Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
wydarzenia

Budowa trwa – korki zmaleją

Autor Paweł Kaczor / info. UM Koszalin / fot. główne: FB Piotra Jedlińskiego 18 Czerwca 2014 godz. 15:32
Część pierścienia wewnętrznego Koszalina od ul. BoWiD do ul. Morskiej zostanie oddana do użytku na przełomie czerwca i lipca. Natomiast cały ring - w październiku. Droga umożliwi ominięcie korków w centrum miasta.

Odcinek drogi od ul. BoWiD do ul. Morskiej wraz z rondem ma zostać otwarty na przełomie czerwca i lipca. – Ten odcinek pozwoli nam skierować ruch z Poznania do Kołobrzegu i Mielna bezpośrednio pierścieniem. Nie trzeba będzie wjeżdżać do centrum Koszalina. – mówi Robert Grabowski, Rzecznik Prasowy Prezydenta Koszalina. Natomiast fragment pierścienia wewnętrznego naszego miasta od ul. Morskiej do ul. Władysława IV ma być gotowy w październiku br. – W tej chwili trwa wylewanie betonu na nowo budowanym moście. Prowadzone są również roboty wykończeniowe na pozostałych odcinkach. – komentuje Robert Grabowski.

 

Warto dodać, że od 23 do 27 czerwca wprowadzony zostanie ruch wahadłowy przy ul. Władysława IV – wyjazd na Jamno. Utrudnienia związane są z budową nowego ronda, które jest częścią wspomnianej inwestycji. Poniżej prezentujemy Wam schematyczną mapkę Koszalina z zaznaczeniem trasy, która pozwoli ominąć centrum miasta i poruszać się po wygodnych, niedawno oddanych do użytku, a tym samym mniej znanych kierowcom z głębi kraju, drogach. – Trasa zaznaczona jest kolorem czerwonym. Liczymy, że dzięki mapce, kierowcy odwiedzający Koszalin nie będą mieli kłopotu w poruszaniu się po naszych miejskich drogach. – podaje Grzegorz Śliżewski, z Biura Komunikacji Społecznej UM w Koszalinie.

 

grafika: UM Koszalin


W ramach zadania „Budowa i przebudowa dróg stanowiących zewnętrzny pierścień układu

komunikacyjnego miasta Koszalina – połączenie ul. BoWiD z ul. Władysława IV” zostanie wybudowana droga wraz z pełną infrastrukturą i 160 m mostem przez Dzierżęcinkę oraz ścieżka rowerowa. Koszt inwestycji wynosi ok. 41 mln zł. Budowa całego pierścienia wewnętrznego Koszalina obejmuje 3 etapy (2 już zrealizowano), a jego łączny koszt to ok. 100 mln zł.

 

Ring połączy ul. Gnieźnieńską z ul. Władysława IV. Obejmuje on ok. 12 km nowych dróg ze ścieżkami rowerowymi, oświetleniem i infrastrukturą oraz 10 rond. Jego 3 część obejmuje prawie 3 km nowej drogi, która powinna zostać oddana do użytku zgodnie z harmonogramem. Ring m.in. odciąży ruch w śródmieściu Koszalina, usprawni komunikacyjnie miasto, a także pozwoli na sprawniejszą obsługę pomiędzy osiedlami i dzielnicami.

Następny artykuł

Czytaj też

Dzisiaj zbiórka elektrośmieci

Paweł Kaczor / info. i fot. elektrosmieci.pl - 29 Listopada 2014 godz. 6:16
Wielu z nas wciąż chomikuje stary lub zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dzisiaj jest ostatnia w tym roku szansa na oddanie elektrośmieci w Koszalinie! Chociaż kupujemy nowe sprzęty, starych się nie pozbywamy, przechowujemy i upychamy w komórkach, składujemy w piwnicach i… zapominamy. Nie ma wątpliwości, w polskich domach tkwi wciąż dużo elektrośmieci, a według prawa, każdy z nas powinien w ciągu roku oddać ok. 4 kg elektrośmieci, aby wypełnić unijne normy. dzisiejszy dzień  to dobra okazja na zrobienie porządków i pozbycia się starych urządzeń. Zwłaszcza, że to ostatnia weekendowa zbiórka elektrośmieci w Koszalinie w  tym roku.   Ogólnopolski program „Moje miasto bez elektrośmieci” pomaga mieszkańcom Koszalina w odpowiedzialnym i wygodnym pozbywaniu się starego AGD czy drobnej zepsutej elektroniki. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpady niebezpieczne, więc nie może być wyrzucany w sposób „tradycyjny” – do zwykłego kosza na śmieci, a składowanie niepotrzebnych rzeczy w mieszkaniu jest po prostu niewygodne. Aby cieszyć się wolną przestrzenią swojego lokum mieszkańcy mają ostatnią w tym roku szansę na pozbycie się elektrośmieci w sobotę 29 listopada.. Wystarczy, że przyniosą je do dedykowanego punktu zbierania przy centrum handlowym Galeria EMKA w godz. 09.00 – 11.30 lub Atrium Koszalin w godz. 11.45 – 14.00. Zużyty sprzęt jest przyjmowany w każdych ilościach, całkowicie za darmo. Kolejna weekendowa zbiórka elektrośmieci odbędzie się w ostatnią sobotę stycznia.   Co zrobić z wielkogabarytowymi elektrośmieciami? Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tą usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Przy okazji można też pozbyć się mniejszych urządzeń

Utrudnienia przy ul. Władysława IV

Paweł Kaczor / info. UM Koszalin - 7 Lipca 2014 godz. 10:26
Przy ul. Władysława IV trwają prace przy budowie koszalińskiego pierścienia drogowego. W najbliższych dniach mieszkańcy spotkają się z utrudnieniami spowodowanymi budową. Do piątku (11 lipca) ruch będzie odbywał się po nowej trasie połówkowo. Firma Eurovia – wykonawca prac – będzie wykonywała nasyp po prawej stronie ronda (od strony ogrodów działkowych). Stąd wynika potrzeba kontynuowania wahadła (na ok. 430 m). W najbliższych dniach zostaną również wykonane elementy brukarskie (krawężniki) i odwodnienia deszczowego (przykanaliki) oraz warstwy: stabilizacji cementem, konstrukcyjna, podbudowy bitumicznej, wyrównawcza i wiążąca.     - Prace pozwolą na puszczenie po nowym rondzie ruchu w obu kierunkach ok. 12 lipca. Przez cały okres prac roboty monitorowane są przez Zarząd Dróg Miejskich i Policję. W razie potrzeby wprowadzone będzie ręczne sterowanie ruchem. – podaje Robert Grabowski, rzecznik prasowy prezydenta Koszalina. Cały fragment pierścienia wewnętrznego naszego miasta od ul. Morskiej do ul. Władysława IV ma być gotowy w październiku br. – Termin jest aktualny. Nie ma żadnych opóźnień. Wykonawca prowadzi prace zgodnie z harmonogramem. – komentuje Robert Grabowski.   W ramach zadania „Budowa i przebudowa dróg stanowiących zewnętrzny pierścień układukomunikacyjnego miasta Koszalina – połączenie ul. BoWiD z ul. Władysława IV” zostanie wybudowana droga wraz z pełną infrastrukturą i 160 m mostem przez Dzierżęcinkę oraz ścieżka rowerowa. Koszt inwestycji wynosi ok. 41 mln zł. Budowa całego pierścienia wewnętrznego Koszalina obejmuje 3 etapy (2 już zrealizowano), a jego łączny koszt to ok. 100 mln zł.   Ring połączy ul. Gnieźnieńską z ul. Władysława IV. Obejmuje on ok. 12 km nowych dróg ze ścieżkami rowerowymi, oświetleniem i infrastrukturą oraz 10 rond. Jego 3 część obejmuje prawie 3 km nowej drogi, która powinna zostać oddana do użytku zgodnie z harmonogramem. Ring m.in. odciąży ruch w śródmieściu Koszalina, usprawni komunikacyjnie miasto, a także pozwoli na sprawniejszą obsługę pomiędzy osiedlami i dzielnicami.

Rewitalizacja Rynku

Paweł Kaczor / info. UM Koszalin - 24 Czerwca 2014 godz. 11:57
Zgodnie z umową firma „Infrabud”, która jest wykonawcą rewitalizacji Rynku Staromiejskiego, ma zakończyć ją do 30 czerwca. Wiadomo już, że to nie możliwe. – Liczymy, że prace zostaną zakończone ok. miesiąc później. – mówi Robert Grabowski, Rzecznik Prasowy Prezydenta Koszalina.

Szynobusem nad morze

Paweł Kaczor / info. Urząd Marszałkowski WZ / fot. UM Koszalin - 20 Czerwca 2014 godz. 11:17
Gmina Miasto Koszalin i samorząd województwa ponownie współpracują na rzecz połączenia kolejowego pomiędzy naszym miastem, a Mielnem. Zawarcie umowy w tej sprawie pozwoliło na kontynuację prowadzenia sezonowych przewozów pasażerskich na trasie Koszalin – Mielno. Przewozy obejmą okres od 28.06 do 31.08. Koszalińska Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Woj. Zachodniopomorskiego. Kwota wsparcia to 210 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom utrzymana zostanie cena biletów na ubiegłorocznym poziomie. – To cena 5 zł za przejazd. Obowiązywać będą również ulgi rodzinne. – wyjaśniał prezydent Koszalina Piotr Jedliński.   Planowany rozkład jazdy szynobusa (jest on dostępny tutaj) został skorelowany z przyjazdami do naszego miasta dalekobieżnych pociągów PKP. – Wszystko to z myślą o mieszkańcach tej części Pomorza Zachodniego i turystach, którzy w najbliższe wakacje wybiorą się nad Bałtyk. – podkreślił wicemarszałek Woj. Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski. W poprzednim roku z połączeń na tej trasie skorzystało ok. 40 tys. pasażerów.

Co z „dziurą” obok Emki?

Paweł Kaczor / info. UM Koszalin - 17 Czerwca 2014 godz. 9:22
Wielu koszalinian zastanawia się jakie będą dalsze losy zagospodarowania działki obok Galerii „Emka”. Mają oni prawo być zaniepokojeni długotrwałym wstrzymaniem prac. Wielki wykop wzdłuż znacznej części ul. Jana Pawła II powstał po usunięciu ogromnych mas gruntu pod planowaną budowę drugiej części Galerii „Emka”. Po wyrównaniu i ocembrowaniu dołu, które miało miejsce 6 lat temu, całkowicie wstrzymano postęp prac inwestycyjnych. Kwestia ta wywołuje nieustanne pytania i emocje u mieszkańców Koszalina, jest przedmiotem interpelacji ze strony radnych Rady Miasta, a także budzi zaniepokojenie, gdyż wpływa negatywnie na wizerunek naszego miasta.   W poprzednich latach w tej sprawie władze Koszalina spotykały się z dyrektorem zarządzającym London & Cambridge Properties Poland. Podkreślał on, że firmę niewiele dzieli od kontynuacji projektu rozbudowy Galerii „Emka”. Władze miasta były zapewniane o dużej determinacji firmy, która związana była z chęcią doprowadzenia do finalizacji tej prestiżowej inwestycji.   Tymczasem na placu budowy w dalszym ciągu nie widać żadnego postępu. Dlatego władze miasta zwróciły się do dyrektora LCP z prośbą o przekazanie aktualnych informacji, a także przedstawienie planów firmy, które związane są z rozbudową Galerii „Emka”. Czy firma zakłada jakiś limit czasowy w oczekiwaniu na sprzyjające warunki do wznowienia rozbudowy? Czy rozważa alternatywne scenariusze, takie jak np. sprzedaż galerii innemu podmiotowi? Tego jeszcze nie wiemy.