Większość sal znajduje się w tylnym skrzydle budynku od strony Dzierżęcinki. To tu zostały zainwestowane pieniądze pochodzące z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Koszalina. Według informacji zastępcy dyrektora placówki Moniki Modły suma dotacji wyniosła około 200 tys. zł. Widząc ogrom przestrzeni, która wymagała gruntownego remontu i modernizacji można się zdziwić, że ta kwota wystarczyła.
Oprócz prac typowo remontowych każda sala została wyposażona w profesjonalny sprzęt dopasowany do profilu zajęć jakie się w nich będą odbywać. - Objaśnia Modła. - Pomieszczenia do nauki śpiewu posiadają swoje nagłośnienie, mikrofony, czy instrumenty. Przybory i materiały do zajęć plastycznych również zostały zakupione z tej puli. Jeśli chodzi o wystrój, to elementy dekoracyjne powstały dzięki zaangażowaniu pracowników, co pomogło zredukowac koszty. Plastycy i graficy dołożyli wszelkich starań, żeby nowa przestrzeń nie tylko była funkcjonalna, ale także atrakcyjna wizualnie.
Na trzech piętrach w „labiryncie” korytarzy już rozbrzmiewają dźwięki muzyki i śpiewu. W sąsiadujących obok siebie pracowniach plastycznych dzieci i seniorzy mają okazję spróbować swoich sił w artystycznym rzemiośle, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W powietrzu unosi się jeszcze zapach świeżości i atmosfera entuzjazmu.
Nowe pomieszczenia pozwoliły na rozszerzenie oferty CK 105. Dwie sale przeznaczone na lekcje języka angielskiego i niemieckiego cieszą oko świetnym wyposażeniem. Oprócz jednoosobowych ławek i tablicy, każda „klasa” ma swój projektor do slajdów, czy filmów. Zajęcia mają ruszyć od października.
Otworzone zostaną także sekcje teatralne, taneczne czy muzyczne. Chętni do nauki gry na werblu, ukulele, czy instrumentach klawiszowych znajdą coś dla siebie. Na renowacji obiektu skorzystał zespół taneczny Bałtyk, który wreszcie dorobił się magazynu kostiumów, które wczesniej przetrzymywane były w amfiteatrze. Do CK 105 przeniosła się także Galeria Scena, która od tej pory będzie skupiać się bardziej na sztuce performance'u. Także Club 105 otrzymał własne, niezależne nagłośnienie, zakupione specjalnie na potrzeby tej konkretnej sali koncertowej.
Dobre wrażenie robi nie tylko ogrom zakupionego wyposażenia i prac remontowych, ale także design doskonale oddający charakter nowej części budynku. Na piętrze „muzycznym” można znaleźć kolorowe nuty „rozpisane” na ścinach, czy wmurowany kontrabas. Sama numeracja drzwi opiera się o prosty zabieg, który nie szpeci tandetnym złoceniem. To klasyczna i stonowana funkcjonalność.
Pieniądze zostały zainwestowane w sposób przemyślany i racjonalny. Obecnie już 500 osób korzysta z zajęć artystycznego ruchu amatorskiego CK 105. Według informacji Moniki Modły jest jeszcze około 200 miejsc wolnych w 35 sekcjach. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej placówki lub pod nr telefonu 94 347 57 01. Ceny uczestnictwa w zajęciach wahają się od 10 do 120 zł w zależności od rodzaju sekcji.