Z prośbą o możliwość dofinansowania przedsięwzięcia zwrócił się w kwietniu br. dyrektor wspomnianej placówki. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 114 245,72 zł. Zgodnie z umową, wykonawca musi zakończyć budowę lądowiska do 31 lipca br. Lądowisko budowane jest w postaci płyty żelbetowej o wymiarach 25x25m, która umieszczona jest na żelbetowej konstrukcji wsporczej nad poziomem terenu na wysokości 3,2m. Jej powierzchnia pokryta będzie żywicą w kolorze szarym.
Lądowisko zostanie wyposażone w windę, a także schody dla celów transportu pacjentów. Dojazd do szpitala oraz plac manewrowy wykonany będzie z asfaltu, zaś chodniki z polbruku. Lądowisko będzie posiadać oświetlenie przeszkodowe (zgodnie z wymaganiami Urzędu Lotnictwa Cywilnego). Panel sterowniczy załączający oświetlenie przeszkodowe będzie znajdował się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, który będzie miał bezpośredni kontakt z pilotem nadlatującego śmigłowca.
Warto dodać, że 1 czerwca br. na lotnisku w Zegrzu Pomorskim wznowiło pracę Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W skład ekipy ratunkowej wchodzi pilot, lekarz i ratownik medyczny. LPR zakończy swoją działalność 5 września br. W zeszłorocznym sezonie wakacyjnym, medicopter uczestniczył w 129 misjach ratunkowych. Niósł on pomoc głównie ofiarom wypadków drogowych oraz zdarzeń, które były związane z zatrzymaniem krążenia (m.in. utonięcia, udary, zawały i zasłabnięcia).
W większości przypadków po opatrzeniu i zabezpieczeniu poszkodowanych, śmigłowiec transportował ich do lokalnych lecznic (do Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie drogą powietrzną trafiło 75 pacjentów). Potwierdza to, że działalność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w systemie lokalnego ratownictwa medycznego jest ważna i potrzebna.