Udany początek

Autor Artur Rutkowski 15 Listopada 2013 godz. 10:08
W sobotę 9 listopada rundę jesienną zakończyli piłkarze Bałtyku w kategorii juniorów starszych, którzy rywalizowali w Centralnej Ligowej Tabeli. Po bardzo udanym początku sezonu, zespół ostatecznie zakończył rundę z szóstą lokatą. Poniżej szczegółowe podsumowanie rundy

Podopieczni Mariusza Lenartowicza sezon rozpoczęli 17 sierpnia spotkaniem wyjazdowym z Elaną Toruń. Już w pierwszym meczu koszalinianie pokazali się z bardzo dobrej strony rozbijając Elanę 4:0. Pierwszego gola w Centralnej Lidze Juniorów w piętnastej minucie zdobył Konrad Matejek, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Konrad Symonowicz. Po zmianie stron w 47 minucie Tomasz Pasieka zdobył kolejną bramkę, a w końcówce wynik na 4:0 podwyższył Dawid Szaflarski.

Po efektownym zwycięstwie w drugiej kolejce Bałtyk podejmował Zawiszę z Bydgoszczy. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy po golu w 7 minucie Mateusza Śledzia objęli zasłużone prowadzenie. Niestety zespół gości grał nieustępliwie i konsekwentnie dążył do wyrównania, ta sztuka udała się w 78 minucie, kiedy piłkę do siatki wpakował Michał Cywiński. Bałtyk podzielił się punktami z Zawiszą (1:1).

Kolejny mecz to starcie z imiennikiem z Gdyni, podrażnieni remisem z poprzedniej kolejki koszalinianie jechali do Trójmiasta z nadziejami na drugi w sezonie komplet punktów. Niestety już od 7 minuty gospodarze prowadzili po trafieniu Bartosza Panasiuka i pierwszy raz w obecnym drużyna ze Środkowego Pomorza musiała odrabiać straty. Bramkę dającą jeden cenny punkt w 28 minucie zdobył Michał Czenko.

W 4 serii Centralnej Ligi Juniorów bałtykowcy rywalizowali z AP Pogoń Szczecin. Grający ponownie na wyjeździe podopieczni Mariusza Lenartowicza grali przez cały mecz agresywnie, stosując silny "pressing". Na efekt ciężkiej pracy należało czekać do 81 minuty, kiedy trzy punkty zapewnił Bałtykowi Tomasz Pasieka, który zdobył swojego drugiego gola na boiskach CLJ. Bałtyk ogrywa Pogoń 1:0.

Następny mecz koszalinianie rozgrywali już na własnym boisku, podejmując jedną ze słabszych drużyn w lidze - Lidera Włocławek. W tym meczu z bardzo dobrej strony pokazał się Tomasz Kamiński, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, ponadto, jednego gola strzelił Kamil Lichmański. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie.

Drużyna z Andersa w kolejnym spotkaniu, po raz kolejny pokazała, że stać ją na wygrywanie z każdą ekipą w lidze. Tym razem ofiarą Bałtyku była gdańska Lechia, która poległa na własnym boisku 1:0. Gola dającego zwycięstwo strzelił imponujący skutecznością w poprzednim meczu Tomasz Kamiński.

Dzięki skutecznej grze Bałtyk zajmował miejsce w czubie tabeli i liczył się w walce o najwyższe ligowe miejsca.

Siódma kolejka była bardzo szczęśliwa. Na własnym boisku bałtykowcy osiągnęli najwyższe ligowe zwycięstwo. Będący w optymalnej formie strzeleckiej Tomasz Kamiński nie zawiódł oczekiwań trenera i kibiców, zdobywając drugiego hat-tricka w sezonie. Po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Czapłygin i Paweł Łysiak. W konsekwencji Bałtyk rozbił Polonię Leszno 5:0.

Juniorzy z Koszalina w kolejnym swoim meczu rywalizowali z Arką Gdynia. Na boisku w Trójmieście, niestety nie udało się zdobyć punktów. Miejscowa Arka grała przede wszystkim skuteczniej. W 52 minucie wynik spotkania na 1:0 dla drużyny z Gdyni ustalił Michał Fierka. Jak się później okazało był to początek słabszej gry Bałtyku w Centralnej Lidze Juniorów.

W dziewiątej kolejce byliśmy świadkami pierwszej porażki na własnym boisku, a katem była Warta Poznań. Dokładniej mówiąc Krystian Łukaszyk, który pokonał golkipera gospodarzy w 15 i 30 minucie gry. Bałtyk przegrywa drugie spotkanie z rzędu, tym razem 0:2 z Wartą Poznań.

Przedostatnia seria spotkań, również nie była udana. Ponownie zespół z Poznania okazał się za silny, tym razem Lech. Zespół ze stolicy Wielkopolski rozbił podopiecznych Mariusza Lenartowicza 3:0 i była to najwyższa ligowa porażka w tym sezonie.

Wszyscy liczyli, że wreszcie w 11 kolejce na koniec rundy jesiennej uda się zdobyć komplet punktów. Nic z tego, i tym razem koszalinianie odnieśli kolejną, czwartą z rzędu porażkę. Lepsza od Bałtyku okazała się szczecińska Pogoń, która w Koszalinie wygrała pewnie 3:1, a honorowe trafienie dla Bałtyku padło po trafieniu samobójczym.

Ostatecznie rundę jesienną Bałtyk Koszalin zakończył na 6 miejscu. W 11 rozegranych kolejkach udało się koszalinianom zdobyć 17 punktów. Udało się wygrać pięciokrotnie, dwa razy zremisować i czterokrotnie przegrać.

Po bardzo udanym początku sezonu, kiedy piłkarze prowadzeni przez Mariusza Lenartowicza mogli pochwalić się serią siedmiu meczów bez porażki, po prostu szkoda, że runda została tak słabo zakończona. Cztery przegrane z rzędu, w których  ani razu nie udało się zdobyć bramki, to faktycznie bardzo słaba końcówka. Jednak obiecujący początek daję nadzieję na owocną wiosnę - oby tak było.

Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Tomasz Kamiński, który na listę strzelców wpisał się dwukrotnie.

W pierwszym meczu ligowym w 2014 roku juniorzy Bałtyku zmierzą się z Elaną Toruń, z którą udało się wygrać jesienią 4:0.

Strzelcy bramek dla Bałtyku Koszalin  w obecnym sezonie:

7 - Tomasz Kamiński, 2 - Tomasz Pasieka, 1 - Mateusz Czapłygin, Michał Czenko, Kamil Lichmański, Paweł Łysiak, Konrad Matejek, Konrad Symonowicz, Dawid Szaflarski, Mateusz Śledź oraz jedna samobójcza

Czołówka klasyfikacji Strzelców Centralnej Ligi Juniorów:

• 11 goli - Kamil Bzdziel (Lech Poznań)
  • 9 goli - Michał Fierka (Arka Gdynia),
  • 8 goli - Krystian Łukaszyk (Warta Poznań), Jakub Łukowski (Zawisza Bydgoszcz),
  • 7 goli - Tomasz Kamiński (Bałtyk Koszalin), Michał Płocharczyk (Polonia 1912 Leszno)