Jerzy Żalejko najlepszy w MŚW

Autor Artur Rutkowski 23 Września 2014 godz. 7:20
Na Mistrzostwach Świata Weteranów w podnoszeniu ciężarów, które rozegrano we Lwowie z bardzo dobrej strony pokazał się koszalinianin Jerzy Żalejko, który w kategorii 60-65 kat zdobył złoty medal. Warto dodać, że był to już siódmy medal zawodnika z naszego miasta.

O klasie mistrza z Koszalina świadczy fakt, że w jego kategorii do 94 kg z wynikiem 213 kg w dwuboju (95 kg w rwaniu i 118 kg w podrzucie) wyprzedził drugiego w zawodach aż o 13 kg.

W zawodach medale zdobyli także Jan Borkiewicz (Białogard) srebro w grupie wiekowej 75-79 lat kat. 77 kg. Natomiast w przedziale wiekowym 55-59 lat Zbigniew Cabaj (Dobrowa) uzyskał trzeci wynik w kat. Do 94 kg.

Koszaliński atleta, Jerzy Żalejko jest jak wino: czym starszy tym lepszy. W dopiero co zakończonych w kanadyjskim Montrealu mistrzostwach świata weteranów w podnoszeniu ciężarów nasz sztangista wywalczył tytuł mistrza świata. Żalejko triumfował w grupie wiekowej 65 lat w kategorii wagowej do 96 kg. Koszalinianin będący najlżejszy ze startujących w niej ciężarowców uzyskał w dwuboju 171 kg (76 kg rwanie i 95 kg podrzut) co dało mu 198,54 punkty Sinclaira i do łącznej rywalizacji drużynowej dołożył swoje 28 punktów.  Koszalinianin na montrealskim pomoście pokonał Amerykanina Victora Reida (wynik w dwuboju 168 kg) oraz Norwega Johana Thonerunda (155 kg).  Dodajmy, że już 28. września br. w Koszalinie odbędzie się Międzynarodowy Puchar Bałtyku 2019 w Podnoszeniu Ciężarów Masters. Początek rywalizacji w hali przy ul. Orlej o godz. 10.00.