Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
wydarzenia

4. Marsz Równości w Koszalinie

Autor Ala za Fala Równości 10 Maj 2023 godz. 7:47
"Chcemy się spotkać po raz kolejny - wszystkie osoby LGBTQIA oraz osoby sojusznicze na czwartym Marszu Równości w Koszalinie. Chcemy zrobić prajd naszych marzeń! Zasługujesz na to Ty i ja – my wszystkie*cy" - zapraszają organizatorzy.
Przez ostatnie lata wydarzyło się naprawdę sporo zła systemowego i co za tym idzie - osobistych dramatów queerowych osób. Nie będziemy wymieniać tych doświadczeń. Mamy dość! Teraz chcemy tańczyć do kawałków Lady Gagi i być dumne*i z tego, kim jesteśmy. 

Naładujmy w końcu baterie! 

Planujemy organizację marszu na trasie przyjaznej dla osób o specjalnych potrzebach. Wydarzenie poprzedzone będzie tęczowym piknikiem, panelem dyskusyjnym i innymi atrakcjami. 
Ogromnie nas cieszy, że Osoby z queerNB będą po raz kolejny maszerować z nami! Panel dyskusyjny z ich udziałem będzie dotyczył sytuacji osób LGBTQIA w Neubrandenburgu i Koszalinie.
Inne wydarzenia opublikujemy już wkrótce. Bądźcie z nami na bieżąco. 
falarownosci.org
Dlaczego maszerujemy? 
Równość małżeńska, przyjazne prawo o uzgodnieniu płci, prawne uznanie tęczowych rodzin, związki partnerskie, wsparcie lokalnej społeczności, nowelizacja kodeksu karnego, rzetelna edukacja seksualna, lepsza opieka psychologiczna i psychiatryczna - te
postulaty są nam niezmiennie bliskie.
 Więcej o nich na naszej stronie: falarownosci.org/postulaty
Zapraszamy wszystkie grupy mniejszościowe, które podzielają nasze wartości. Nie jesteś LGBTQIA+? Przyjdź dla swojego dziecka, kolegi, koleżanki, brata i sąsiadki! Bądź solidarna*y i wspieraj swoich bliskich. 
 
Zapraszamy do kontaktu:
 +48 731 053 016
 fundacja@falarownosci.org


Czytaj też

5. Marsz Równości w Koszalinie

ekoszalin POLECA Ala z mat. inf. - 6 Maj 2024 godz. 12:34
W Europejskim Miesiącu Różnorodności, 18 maja, ulicami Koszalina przejdzie piąty Marsz Równości, zorganizowany przez Fundację na Rzecz Grup Dyskryminowanych "Fala Równości". Marsz Równości poprzedzi "tęczowy piknik" (od 12.00), zlokalizowany na placu Polonii, obok Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Od 13.00 do 15.00 w sali kinowej KBP będzie trwał ekspercki panel dyskusyjny dotyczący niebinarności.   Marsz wystartuje o 15.00 z placu Polonii 1. Do przejścia zaplanowanych jest około 8 km – Plac Polonii - ul. Kościuszki - ul. Młyńska - ul. Monte Cassino - ul. Władysława IV - ul. Jana Pawła II - ul. Staszica - ul. Lelewela - ul. Śniadeckich - ul. Orląt Lwowskich - ul. Traugutta - ul. Zwycięstwa - ul. Rynek Staromiejski (Plac oraz ulica przy Ratuszu). Zapraszamy osoby ze społeczności LGBTQ+ oraz wszystkie osoby wspierające równość i różnorodność.   5. Marsz Równości w Koszalinie odbędzie się w ramach projektu Różnorodność w akcji. Koszalińskie spotkania i dialogi. Projekt grantowy "Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami" współfinansowany ze środków Programu Komisji Europejskiej CERV "Obywatele, równość, prawa i wartości" na lata 2021-2027".  

Jacek Wezgraj: Tomasz Sobieraj ma jedną cechę, która szczególnie przekonuje mnie, że będzie dobrym prezydentem Koszalina. Odwagę.

Jacek Wezgraj - 21 Marca 2024 godz. 9:30
Kiedy w 2019 roku przygotowywaliśmy pierwszy Marsz Równości w Koszalinie długo zastanawialiśmy czy i jak zwracać się o wsparcie do polityczek i polityków. Niektóre i niektórzy z nich prywatnie deklarowali wsparcie, jednak uważali, że nie mogą zrobić tego publicznie, bo im to zaszkodzi, albo ktoś się obrazi. Tomek, tak wtedy jak i w kolejnych latach, nie kalkulował. Zgodził się na objęcie Marszu patronatem natychmiast, ponadto wsparł organizację wydarzenia środkami Urzędu Marszałkowskiego. Wylała się za to na niego fala hejtu, nienawiści i pogardy. Otrzymywał groźby, że stanie się mu fizyczna krzywda, jeżeli wsparcia dla Marszu nie wycofa. Lokalne media publiczne pod kontrolą PiS urządziły na niego wielodniową nagonkę. Nie uląkł się, ustał, bo - jestem przekonany - po prostu wiedział, jak ważne dla społeczności osób LGBTQ+ i ich rodzin jest publiczne wsparcie i akceptacja. Że województwo i miasto są dla wszystkich. Koszalin jak tlenu potrzebuje odważnych polityczek i polityków u sterów. Takich, którzy nie kalkują, czy coś im się opłaca, takich którzy nie robią politycznych wygibasów, raz krzycząc na demonstracji, że są za prawami człowieka, a potem chlubią się członkostwem w partiach, które opowiadają się za tych praw ograniczaniem. Możemy już 7 kwietnia wybrać prezydenta, który stoi po właściwiej stronie. Chciałbym, aby tak jak w innych ośrodkach w Polsce i w Europie, Marsz Równości w Koszalinie otwierała najważniejsza osoba w mieście. Czas już na to.  

Koszalin: Marsz Równości

Ala z mat.inf. - 28 Marca 2022 godz. 18:57
2 kwietnia ulicami Koszalina przejdzie trzeci Marsz Równości, zorganizowany przez Fundację na Rzecz Grup Dyskryminowanych "Fala Równości". Pierwotnie tegoroczny Marsz miał się odbyć pod tradycyjnym już hasłem „Łączy nas miłość” w charakterze dumnej i tanecznej manifestacji, jednak obecna dramatyczna sytuacja wymaga powiedzenia: „Miłość! Nie wojna” i to będzie właśnie główny przekaz naszego wydarzenia, mając na uwadze sytuację osób, w tym społeczności LGBTQ+ z doświadczeniem uchodźczym oraz tych, które zostały na terenach objętych wojną w Ukrainie. W sobotę, 2 kwietnia, Marsz Równości poprzedzi "tęczowy piknik". Odbywać się on będzie na placu przed ratuszem w godzinach 12.00-15.00. Pojawią się stoiska z gadżetami sklepu Unipride, stoisko Centrum Terapii HAAK z Poznania (specjalista z Centrum wygłosi krótką przemowę związaną ze zdrowiem psychicznym osób LGBTQ+), Stowarzyszenia Lambda Szczecin, rodziców osób LGBTQ+ z Koszalina oraz naszej fundacji - "Fali Równości", jak również stoisko Rainbow - firmy produkującej napoje ChaiKola i ChaiMate, od lat zaangażowaną w działania w obszarze społecznej odpowiedzialności. Na jednym ze stosik koszalińska artystka, Weronika Teplicka, będzie malować obrazki w kolorach tęczy. Przewidujemy też stanowisko przeznaczone do malowania twarzy i transparentów związanych z pokojowym przekazem i wsparciem dla Ukrainek i Ukraińców. Równolegle w Mozaice odbywać się będzie spotkanie autorskie z Martą Justyną Nowicką wokół jej książki "Słowacki. Wychodzenie z szafy", które poprowadzi Marcin Napierała. Opis Wydawnictwa Krytyki Politycznej: Juliusz Słowacki nigdy się nie ożenił, nic nie wiadomo o jego dzieciach. Kobiety w jego życiu to raczej siostry niż kochanki. A mężczyźni? Związki poety z innymi artystami są pełne namiętności; to relacje z nimi kształtują jego życie. Listy Słowackiego do Krasińskiego płoną żywym ogniem, tymczasem w korespondencji do matki poeta pracowicie udaje idealnego syna, heteryka. Czy w historii polskiej literatury znajdzie się miejsce dla queerowego dandysa, którego portret Marta Nowicka odmalowuje w swojej książce? Marsz Równości wystartuje o godzinie 15.00 z placu przy ratuszu. Do przejścia zaplanowanych jest niecałe 5 km – Rynek Staromiejski, Młyńska, Al. Monte Cassino, Władysława IV, Jana Pawła II, Fałata, Młyńska, Rynek Staromiejski. W tym roku charakter pirde’u zastąpimy manifestacją na rzecz pokoju i praw człowieka. Przemówienia wygłoszone zostaną po przemarszu na Rynku Staromiejskim. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy z GryfMed - Ratownictwo Medyczne.  

II Marsz Równości w Koszalinie - łączy nas miłość!

Ala za Fundacja Fala Równości - 6 Sierpnia 2021 godz. 1:35
"Cześć! Chcemy się spotkać po raz kolejny - wszystkie osoby LGBTQIA oraz osoby sojusznicze na II Marszu Równości w Koszalinie już 4 września 2021 roku. Chcemy zrobić prajd naszych marzeń! Zasługujesz na to Ty i ja – my wszystkie*cy" - zapraszają organizatorzy z Fundacji Fala Równości. Organizatorzy zapraszając do udziału w marszu na stronie wydarzenia napisali: "Przez ostatnie dwa lata wydarzyło się naprawdę sporo zła systemowego i co za tym idzie - osobistych dramatów queerowych osób. Nie będziemy wymieniać tych doświadczeń. Mamy dość! Na ostatnich manifestacjach krzyczały*eliśmy "wypier*alać*,  teraz chcemy krzyczeć i tańczyć do kawałków Lady Gagi i być dumne*i z tego, kim jesteśmy.  Naładujmy w końcu baterie!  Planujemy organizację marszu na trasie przyjaznej dla osób o specjalnych potrzebach. Wydarzenie poprzedzone byłoby tęczowym piknikiem, pokazami filmowymi i panelem dyskusyjnym. Po marszu? Nasz mały drag night - bezpieczne after party.  Inne wydarzenia opublikujemy już wkrótce. Bądźcie z nami na bieżąco.  falarownosci.org Dlaczego maszerujemy?   Równość małżeńska, przyjazne prawo o uzgodnieniu płci, prawne uznanie tęczowych rodzin, związki partnerskie, wsparcie lokalnej społeczności, nowelizacja kodeksu karnego, rzetelna edukacja seksualna, lepsza opieka psychologiczna i psychiatryczna - te postulaty sq nam bliskie.  Więcej o nich na naszej stronie: falarownosci.org/postulaty Zapraszamy wszystkie grupy mniejszościowe, które podzielają nasze wartości. Jesteś hetero? Przyjdź dla swojego dziecka, kolegi, koleżanki, brata i sąsiadki! Bądź solidarna*y i wspieraj swoich bliskich. PLAN: od 14:00 - tęczowy piknik14:10-15:20 - panel dyskusyjny nt. doświadczeń osób transpłciowych16:00 - start przemarszu 20:00 - afterparty  

Tęczowy marsz przeszedł przez Koszalin

Dominik Wasilewski - 6 Kwietnia 2019 godz. 16:26
Ulicami naszego miasta przeszedł I Koszaliński Marsz Równości. W manifestacji wzięło udział około tysiąca uczestników. Marsz zakończył się na Rynku Staromiejskim, zakłóceń nie było. - Nasze miasto dołączyło do Szczecina, Poznania, Gdańska, Opola, Gniezna czy Warszawy, wspólnie maszerujących na rzecz tolerancji, równouprawnienia i afirmacji środowisk LGBT+. Idziemy, bo uważamy, że miłość łączy, nie wyklucza, a każdy ma prawo być tym i z kim chce- powiedziała jedna ze współorganizatorek wydarzenia, Katarzyna Paprocka.

Dziś Marsz Równości w Koszalinie

Ala z mat. inf. - 22 Lutego 2019 godz. 0:03
"Mniej więcej 2 lata temu rozmarzyłam się, że w Koszalinie mogłyby załopotać tęczowe flagi. Że moi znajomi, bez względu na ich orientację seksualną, wezmą je do ręki i okażą wsparcie" - mówi nam jedna ze współorganizatorek wydarzenia, Katarzyna Paprocka. "Nasze miasto dołączy do Szczecina, Poznania, Gdańska, Opola, Gniezna czy Warszawy, wspólnie maszerujących na rzecz tolerancji, równouprawnienia i afirmacji środowisk LGBT+. Idziemy, bo uważamy, że miłość łączy, nie wyklucza, a każdy ma prawo być tym i z kim chce!    Pierwszy Marsz w tym roku w Polsce! Pierwszy w historii Koszalinie! Zapraszamy serdecznie na Marsz Równości w Koszalinie. Spotykamy się aby zamanifestować pełne wsparcie dla postulatów społeczności LGBT+ i wyrazić z nią swoją solidarność pokazać, że tolerancja, miłość i życzliwość są silniejsze niż nienawiść, pogarda i wykluczenie sprzeciwić się wszelkiej dyskryminacji ze względu na orientację psychoseksualną, poglądy, płeć oraz wiarę lub jej brak. Bądź z nami - weź udział w święcie demokracji, wolności, tolerancji i wzajemnej życzliwości. Program: 10:00 - 14:00 - pokazy filmów i dyskusja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej 14:00 - start I Marszu Równości w Koszalinie z placu Polonii, przemarsz ulicami miasta. ok. godz. 16:00 - zakończenie Marszu na Rynku Staromiejskim.