony przez swoje podopieczne o znęcanie się psychiczne. Czarę goryczy przepełniło naganne skomentowanie na naszym portalu śmierci Henryka Ficka. – Józef Warchoł doprowadził do tego, że całe środowisko sportowe podpisało się pod listem, potępiającym jego poczynania. Są one teraz kontynuowane w innej formie i dotyczą innych osób. Ja tego nie akceptowałem, nie akceptuję i nie zaakceptuję. – zapewnia prezydent Koszalina.

 

Kilka miesięcy temu opinię publiczną poruszyła sprawa nękania SMS-ami Stanisława Gawłowskiego (sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska), słynne już „przywitanie” Donalda Tuska w Koszalinie czy „występy” Warchoła na Trybunie Obywatelskiej w koszalińskim ratuszu. – Będąc 20 lat w samorządzie nie pamiętam, aby w tym czasie, kiedykolwiek radni wyszli z sali podczas czyjegoś wystąpienia. – mówi Piotr Jedliński. Na początku tego roku Warchoł usłyszał łącznie pięć zarzutów. Dotyczyły kierowania przez niego gróźb karalnych, nękania, zmuszania do określonych zachowań i szantażu.

 

Teraz sportowiec zaatakował prezydenta Koszalina. - Na festynie byłem razem z rodziną. Józef Warchoł wyraźnie chciał wszcząć awanturę. Nie będę akceptował tego typu zachowań. Nie zgadzam się na to, żeby można było bezkarnie kogoś obrażać czy fizycznie atakować. Działania Józefa Warchoła przekroczyły pewną granicę. Jeśli myśli, że mnie w ten sposób przestraszy to się myli. – komentuje prezydent. – Każdy obywatel w takiej sytuacji, ma podstawowe prawo do powiadomienia policji. – dodaje Jedliński.

 

Efektem zawiadomienia policji było jedynie spisanie i pouczenie napastnika. – O tym incydencie dostaliśmy informacje od samego pokrzywdzonego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowali policjanci, którzy podjęli interwencje. Mężczyznę pouczono za zakłócanie spokoju. – mówi kom. Urszula Tartas, z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. – Obecnie prowadzone są czynności pod kątem znieważenia funkcjonariusza publicznego, gdyż takim jest Prezydent Miasta. Przesłuchujemy świadków oraz zbieramy dokumenty i materiały, żeby tę sprawę doprowadzić do końca i ewentualnie postawić zarzuty, jeżeli takie przesłanki będą spełnione. – kończy kom. Urszula Tartas, z Komenty Miejskiej Policji.


Komentarz redakcji ekoszalin.pl:

 

Warchoł i brzytwa

Józef Warchoł. Człowiek, który uczciwie nie przepracował ani jednego dnia. Na karku ma kilka wyroków. Wszystkie w zawieszeniu. Karany za pobicie w kołobrzeskim hotelu (panie Józefie, proszę publicznie powiedzieć, kto wówczas z Panem jechał do Skanpolu?) oraz dziecka i będącego na emeryturze ochroniarza. Temida wskazała także na jego winę, gdy wziął udział w wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz zorganizował imprezę masową bez zezwolenia. Prześladował dziennikarzy.

 

Za jednym urządził uliczny pościg, na innego składał szkalujące donosy. Wszystko po to, by jemu nadal żyło się dostatnio. Wielu koszalinian doznało od tego człowieka mnóstwo krzywd. Przez lata klub Warchoła otrzymywał niewspółmiernie duże do sportowych osiągnięć miejskie dotacje. Teraz to się zmieniło.

 

Piotr Jedliński powiedział stop! Warchoł nie może już zatem liczyć na ciepłą klubową posadkę. Musi wziąć się do roboty. A z pięćdziesiątką na karku trudno być mistrzem walk w klatce. Dlatego obecnie tak agresywnie zachowuje się w stosunku do przedstawicieli władz. Pod przykrywką populistycznych sloganów – „władza kradnie” – zabiega o swój partykularny interes. Tonący wszak brzytwy się chwyta...

Czytaj też

Sobieraj: Wezgraj, Mętlewicz, Ostaszewski przestańcie podpalać miasto!

eWok, fot. i wideo Artur Rutkowski - 25 Listopada 2014 godz. 15:51
W Koszalinie jest układ. Od tygodnia. Wezgraj z Mętlewicz i Ostaszewskim kupcząc rozszarpują miasto dzieląc wszystkie stanowiska między siebie.   Tomasz Sobieraj szef PO w Koszalinie na konferencji odniósł się do ostatnich kampanijnych wydarzeń. - Lepszy Koszalin nadal kłamie twierdząc, że bezrobocie w Koszalinie w ostatnich czterech latach wzrosło. To kłamstwo, które nie znajduje żadnego potwierdzenia w faktach. Dziś bezrobocie jest na poziomie delikatnie mniejszym niż w 2010, kiedy to prezydentem został Piotr Jedliński - powiedział Sobieraj.  - Mam tutaj gotowy pozew…. Nie będę go jednak składał, bo doszliśmy do wniosku, że nasz styl prowadzenia kampanii jest inny.  Nie będziemy uczestniczyć w tej brudnej kampanii – dodał wiceprezydent Koszalina.     Sobieraj odniósł się także do jednego z haseł wyborczych kontrkandydata na prezydenta miasta. - Wezgraj od jakiegoś czasu mówi o układach. Używa tym samym języka Józefa Warchoła, od którego tak naprawdę nigdy się nie odciął…  Wezgraj nie potrafi współpracować. W pozytywnym znaczeniu słowo układ oznacza, że samorząd lokalny dobrze współpracuje z samorządem województwa i rządem RP. Dzięki tej współpracy do Koszalina wpłynął niespotykany nigdy wcześniej strumień pieniędzy. Wezgraj nie rozumie jednak tego znaczenia słowa układ -  powiedział szef koszalińskiej Platformy. - Jedyny układ, który został zbudowany w Koszalinie, to układ który powstał tydzień temu.  Artur Wezgraj razem z Anną Mętlewicz i Adamem Ostaszewskim zbudowali układ. Kupcząc rozszarpują miasto dzieląc wszystkie stanowiska między siebie. To jedyny układ, który istnieje w Koszalinie. Zwracam się z apelem do Wezgraja, Mętlewicz i Ostaszewskiego: przestańcie podpalać miasto – zakończył swoją wypowiedź Sobieraj.      

Czarne barwy kampanii wyborczej

eWok, fot. eWok, - 1 Listopada 2014 godz. 6:47
Kampania przed wyborami samorządowymi wkroczyła w decydującą fazę. 16 listopada oddamy głosy na naszych kandydatów, a dziś rano w Koszalinie doszło do niszczenia plakatów i banerów wyborczych. W Koszalinie niektórzy kandydaci prowadzą bardzo aktywną kampanię. Uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami, rozdają ulotki, baloniki itp. Inni swoją wyborczą aktywność przejawiają w inny sposób. Dziś rano na ulicy Piłsudskiego w Koszalinie doszło do aktu wandalizmu. Zniszczone zostały trzy plakaty należące do Komitetu Wyborczego PO. Podarte  zostały plakaty Barbary Grygorcewicz, Damiana Zydla I Piotra Jedlińskiego. Z informacji dostarczonych przez naszych czytelników wiadomo, że takich działań na terenie Koszalina było więcej i dotyczyły wszystkich ugrupowań startujących w zbliżających się wyborach. Mamy nadzieję, że to tylko incydent, który nie uruchomi serii niszczenia, bądź zamalowywania i zrywania wyborczych plakatów.  Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, w czasie trwania kampanii wyborczej wszelkie materiały wyborcze zawierające oznaczenia komitetu wyborczego, od którego pochodzą, podlegają prawnej ochronie. Prawna ochrona materiałów wyborczych to nic innego jak zakaz niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźbą kary. Czyn taki jest wykroczeniem, za które strażnik miejski może sporządzić do sądu wniosek o ukaranie, za co grozi grzywna do 5 000 złotych. Jeśli zniszczenia przekraczają kwotę 250 zł. , to zgodnie z art. 67 § 1 Kodeksu Wykroczeń czyn taki podlega karze aresztu lub grzywny.  

Józef W. znów na wolności

ArtRut, - 22 Września 2014 godz. 21:20
Sąd uznał, że trzymiesięczny areszt do zbyt duża dolegliwość dla Józefa W., byłego sportowca, a obecnie znanego koszalińskiego skandalisty. W poniedziałek Józef W., ponownie trafił do prokuratury. Powodem było złamanie przez niego zakazu zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 m do prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego. Tym razem prokuratura do sprawy podeszła poważnie i wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec Józefa W. Sąd nie podzielił jednak zdania prokuratorów.  Uznał, że były mistrz pięści za swoje czyny będzie odpowiadał będąc na wolności. Dodatkowo sąd wydał decyzję o zastosowaniu wobez Józefa W. dozoru z obowiązkiem meldowania się w komendzie policji trzy razy w tygodniu. PonadtoJózef W.  musi złożyć poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. Nadal także nie może zbliżać się do prezydenta Koszalina i pięciu innych pokrzywdzonych w tej sprawie osób na odległość mniejszą niż 50 m. Prokuratura już zapowiedziała odwołanie w sprawie orzeczenia sądu.      

Józef W. : dozór i zakaz

ArtRut - 19 Września 2014 godz. 7:35
Zatrzymany wczoraj przez koszalińską policję Józef W. decyzją prokuratora otrzymał zakaz zbliżania się do Piotra Jedlińskiego, prezydenta Koszalina na odległość mniejszą niż 50 m. W niedzielę podczas przedwyborczych spotkań, które odbywały się na koszalińskiej giełdzie Józef W. lżył i szarpał prezydenta oraz osoby pomagajace mu w kampanii. W czwartek  ten były sportowiec mający na koncie już wyrok w zawieszeniu za pobicie pracowników Galerii Kosmos został zatrzymany przez policję. Po przewiezieniu do prokuratury usłyszał zarzuty: kierowanie gróźb karalnych, naruszenie nietykalności cielesnej i zniesławienie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Józef W. nie przyznał się do zarzutów. Decyzją prokuratora otrzymał zakaz zbliżania się do osób pokrzywdzonych na odległość nie mniejszą niż 50 m. Otrzymał także dozór policyjny – musi raz w tygodni meldować się na komisariacie.

Józef W. w prokuraturze

ArtRut - 18 Września 2014 godz. 10:30
Koszalińska policja zatrzymała Józefa W. Bezpośrednim powodem zatrzymania było jego zachowanie podczas niedzielnych spotkań przedwyborczych.   Józef W., znany koszaliński skandalista od wielu miesięcy nie ukrywał swojej wrogości ani wobec aktualnego prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego, ani wobec przedstawicieli lokalnej Platformy Obywatelskiej. Jego publiczne wystąpienia podczas obrad sesji Rady Miejskiej, czy też protesty podczas wizyty w Koszalinie premiera Donalda Tuska i prezentacji zespołów AZS Koszalin oraz Energii AZS Koszalin odbiły się szerokim echem. Józef W. na tym nie poprzestał. Podczas oficjalnych uroczystości nagabywał i zaczepiał przedstawicieli władz. Podczas niedzielnych spotkań przedwyborczych, które odbyły się na terenie koszalińskiej giełdy doszło do szarpaniny.     - Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Miejskiej na nakaz wydany przez Prokuraturę Rejonową w Koszalinie. – wyjaśnia Urszula Tartas, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. -  Aktualnie jest u nas w komendzie przesłuchiwany i po tych czynnościach będzie doprowadzony do koszalińskiej Prokuratury. Tam będą dalej wykonywane z nim czynności w sprawie niedzielnego incydentu. – dodała  rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.  

Wybory, czyli wszystkie chwyty dozwolone

Paweł Kaczor / info. tvp.info/parezja.pl / fot. Wojciech Kukliński - 15 Września 2014 godz. 16:03
Wybory samorządowe coraz bliżej, zatem kampania rozkręca się na dobre. A „smaczków” nie brakuje. Ustka ma swojego „łososiowego króla”, Kołobrzegiem chce rządzić osoba z „chorymi” pomysłami. A w Koszalinie były mistrz Europy w kick-boxingu publicznie straszy, wyzywa i szarpie prezydenta. Ustecki biznesmen Jerzy Malek zaproponował, że wpłaci do kasy miasta 5 mln zł. Warunek: rezygnacja obecnego burmistrza ze startu w zbliżających się wyborach. Niespodziewanie burmistrz Jan Olech przystał na tę propozycję.   Dodajmy, że Malek zwany „łososiowym królem” wygrał proces z miastem Ustka o nadmorską działkę. Miasto musiało zapłacić mu 11 mln zł. Suma ta zagroziła płynności finansowej Ustki. Skonfliktowany z burmistrzem biznesmen zaproponował, że wpłaci do kasy miasta 5 mln zł. Warunkiem było wycofanie się obecnego burmistrza – Jana Olecha – ze startu w wyborach.   Burmistrz przystał na tę propozycję. – Oświadczam, że nie będę kandydował w najbliższych wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza miasta Ustka, ani do innych organów samorządowych w Gminie Miasta Ustka. – czytamy w oświadczeniu Jana Olecha. Ta decyzja przeraziła wielu radnych miejskich. Propozycja Malka i decyzja Olecha oburzyła również wielu mieszkańców Ustki.   W tej kampanii zasłynął już także Kołobrzeg. W tym nadmorskim kurorcie kandydat Twojego Ruchu na prezydenta Kołobrzegu - Wiktor Szostało - zaproponował, by na kuracjuszach przyjeżdżających do miasta… testować nowe leki! Ten znany w okolicy rzeźbiarz w pewnym momencie konferencji wypalił coś, co zszokowało nawet jego kolegów.   Szostało stwierdził, że Kołobrzeg jest znanym uzdrowiskiem, do którego przez cały rok przyjeżdżają kuracjusze z Polski i Niemiec, a wśród nich jest wielu emerytów. Kandydat Twojego Ruchu zwęszył w tym interes – chce testować na nich nowe leki! Twierdzi nawet, że po zwycięstwie powoła specjalną instytucję, która się tym zajmie. Uzasadnia to tym, że „Ci ludzie tych leków używają dużo”.    W Koszalinie mamy też swoją wyborczą aferę. Skandalista Józef Warchoł pojawia się w miejscach publicznych i w prostacki sposób lży z Piotra Jedlińskiego i innych ubiegających się z ramienia Platformy Obywatelskiej kandydatów. W miniony weekend na terenach podożynkowych znów doszło do ekscesów z Warchołem w roli głównej. Tym razem Warchoł posunął się jeszcze dalej. Szarpał, a nawet przystawiał pięść do twarzy swoim politycznym przeciwnikom. To sytuacja bez precedensu. Wykorzystywanie przemocy fizycznej w walce politycznej przypomina najczarniejsze chwile z historii ludzkości. 

Warchoł w ratuszu

Artur Rutkowski - 27 Czerwca 2013 godz. 20:44
Podczas ostatniej Trybuny Obywatelskiej, byliśmy świadkami kolejnego wystąpienia właściciela i trenera koszalińskiego klubu bokserskiego Fight Club Koszalin - Józefa Warchoła, obok wspomnianego wystąpiła jego żona - Natalia Warchoł. Zarzuty odpierał Marian Standowicz trener Klubu Judo Gwardia Koszalin. O czym mówili dowiecie się z poniższych filmików.     Wystąpienie Józefa Warchoła:   Wystąpienie Natalii Warchoł:     Oprócz małżonków wystąpił, także Marian Standowicz, który w prosty sposób porównał dokonania koszalińskich judoków z dokonaniami klubu Józefa Warchoła. Standowicz powiedział: - Różnica miedzy koszalińskim judo, a Fight Club Koszalin wynosi 1700 pozycji w ogólnopolskim rankingu współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Wypowiedź Mariana Standowicza     Na koniec krótki film, przedstawiający wcześniejsze wybryki Józefa Warchoła:     Na zdjęciu: z lewej na dole w pomarańczowej koszulce poniżej napisu "Lepszy Koszalin" Józef Warchoł. Fot. Facebook/lepszykoszzalin  

Józef Warchoł przeprasza

Artur Rutkowski - 19 Marca 2013 godz. 13:14
19 marca otrzymaliśmy na naszą skrzynkę mailową list od Pana Józefa Warchoła w sprawie swojego niefortunnego wpisu, jaki wywołał lawinę kontrowersyjnych komentarzy pod adresem trenera Fight Club Koszalin.                                                                                        Koszalin 19 marca 2013r. PRZEPROSINY!!!            Nawiązuję do moich obraźliwych , niefortunnych i skandalicznych wypowiedzi na temat św. Pamięci H. Ficka. Zdaję sobie sprawę i wiem, że dużo osób poczuło się dotkniętych i mocno urażonych  moim wpisem na facebook to co napisałem, a w szczególności w jakim momencie  to zrobiłem, a zrobiłem to pod wpływem emocji i silnego wzburzenia i bez większego zastanowienia się, przelałem swoją złość , bez żadnych hamulców  na osobę zmarłą – przepraszam za to.   Przyznaję się , że moment i czas i chwila była nieodpowiednia. Od ponad 20 lat mieliśmy ze sobą konflikt i nieporozumienia, darliśmy koty. Nasze drogi trenerskie  i koncepcje  rozwoju koszalińskiego sportu na przestrzeni lat mocno się poróżniły . Od kilkunastu lat podejmowałem różne próby działania i zainteresowania opinii publicznej nieprawidłowościami w funkcjonowaniu sportu w Koszalinie. (Głową  w  mur, walka z wiatrakami). a Może ten niestosowny  moment uznałem, jako czas stwarzający możliwość dotarcia do jak największej liczby osób, aby poznali okrutną prawdę, która dotyczy jeszcze wielu żyjących ludzi w Koszalinie . Leży mi w szczególności na sercu dobro mieszkańców naszego miasta, w tym również rozwoju i promowanie sportu młodzieżowego. Postanowiłem więc wykorzystać tą chwilę, aby zwrócić uwagę Koszalinian ,że od lat trwa nieprawidłowe zarządzanie środkami publicznymi przeznaczanymi na sport i nie tylko. Polecam jednak państwu głębsze zainteresowanie się tym problemem, aby mieć prawidłowy i czytelny obraz sprawy. Z poważaniem były sportowiec, obecny trener i organizator, człowiek orkiestra, który poświęca swoje całe życie dla tego ukochanego Miasta.                                     Józef Warchoł w dniu Świętego Józefa.                                                                                         Koszalin 19 marca 2013r.     Od redakcji: List Józefa Warchoła publikujemy w całości, z zachowaniem oryginalnej pisowni.