W zawodach startują dzieci z roczników 1999 i młodsi. Organizatorzy przygotowali 50 kategorii wagowych. Czas walki w grupie młodzików i młodziczek to 3 minuty, zaś wśród dzieci walki trwają o minutę krócej.
Dla każdego uczestnika zawodów zapewniony będzie obiad, napój i lody. Zawodnicy, którzy zajmują miejsca I - III otrzymują puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymują dyplomy pamiątkowe.
Z pewnością wielu z was zastanawia się, kim była Ewa Larysa Krause, postaramy się w błyskawiczny sposób przybliżyć sylwetkę legendarnej zawodniczki judo. Ewa, żyła zaledwie 22 lata, w tak krótkim życiu zdołała wywalczyć tytuł mistrzyni Europy w 1994, a także rok później podczas tych samych mistrzostw w 1995 zdobyła brązowy krążek.
W swojej karierze reprezentowała barwy koszalińskiej Gwardii, gdzie jej trenerem był Andrzej Adamski, zaś w kadrze prowadził ją Wiesław Błach. Z niezrozumiałych względów nie zabrano jej na igrzyska do Barcelony. Dzieciństwo zawodniczka, miała niezwykle ciężkie, wychowywana była w biednej rodzinie, w dodatku przez swoich dziadków, którzy zginęli niedługo, po tym jak nie dostała się na Igrzyska. Była silna. Podnosiła się po każdym "życiowym ciosie".
Urodziła się 4 stycznia 1975 roku w Koszalinie, zginęła w wypadku samochodowym (w Siedlcu Dużym pod Częstochową) jadąc na zgrupowanie kadry do Zakopanego (12 stycznia 1997) wraz z narzeczonym, młodym chorążym WP.
Imię Larysy Ewy Krause nosi Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zespole Szkół w Dąbrowie. Przy pomniku Pamięci Olimpijczyków na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie znajduję się tablica z jej imieniem.