Policjanci z koszalińskiej drogówki prowadzą intensywne działania kontrolne, w ramach których codziennie mierzą prędkość pojazdów poruszających się po drogach regionu. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków.
Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze zatrzymali 262 prawa jazdy, w tym 41 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Od początku tego roku policjanci ujawnili już 1549 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością, a 6 kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące.
Miejsca kontroli są starannie wybierane – na podstawie danych o zdarzeniach drogowych, zgłoszeń od mieszkańców oraz wskazań z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Policja przypomina, że obowiązujące przepisy przewidują surowe kary dla kierowców, którzy przekraczają prędkość – nie tylko finansowe, ale również w postaci punktów karnych i czasowego zatrzymania uprawnień.
Każda decyzja na drodze może mieć poważne konsekwencje.
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę.