Zadecydował ostatni rzut

Autor Artur Rutkowski 19 Listopada 2014 godz. 20:50
Podopieczni Piotra Stasiuka byli blisko sprawienia kolejnej niespodzianki w Pucharze Polski. Koszalinianie niestety po niezwykle emocjonującym meczu przegrali z pierwszoligowym KS Meble Wójcik Elbląg 25:26.

- Taka porażka boli najbardziej - skomentował boiskowe wydarzenia Piotr Stasiuk, trener gwardzistów.

Już przed meczem było wiadomo, że będzie to trudne spotkanie dla Gwardii. Jednak w ekipie z Fałata 34 tliła się nadzieja na korzystny rezultat.

Początek pojedynku był niezbyt udany dla gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach przegrywali 3:5 (red. Ponadto koszalinianie nie wykorzystali, w tym okresie dwóch rzutów karnych).

Następnie Gwardia odrobiła straty i po kwadransie gry był już remis 8:8. Zespół z naszego miasta mógł nawet prowadzić do przerwy, bowiem w 25 minucie prowadził 13:10. Niestety końcówca należała do drużyny z Elbląga. Do przerwy 13:13.

Po zmianie stron Gwardziści szybko zdobyli dwie bramki, które dały porwadzenie 15:13. Jednak ponownie goście doprowadzili do wyrównania, ale to gospodarze posiadali przewagę. W 54 minucie koszalinianie prowadzili 23:21 po bramce Michała Felsztigiera i wydawało się, że pewnie zmierza ku następnej wygranej.

Niestety dzięki skuteczności głównie grającego z numerem 11 Marcina Szopy gracze Mebli Wójcik doprowadzili do wyrównania. W ostatnich sekundach przy remisie 25:25,  Gwardia posiadała szansę, aby pokusić się o zwycięstwo, ale piłka po jednym z rzutów nie znalazła drogi do bramki. Chwilę później szybka kontra zespołu elbląskiego zakończyła się rzutem karnym, którego na bramkę zamienił wspomniany wcześniej Szopa. Ostatecznie Gwardia przegrała 25:26.

Gwardia Koszalin - Meble Wójcik Elbląg 25:26 (13:13)

Gwardia: Gryzio, Marcisz - Ludian 8, Prudzienica 8, Felsztigier 2, Czerwiński 2, Jakutowicz 2, Nowicki 1, Goerig 1, Radosz 1, Urbański, Czaplicki, Laskowski, Kamiński

W innym meczu 2. rundy PP SPR Tarnów niespodziewanie pokonał Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 30:29 przegrywając do przerwy 12:15.

Podopieczni Piotra Stasiuka odnieśli kolejne zwycięstwo w II lidze piłkarzy ręcznych. Koszalinianie pokonali w wyjazdowym meczu LKS Kęsowo 28:23. Dzięki zwycięstwu Gwardia awansowała na pozycję wicelidera rozgrywek. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, ale to zespół z Koszalina posiadał przewagę. Do przerwy gwardziści prowadzili różnicą dwóch bramek 12:10.  Po zmianie stron jeszcze mocniej zaatakowali szczypiorniści z Pomorza Środkowego i ostatecznie wygrali 28:23.    Sobotnie zwycięstwo było czwartym meczem bez porażki koszalinian z rzędu. Kolejne spotkanie Gwardia rozegra dopiero 6 grudnia (red. w jedenastej kolejce podopieczni Piotra Stasiuka będą pauzować) we własnej hali, a rywalem będzie Energetyk Gryfino.

Czas na LKS Kęsowo

Artur Rutkowski - 21 Listopada 2014 godz. 6:26
W dziesiątej kolejce drugiej ligi piłkarzy ręcznych koszalińska Gwardia zmierzy się w meczu wyjazdowym z outsiderem rozgrywek LKS Kęsowo. Podopieczni Piotra Stasiuka jadą do Kęsowa w roli wyraźnego faworyta. Najbliższy rywal Gwardii w dotychczas rozegranych ośmiu pojedynkach zdołał odnieść zaledwie jedno zwycięstwo, co daje LKSowi przedostatnią lokatę w ligowej tabeli. W trzech ostatnich pojedynkach szczypiorniści z Kęsowa polegli Cartusii Kartuzy 20:30. Następnie pokonali dość niespodziewanie SPR Wybrzeże II Gdańsk, a w ostatnim meczu polegli w starciu z GKS Żukowo 24:32. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu jest Fabian Kościielny zdobywca 39 bramek, tuż za nim plasują się Radosław Radzio 33 gole i Krzysztof Mielke 32 trafienia.   Koszalinianie w ostatnim czasie żyli starciami w Pucharze Polski, gdzie najpierw wyeliminowali z dalszych gier Vertex Kościerzyna, a w ubiegłą środę dopiero w końcówce stracili prowadzenie z Meblami Wójcik ELbląg i pożegnali się z rozgrywkami. Warto wspomnieć, że pomiędzy meczami w PP gwardziści zremisowali 21:21 z GKS Żukowo choć przegrywali do 56 minuty różnicą czterech bramek.   Spotkanie LKS Kęsowo z Gwardią Koszalin zaplanowano na godzinę 17:00, 22 listopada.

W drodze po marzenia

Artur Rutkowski - 17 Listopada 2014 godz. 18:11
Po wyeliminowaniu z dalszych gier Pucharu Polski zespołu pierwszej ligi - Vertex Sokół Kościerzyna podopieczni Piotra Stasiuka podejmować będą innego przedstawiciela pierwszoligowych parkietów - KS Meble Wójcik Elbląg. W najbliższą środę 19 listopada faworytem z pewnością będzie zespół z Elbląga, ale póki piłka w grze wszystko jest możliwe. Rywal koszalinian w pierwszej rundzie po ciężkim meczu wyeliminował MKS Henri Lloyd Brodnica (red. KS Meble Wójcik wygrało 34:28). Natomiast w rozgrywkach pierwszej ligi drużyna z Elbląga zajmuje siódme miejsce z dziewięcioma punktami na koncie, po 8 kolejkach. Najwięcej bramek dla KS Meble Wójcik w obecnym sezonie zdobywca Marcin Szopa - 42 bramek w ośmiu pojedynkach.   Podczas minionego weekendu Gwardia po niezwykłej gonitwie zremisowała na własnym parkiecie z GKS Żukowo 21:21. Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucił Michał Felsztigier, który zdobył 4 bramki. Wystarczy dodać, że do 56 minuty, koszalinianie przegrywali jeszcze 17:21, aby przekonać jak mocni psychicznie są podopieczni Piotra Stasiuka. Wspomniana cecha powinna ponownie pomóc Gwardzistom w zbliżającym się pojedynku.   Pojedynek Pucharu Polski odbędzie się 19 listopada o 17:30 w Koszalinie. Kolejna runda PP (red. 1/8 finału mężczyzn) odbędzie się 10 grudnia, zaś jej losowanie odbędzie się 20 listopada.