Jacek Ziobro prowadził z powodzeniem kilkadziesiąt kabaretonów na terenie całego kraju. Ma niezwykły dar nawiązywania kontaktu z widzem. Potrafi poprowadzić imprezę w wielu językach, np. po włosku. Fakt, że nie rozumieją go wtedy Włosi, a jedynie Polacy nie umniejsza tego czynu. Na scenie jest inteligentny, dowcipny i bez problemu odnajduję się w trudnych sytuacjach (posiada on duże doświadczenie w występach scenicznych).
Przypomnijmy: Ideą programu CK Kabarety jest m.in. stworzenie cyklicznej imprezy kabaretowej na terenie Koszalina, wyszukanie najzdolniejszych zespołów kabaretowych z obrębu dawnego województwa koszalińskiego oraz wprowadzenie stałej tradycji oglądania kabaretów i działań około humorystycznych. Idea programu zakłada nie tylko bierny, ale również czynny udział publiczności w kształtowaniu poziomu estetycznego programu.
Na początku konferansjer wprowadza zgromadzonych w charakter imprezy, rozdaje widzom ankiety kabaretowe i karty Poetry Slam*. Następnie wyjaśnia on zasady turnieju Poetry Slam, wprowadza temat zadania na dany wieczór, a także objaśnia zasady punktowania kabaretu lokalnego**. Natomiast program każdego wieczoru przedstawia się następująco:
19.15 – zapowiedź kabaretu lokalnego;
19.15 – 19.45 – występ kabaretu lokalnego;
19.45 – 19.55 – Poetry Slam – podpowiedzi oraz ankieta osobowa;
19.55 – występ pierwszego Stand-up Man’a;
20.05 – występ drugiego Stand-up Man’a;
20.10 – zbieranie kart Poetry Slam oraz zapowiedź gwiazdy wieczoru;
20.15 – występ gwiazdy wieczoru;
21.10 – podsumowanie zebranych kart i rozpoczęcie konkursu Poetry Slam – wybór zwycięzców.
W październiku gwiazdą wieczoru będzie Kabaret Kuzyni, w listopadzie – Piotr Plewa Show, zaś w grudniu – Kabaret K2. Konferansjerem będzie Bartosz Brzeskot. Natomiast jako Stand-up Man zaprezentują się: Kuba „Prezes” Kowalski oraz Simon i jego gar, Funkel. Dodatkowo pod koniec grudnia br. w Koszalinie odbędzie się Wielki Finał z udziałem najlepszych performerów Poetry Slam z wszystkich miast czterech edycji oraz kabaretu regionalnego, który uzyska największą ilość punktów w ocenach publiczności.
* Poetry Slam – formuła dowolnej techniki pisanej (proza, wiersz, fraszka itp.) na podstawie losowo dobranych 2 słów z propozycji danych przez publiczność i stworzenie z nich śmiesznego związku frazeologicznego. Czas odczytywania utworu nie może przekroczyć 3 min. Autorzy dwóch najlepszych utworów znajdą się w Wielkim Finale w grudniu br.
** Na podstawie materiałów nadesłanych przez okoliczne kabarety lokalne, zostaną wybrane 4 najciekawsze w regionie. Każdy kabaret wystąpi w danym miesiącu. Na podstawie ankiety rozdawanej podczas wieczorów kabaretowych nastąpi wybór najciekawszego kabaretu lokalnego z czterech edycji CK Kabaretów. Zwycięzca zaprezentuję się w Wielkim Finale.