Zagłębie znokautowane!

Autor Artur Rutkowski / fot. Karolina Derlecka 21 Lutego 2015 godz. 18:44
Akademiczki po pięknej walce pokonały w meczu Superligi Kobiet - Zagłębie Lubin 27:22. W drużynie gospodyń znakomite zawody rozegrały Kalska oraz tradycyjnie bramkarki. Lepszego debiutu w barwach koszalinianek wymarzyć sobie nie mogła Romana Fornalik.

Gospodynie znakomicie weszły w spotkanie po 17 minutach gry prowadziły już nawet różnicą czterech bramek, po trafieniu Aleksandry Kobyłeckiej. W kolejnych minutach pierwszej połowy zespół z Lubina zdołał zniwelować straty. Do przerwy ENERGA AZS wygrywała 14:13

Decydujący dla losów spotkania okazał się ostatni kwadrans podczas, którego zarysowała się kilkubramkowa przewaga gospodyń. Na dziesięć minut przed końcem, dzięki znakomitym interwencją Izabeli Prudzienicy oraz bramkom Kobyłeckiej i Kalskiej gospodynie prowadziły 23:20.  Jednak wysokie prowadzenie nie zadowalało akademiczek, które w ostatnich minutach jeszcze powiększyły przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem koszalinianek - 27:22.

Dzięki zwycięstwu ENERGA AZS ma dwa punkty przewagi nad Zagłębiem Lubin, ale należy pamiętać, że lubinianki mają do rozegrania mecz zaległy.

Dodajmy, że w najbliższą środę o o 18:30 odbędzie się również w koszalińskiej hali Widowiskowo Sportowej spotkanie pomiędzy ENERGĄ AZS, a Zagłębiem w ramach Pucharu Polski, akademiczki mają do odrobienia dwie bramki straty z pierwszego meczu, w którym Zagłębie wygrało 20:22.