9-14 czerwca (poniedziałek – sobota) 44. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”
15 czerwca (niedziela)
13:00Pokaz filmów nagrodzonych na 44.KFDF Młodzi i Film
19:00Ballerina. Z uniwersum Johna Wicka
16 czerwca (poniedziałek)
17:00Lilo & Stitch
19:00Ballerina. Z uniwersum Johna Wicka
17 czerwca (wtorek)
16:00Lilo & Stitch
18:00Dyskusyjny Klub Filmowy: Wszystkie odcienie światła
20:20Ballerina. Z uniwersum Johna Wicka
18 czerwca (środa)
16:00Lilo & Stitch
18:00Retrospektywa Wojciecha Jerzego Hassa: Jak być kochaną
20:00Ballerina. Z uniwersum Johna Wicka
19 czerwca (czwartek)
16:00Lilo & Stitch
18:00Przeżyj to w kinie 20 lat z PISF: Johnny (bilety: 10zł)
20:00Ballerina. Z uniwersum Johna Wicka
..................................................................................................................................................................................................………………….………
„Ballerina. Z uniwersum Johna Wicka”
Reż.: Len Wiseman; Obsada: Ana de Armas, Keanu Reeves, Ian McShane, Norman Reedus; gat.: Thriller, Akcja; USA 2025; 125 min.
Osierocona przez porywacza, który zabił jej ojca i uprowadził młodszą siostrę, 7-letnia Eve trafia do rodziny zastępczej. Przepełniona gniewem i żądzą zemsty zwraca na siebie uwagę tajemniczej organizacji Ruska Roma, która przygarnia ją i doskonali w sztuce tańca i zabijania. Jako dorosła kobieta, profesjonalna zabójczyni o nieprzeciętnych umiejętnościach i nieodpartym uroku, Eve łamie zasady swojej organizacji, by ruszyć na poszukiwania zabójcy ojca.
„Lilo i Stich”
Reż.: Dean Fleischer-Camp; Obsada: Maia Kealoha, Chris Sanders, Sydney Agudong; gat.: Komedia, Przygodowy; USA 2025; 108 min.
Lilo i Stich to aktorska wersja animowanego filmu Disneya z 2002 roku. Jest to opowieść o samotnej dziewczynce z Hawajów i zbiegłym kosmicie, który pomaga jej
„Wszystkie odcienie światła”
Reż.: Payal Kapadia; Obsada: Kani Kusruti, Divya Prabha, Chhaya Kadam, Hridhu Haroon; gat.: Dramat; Indie, Francja, Holandia, Luksemburg 2024; 116 min.
W centrum wielomilionowego, kosmopolitycznego miasta mieszkają trzy kobiety: dwie pielęgniarki oraz szpitalna kucharka. Prahba otrzymuje dość zaskakujący upominek od męża, który wyjechał do pracy do Niemiec. Anu spotyka się ze swoim chłopakiem, mierząc się z problemami religijnymi i… lokalowymi. Parvati, wdowa, walczy z nieuzasadnioną eksmisją.
„Jak być kochaną”
Reż.: Wojciech Jerzy Has; Obsada: Barbara Krafftówna, Zbigniew Cybulski, Artur Młodnicki, Wieńczysław Gliński; gat.: Melodramat, Obyczajowy, Psychologiczny; Polska 1962; 101 min.
Podczas podróży lotniczej aktorka Felicja wspomina czasy II wojny światowej. Zakochana w koledze z teatru, Wiktorze Rawiczu, ukrywała go przez niemal całą okupację, ciążył na nim bowiem wyrok śmierci z uwagi na podejrzenie o zabójstwo volksdeutscha Petersa. By uratować ukochanego, Felicja znosi liczne poniżenia, przemoc, gwałt. Liczy jednak, że Rawicz odwzajemni jej uczucie.
„Johnny” | 19 czerwca|18:00
Reż.: Daniel Jaroszek; Obsada: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Magdalena Czerwińska, Anna Dymna; gat.: Biograficzny; Polska 2022; 119 min.
"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.