Kotwica bliżej II ligi

Autor Artur Rutkowski 18 Czerwca 2014 godz. 23:03
Kotwica Kołobrzeg pokonała 1:0 w Rzeszowie miejscową Resovię 1:0 i awansowała do rundy finałowej baraży o awans do II ligi. Ostatnią przeszkodą kołobrzeżan będzie warszawski URSUS, który wyeliminował Ślęzę Wrocław.

Po remisie w Kołobrzegu 1:1, większe szanse na awans wydawało się, że posiadają gospodarze rewanżowego spotkania. Kotwica, aby awansować musiała wygrać, zaś Resovii wystarczał bezbramkowy remis.

Mecz lepiej rozpoczął się dla zespołu z Kołobrzegu, jednak dośrodkowanie Tomasza Rydzaka złapał golkiper rzeszowskiej drużyny. W kolejnych minutach więcej z gry miała Resovia, ale nie potrafiła tego udokumentować bramką.

W 63 minucie gospodarze zostali osłabieni po drugiej żółtej kartce dla Mateusza Świechowskiego. Gry w przewadze nie potrafiła wykorzystać Kotwica, na domiar złego w 80 minucie z boiska wyrzucony został Michał Danilczyk. Ponadto w 88 minucie z czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie dostał jeszcze Jakub Poznański i gdy wydawało się, że grająca w dziewiątkę Kotwica już nic w Rzeszowie nie zdziała, w 90 minucie rajd prawą stroną przeprowadził Bejuk, dośrodkował na głowę Biegańskiego, a ten z najbliższej odległości zdobył bramkę na wagę awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

Piłkarze kołobrzeskiej Kotwicy są coraz bliżej historycznego awansu do II ligi. W środę 25 czerwca w wyjazdowym spotkaniu wygrali z Ursusem Warszawa 4:2, aby wywalczyć awans w sobotę "Kotwa" musi osiągnąć dobry wynik na własnym stadionie. Jednak mecz lepiej rozpoczął się dla Ursusa Warszawa, który po zaledwie pięciu minutach gry objął prowadzenie. Kotwica odpowiedziała bramką w 17 minucie, a na listę strzelców wpisał się Dawid Ambroziak. Pięć minut później Krzysztof Biegański wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. W 35 minucie Biegański powinien zdobyć swoją drugą bramkę, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Więcej goli nie padło już w pierwszej połowie.Po zmianie stron bardzo szybko warszawiacy wyrównali, ale następnie na boisku rządzili już gracze z Pomorza Środkowego. Natomiast Kotwica czekała na kontrę i doczekała się w 63 minucie, którą wykorzystał Patryk Pietras. W 68 minucie najskuteczniejszy w składzie Kotwicy, Biegański atomowym strzałem nie dał szans bramkarzowi Ursusa wyprowadzając Kotwę na dwubramkowe prowadzenie.Wynik nie uległ już zmianie. W sobotę w Kołobrzegu czeka nas rewanż, w którym gospodarze będą mieli zapas dwóch bramek.

III liga: Bałtyk Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 2:2

Artur Rutkowski - 18 Maj 2014 godz. 10:14
Bałtyk Koszalin zremisował na własnym stadionie z liderem Bałtyckiej Trzeciej Ligi - Kotwicą Kołobrzeg 2:2. Gospodarze prowadzili nawet dwiema bramkami, ale konsekwentnie grająca Kotwica w końcowych fragmentach spotkania doprowadziła do remisu.

III liga: Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 2:0 (2:0)

Artur Rutkowski - 24 Sierpnia 2013 godz. 21:38
W sobotę 24 sierpnia podopieczni Tadeusza Żakiety pokonali 2:0 w derbach Pomorza Środkowego Kotwicę Kołobrzeg. Mecz odbył się bez udziału publiczności.

III liga; Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (1:0)

Artur Rutkowski - 29 Maj 2013 godz. 19:50