Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
wydarzenia

4. Marsz Równości w Koszalinie

Autor Ala za Fala Równości 10 Maj 2023 godz. 7:47
"Chcemy się spotkać po raz kolejny - wszystkie osoby LGBTQIA oraz osoby sojusznicze na czwartym Marszu Równości w Koszalinie. Chcemy zrobić prajd naszych marzeń! Zasługujesz na to Ty i ja – my wszystkie*cy" - zapraszają organizatorzy.
Przez ostatnie lata wydarzyło się naprawdę sporo zła systemowego i co za tym idzie - osobistych dramatów queerowych osób. Nie będziemy wymieniać tych doświadczeń. Mamy dość! Teraz chcemy tańczyć do kawałków Lady Gagi i być dumne*i z tego, kim jesteśmy. 

Naładujmy w końcu baterie! 

Planujemy organizację marszu na trasie przyjaznej dla osób o specjalnych potrzebach. Wydarzenie poprzedzone będzie tęczowym piknikiem, panelem dyskusyjnym i innymi atrakcjami. 
Ogromnie nas cieszy, że Osoby z queerNB będą po raz kolejny maszerować z nami! Panel dyskusyjny z ich udziałem będzie dotyczył sytuacji osób LGBTQIA w Neubrandenburgu i Koszalinie.
Inne wydarzenia opublikujemy już wkrótce. Bądźcie z nami na bieżąco. 
falarownosci.org
Dlaczego maszerujemy? 
Równość małżeńska, przyjazne prawo o uzgodnieniu płci, prawne uznanie tęczowych rodzin, związki partnerskie, wsparcie lokalnej społeczności, nowelizacja kodeksu karnego, rzetelna edukacja seksualna, lepsza opieka psychologiczna i psychiatryczna - te
postulaty są nam niezmiennie bliskie.
 Więcej o nich na naszej stronie: falarownosci.org/postulaty
Zapraszamy wszystkie grupy mniejszościowe, które podzielają nasze wartości. Nie jesteś LGBTQIA+? Przyjdź dla swojego dziecka, kolegi, koleżanki, brata i sąsiadki! Bądź solidarna*y i wspieraj swoich bliskich. 
 
Zapraszamy do kontaktu:
 +48 731 053 016
 fundacja@falarownosci.org


Czytaj też

Koszalin: Marsz Równości

Ala z mat.inf. - 28 Marca 2022 godz. 18:57
2 kwietnia ulicami Koszalina przejdzie trzeci Marsz Równości, zorganizowany przez Fundację na Rzecz Grup Dyskryminowanych "Fala Równości". Pierwotnie tegoroczny Marsz miał się odbyć pod tradycyjnym już hasłem „Łączy nas miłość” w charakterze dumnej i tanecznej manifestacji, jednak obecna dramatyczna sytuacja wymaga powiedzenia: „Miłość! Nie wojna” i to będzie właśnie główny przekaz naszego wydarzenia, mając na uwadze sytuację osób, w tym społeczności LGBTQ+ z doświadczeniem uchodźczym oraz tych, które zostały na terenach objętych wojną w Ukrainie. W sobotę, 2 kwietnia, Marsz Równości poprzedzi "tęczowy piknik". Odbywać się on będzie na placu przed ratuszem w godzinach 12.00-15.00. Pojawią się stoiska z gadżetami sklepu Unipride, stoisko Centrum Terapii HAAK z Poznania (specjalista z Centrum wygłosi krótką przemowę związaną ze zdrowiem psychicznym osób LGBTQ+), Stowarzyszenia Lambda Szczecin, rodziców osób LGBTQ+ z Koszalina oraz naszej fundacji - "Fali Równości", jak również stoisko Rainbow - firmy produkującej napoje ChaiKola i ChaiMate, od lat zaangażowaną w działania w obszarze społecznej odpowiedzialności. Na jednym ze stosik koszalińska artystka, Weronika Teplicka, będzie malować obrazki w kolorach tęczy. Przewidujemy też stanowisko przeznaczone do malowania twarzy i transparentów związanych z pokojowym przekazem i wsparciem dla Ukrainek i Ukraińców. Równolegle w Mozaice odbywać się będzie spotkanie autorskie z Martą Justyną Nowicką wokół jej książki "Słowacki. Wychodzenie z szafy", które poprowadzi Marcin Napierała. Opis Wydawnictwa Krytyki Politycznej: Juliusz Słowacki nigdy się nie ożenił, nic nie wiadomo o jego dzieciach. Kobiety w jego życiu to raczej siostry niż kochanki. A mężczyźni? Związki poety z innymi artystami są pełne namiętności; to relacje z nimi kształtują jego życie. Listy Słowackiego do Krasińskiego płoną żywym ogniem, tymczasem w korespondencji do matki poeta pracowicie udaje idealnego syna, heteryka. Czy w historii polskiej literatury znajdzie się miejsce dla queerowego dandysa, którego portret Marta Nowicka odmalowuje w swojej książce? Marsz Równości wystartuje o godzinie 15.00 z placu przy ratuszu. Do przejścia zaplanowanych jest niecałe 5 km – Rynek Staromiejski, Młyńska, Al. Monte Cassino, Władysława IV, Jana Pawła II, Fałata, Młyńska, Rynek Staromiejski. W tym roku charakter pirde’u zastąpimy manifestacją na rzecz pokoju i praw człowieka. Przemówienia wygłoszone zostaną po przemarszu na Rynku Staromiejskim. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy z GryfMed - Ratownictwo Medyczne.  

II Marsz Równości w Koszalinie - łączy nas miłość!

Ala za Fundacja Fala Równości - 6 Sierpnia 2021 godz. 1:35
"Cześć! Chcemy się spotkać po raz kolejny - wszystkie osoby LGBTQIA oraz osoby sojusznicze na II Marszu Równości w Koszalinie już 4 września 2021 roku. Chcemy zrobić prajd naszych marzeń! Zasługujesz na to Ty i ja – my wszystkie*cy" - zapraszają organizatorzy z Fundacji Fala Równości. Organizatorzy zapraszając do udziału w marszu na stronie wydarzenia napisali: "Przez ostatnie dwa lata wydarzyło się naprawdę sporo zła systemowego i co za tym idzie - osobistych dramatów queerowych osób. Nie będziemy wymieniać tych doświadczeń. Mamy dość! Na ostatnich manifestacjach krzyczały*eliśmy "wypier*alać*,  teraz chcemy krzyczeć i tańczyć do kawałków Lady Gagi i być dumne*i z tego, kim jesteśmy.  Naładujmy w końcu baterie!  Planujemy organizację marszu na trasie przyjaznej dla osób o specjalnych potrzebach. Wydarzenie poprzedzone byłoby tęczowym piknikiem, pokazami filmowymi i panelem dyskusyjnym. Po marszu? Nasz mały drag night - bezpieczne after party.  Inne wydarzenia opublikujemy już wkrótce. Bądźcie z nami na bieżąco.  falarownosci.org Dlaczego maszerujemy?   Równość małżeńska, przyjazne prawo o uzgodnieniu płci, prawne uznanie tęczowych rodzin, związki partnerskie, wsparcie lokalnej społeczności, nowelizacja kodeksu karnego, rzetelna edukacja seksualna, lepsza opieka psychologiczna i psychiatryczna - te postulaty sq nam bliskie.  Więcej o nich na naszej stronie: falarownosci.org/postulaty Zapraszamy wszystkie grupy mniejszościowe, które podzielają nasze wartości. Jesteś hetero? Przyjdź dla swojego dziecka, kolegi, koleżanki, brata i sąsiadki! Bądź solidarna*y i wspieraj swoich bliskich. PLAN: od 14:00 - tęczowy piknik14:10-15:20 - panel dyskusyjny nt. doświadczeń osób transpłciowych16:00 - start przemarszu 20:00 - afterparty  

Tęczowy marsz przeszedł przez Koszalin

Dominik Wasilewski - 6 Kwietnia 2019 godz. 16:26
Ulicami naszego miasta przeszedł I Koszaliński Marsz Równości. W manifestacji wzięło udział około tysiąca uczestników. Marsz zakończył się na Rynku Staromiejskim, zakłóceń nie było. - Nasze miasto dołączyło do Szczecina, Poznania, Gdańska, Opola, Gniezna czy Warszawy, wspólnie maszerujących na rzecz tolerancji, równouprawnienia i afirmacji środowisk LGBT+. Idziemy, bo uważamy, że miłość łączy, nie wyklucza, a każdy ma prawo być tym i z kim chce- powiedziała jedna ze współorganizatorek wydarzenia, Katarzyna Paprocka.

Dziś Marsz Równości w Koszalinie

Ala z mat. inf. - 22 Lutego 2019 godz. 0:03
"Mniej więcej 2 lata temu rozmarzyłam się, że w Koszalinie mogłyby załopotać tęczowe flagi. Że moi znajomi, bez względu na ich orientację seksualną, wezmą je do ręki i okażą wsparcie" - mówi nam jedna ze współorganizatorek wydarzenia, Katarzyna Paprocka. "Nasze miasto dołączy do Szczecina, Poznania, Gdańska, Opola, Gniezna czy Warszawy, wspólnie maszerujących na rzecz tolerancji, równouprawnienia i afirmacji środowisk LGBT+. Idziemy, bo uważamy, że miłość łączy, nie wyklucza, a każdy ma prawo być tym i z kim chce!    Pierwszy Marsz w tym roku w Polsce! Pierwszy w historii Koszalinie! Zapraszamy serdecznie na Marsz Równości w Koszalinie. Spotykamy się aby zamanifestować pełne wsparcie dla postulatów społeczności LGBT+ i wyrazić z nią swoją solidarność pokazać, że tolerancja, miłość i życzliwość są silniejsze niż nienawiść, pogarda i wykluczenie sprzeciwić się wszelkiej dyskryminacji ze względu na orientację psychoseksualną, poglądy, płeć oraz wiarę lub jej brak. Bądź z nami - weź udział w święcie demokracji, wolności, tolerancji i wzajemnej życzliwości. Program: 10:00 - 14:00 - pokazy filmów i dyskusja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej 14:00 - start I Marszu Równości w Koszalinie z placu Polonii, przemarsz ulicami miasta. ok. godz. 16:00 - zakończenie Marszu na Rynku Staromiejskim.