Wystawa artysty składa się z dwóch elementów: monumentalnego fresku wykonanego na największej ścianie galerii, a także szablonu usypanego na posadzce. Taszycki, który znany jest z kompleksowych aranżacji malarskich w przestrzeni galerii (w żargonie krytyków sztuki jest to tzw. site specific), również tym razem zamieni Scenę w niekonwencjonalne płótno malarskie.
Artysta jest reprezentantem malarstwa/obrazu konceptualnego. Przedstawiciele tego typu twórczości to m.in. Kałucki, Opałka oraz Kozłowski. Jednak rozmach Taszyckiego kojarzy się także z ekspresyjnym malarstwem Tarasewicza, z którym artysta pozostaje w przyjaźni.
Tytułowy „Fresk” będzie o rozbieżności pomiędzy kolorem i ich nazwami. Taszycki jest również mistrzem rysunku. Artysta wykona kompozycję, która ujawni pęknięcia i przepaści pomiędzy kolorem, słowem, którym go opisujemy i samym kolorem obrazu, który lubi oszukiwać nasz umysł.
Zbigniew Taszycki urodził się w Poznaniu w 1955r. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu (dyplom z rysunku u prof. Jarosława Kozłowskiego). Był wykładowcą m.in. Politechniki Koszalińskiej czy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Obecnie jest wykładowcą (prof. nadzw.) Akademii Sztuk w Szczecinie, gdzie prowadzi pracownię rysunku. Taszycki jest również redaktorem „Magazynu Sztuki”.
Artysta współpracuję z Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych w Warszawie. Natomiast zajmuje się rysunkiem, malarstwem, instalacją, przestrzenią i działaniami typu site specific. Taszycki jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidulanych i wielu zbiorowych w kraju, jak i zagranicą.