Sensacyjna porażka

Autor Artur Rutkowski 10 Sierpnia 2014 godz. 10:56
Bałtyk Koszalin spotkaniem z beniaminkiem GKS Przodkowo rozpoczął rywalizację w sezonie 2014/2015. Spotkanie było oficjalnym debiutem na ławce trzecioligowej Łukasza Korszańskiego. Niestety wicemistrz z poprzedniego sezonu musiał uznać wyższość rywali. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u 0:2.

Już w pierwszej połowie gospodarze starali się zdobyć prowadzenie, ale szczelna defensywa Bałtyku nie dawała się zaskoczyć. Jeszcze przed przerwą Michał Czenko mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale zabrakło skutecznego wykończenia. Swoją szansę mógł mieć również Adrian Rząsa, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej.

Po zmianie stron, Przodkowo potrzebowało zaledwie trzech minut, aby wyjść na prowadzenie dzięki przepięknemu trafieniu w samo okienko bramki Macieja Dulewicza. Łukasz Korszański na nieoczekiwany przebieg wydarzeń zareagował dwiema zmianami w zestawieniu. Jednak wprowadzeni Miklasiński i Ziętarski nie odmienili gry przyjezdnego zespołu . Niestety w 71 minucie padła druga bramka dla Przodkowa. W końcówce Miklasiński i Chyła mogli zdobyć kontaktowego gola, ale ta sztuka im się nie udała.

Kolejnym rywalem Bałtyku będzie drugi beniaminek ligi - KS Chwaszczyno. Mecz zaplanowano na 16 sierpnia, godzinę 17:00 na Stadionie przy ul. Andersa.

GKS Przodkowo - Bałtyk Koszalin 2:0 (0:0)

Skład Bałtyku: Dulewicz, Czenko, Krauze, Szostak, Maciąg, S. Wiśniewski, Pooch ( 60 Ziętarski) Rząsa, Parus ( 58 Miklasiński) Wólkiewicz, Chyła.

Pierwsze ligowe zwycięstwo odnieśli podopieczni Łukasza Korszańskiego. Bałtyk niespodziewanie pokonał Kaszubię Kościerzyna w wyjazdowym spotkaniu 3:0. Mecz rozpoczął się fantastycznie dla drużyny gości już w trzeciej minucie meczu piłkę do siatki skierował doświadczony Robert Ziętarski. Wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie. Po zmianie stron wynik podwyższył sprowadzony przed sezonem Daniel Wólkiewicz. Natomiast dzieła zniszczenia dokończył kapitan Bałtyku Marcin Chyła. Sensacyjne zwycięstwo koszalinian stało się faktem. Bałtyk wygrywa pewnie 3:0.   Warto dodać, że z meczu na mecz gra Bałtyku prezentuje się lepiej. Po porażce na inaugurację 0:2 z GKS Przodkowo, następnie po poprawie gry w defensywie koszalinianie zremisowali bezbramkowo z KS Chwaszczyno, teraz szkoleniowiec Łukasz Korszański popracował ze swoimi napastnikami nad skutecznością, co dało pierwsze ligowe zwycięstwo.     Doskonały wynik z pewnością poprawił nastroje w szatni drużyny z Andersa przed zbliżającymi się derbami Koszalina, które już w przyszły weekend na stadionie Bałtyku.

Bez bramek na Andersa

Artur Rutkowski - 16 Sierpnia 2014 godz. 19:50
Bałtyk Koszalin w drugim meczu sezonu podzielił się punktami z beniaminkiem KS Chwaszczyno. Po bezbarwnym meczu podopieczni Łukasza Korszańskiego zdobyli pierwszy punkt. Od pierwszy minut spotkanie nie dostarczało fanom zbyt wielu emocji. Pierwszą groźniejszą akcję przeprowadzili goście w 11 minucie, po strzale Kussa, Dulewicz nie dał się zaskoczyć. Na odpowiedź gospodarzy nie musieliśmy długo czekać już w 13 minucie Marcin Chyła w polu karnym zagrywa do Kamińskiego, ale strzał tego zawodnika zostaje zablokowany.    Kolejna akcja gospodarzy miała miejsce w 21 minucie, kiedy Robert Zientarski dwukrotnie został zablokowany w polu karnym.  Następna okazja do zmiany wyniku pojawiła się w 37 minucie, kiedy gospodarze przeprowadzili kontrę lewą stroną, prostopadłe podanie do Marcina Chyły, ale niestety kapitan gospodarzy nie trafił w bramkę w klarownej sytuacji.    Tuż przed przerwą Chwaszczyno było przed szansą wyjścia na prowadzenie. Strzał z rzutu wolnego bardzo silny prosto w bramkarza, który wybił przed siebie.    Po zmianie stron drużyna gości w 57 minucie mogła wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystali rzutu wolnego z ok. 18 metrów. Kwadrans przed końcem Kamil Wiśniewski zmarnował doskonałą okazję po dośrodkowaniu Bartosza Maciąga.   Jeszcze w doliczonym czasie gry Marcin Parus mógł zostać bohaterem, lecz jego strzał niezagroził bramce KS Chwaszczyno. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.   Bałtyk Koszalin - KS Chwaszczyno 0:0 Kartki:   62' S.Wiśniewski, 90+2' Maciąg (Bałtyk) – 49' Radon (Chwaszczyno)   Bałtyk Koszalin: Dulewicz – Miklasiński, Krauze, Maciąg, Rząsa (62' K.Wiśniewski), S.Wiśniewski (65' Pooch), Zientarski, Kamiński, Wółkiewicz (82'Parus), Chyła, Czenko KS Chwaszczyno: Grubba – Sączewski, Zbrzyzny, Czuk (75' Ł.Dampc), Cegłowski, Kuss, Radon (70'Dempc), Beyl, Czerwionka, Giziński, Piotrowski (89'Duda)

Podsumowanie 1 kolejki trzeciej ligi

Artur Rutkowski - 11 Sierpnia 2014 godz. 9:26
W miniony weekend rozgrywki rozpoczęła Bałtycka Trzecia Liga, w której występują dwa zespoły z naszego miasta. Podczas pierwszej kolejki kibice w ośmiu spotkaniach zobaczyli dwadzieścia pięć bramek. Jako pierwsi na murawę "trzecioligową" w sezonie 2014/2015 wybiegli zawodnicy beniaminka KS Chwaszczyno i Cartusii Kartuzy. Skuteczniejsi, w tym spotkaniu okazali się gospodarze, którzy dzięki trafieniu w 79 minucie Łukasza Dempc'a wygrali 1:0.   Następnie swój mecz rozegrali zawodnicy Astry Ustronie Morskie, którzy po zaciętym spotkaniu podzielili się punktami z Pogonią II Szczecin. W Ustroniu padł remis 1:1.   W Kościerzynie, gdzie miejscowa Kaszubia podejmowała Chemik Police padło, aż pięć bramek z czego cztery dla gospodarzy. Wynik otworzył już w 7 minucie Mateusz Łuczak, następnie swoje gole dołożyli Michał Drzymała i Karol Styś, na co goście tuż przed przerwą odpowiedzieli bramką Bartosza Gołębiowskiego. Po zmianie stron Jan Przybyszewski w 65 minucie ustalił wynik spotkania na 4:1.   Jednak zwycięstwo Kaszubii nie było najwyższą wygraną tej kolejki, bowiem w Manowie miejscowy Leśnik został rozbity przez Gryf Wejherowo. Spadkowicz z II ligi nie miał litości dla Leśnika i już w piątej minucie Gryf objął prowadzenie. Kolejne bramki padły po przerwie, z czego aż trzy od 64 do 77 minuty. W ostatniej minucie "ostatni gwóźdź do trumny" wbił Michał Skwiercz. Leśnik przegrywa z Gryfem 0:5. Była to najwyższa porażka manowskiego klubu od jedenastu lat przed własną publicznością.   Udanie sezon rozpoczęli podopieczni Tadeusza Żakiety, którzy pokonali Drawę Drawsko Pomorskie 3:1. Przed pierwszym gwizdkiem fani gospodarzy dziwili się, co w pierwszym składzie robi Aleksander Karbowiak. Młody pomocnik szybko jednak pokazał, że zasłużenie wybiegł w wyjściowej jedenastce. Już w pierwszej minucie po rzucie rożnym Daniel Wojciechowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 7 minucie goście odrobili straty. Wspomniany wcześniej Karbowiak pokazał w 12 minucie, że jest w formie dając kolejne prowadzenie gospodarzom. Ostatnie trafienie w meczu padło w 27 minucie po trafieniu Macieja Stańczyka.   Nieudanie sezon rozpoczął się dla Bałtyku Koszalin. Debiutujący na ławce trenerskiej koszalińskiego zespołu Łukasz Korszański nie znalazł sposobu na pokonanie GKS-u Przodkowo, beniaminka ligi. W pierwszej połowie spotkania "Bałtykowcom" udawało się obronić kilka groźnych ataków. W 48 minucie już nic nie uchroniło gości od straty bramki. Koszalinianie dążyli do wyrównania, za co zostali skarceni drugim trafieniem w 71 minucie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.   Wyniki wszystkich spotkań 1 kolejki: Rasel Dygowo - Arka II Gdynia 0:3 Astra Ustronie Morskie - Pogoń II Szczecin 1:1 Leśnik Manowo - Gryf Wejherowo 0:5 GKS Przodkowo - Bałtyk Koszalin 2:0 KS Chwaszczyno - Cartusia Kartuzy 1:0 Kaszubia Kościerzyna - Chemik Police 4:1 Gwardia Koszalin - Drawa Drawsko Pomorskie 3:1 Bałtyk Gdynia - Lechia II Gdańsk 1:1