W drodze po marzenia

Autor Artur Rutkowski 17 Listopada 2014 godz. 18:11
Po wyeliminowaniu z dalszych gier Pucharu Polski zespołu pierwszej ligi - Vertex Sokół Kościerzyna podopieczni Piotra Stasiuka podejmować będą innego przedstawiciela pierwszoligowych parkietów - KS Meble Wójcik Elbląg. W najbliższą środę 19 listopada faworytem z pewnością będzie zespół z Elbląga, ale póki piłka w grze wszystko jest możliwe.

Rywal koszalinian w pierwszej rundzie po ciężkim meczu wyeliminował MKS Henri Lloyd Brodnica (red. KS Meble Wójcik wygrało 34:28). Natomiast w rozgrywkach pierwszej ligi drużyna z Elbląga zajmuje siódme miejsce z dziewięcioma punktami na koncie, po 8 kolejkach. Najwięcej bramek dla KS Meble Wójcik w obecnym sezonie zdobywca Marcin Szopa - 42 bramek w ośmiu pojedynkach.

Podczas minionego weekendu Gwardia po niezwykłej gonitwie zremisowała na własnym parkiecie z GKS Żukowo 21:21. Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucił Michał Felsztigier, który zdobył 4 bramki. Wystarczy dodać, że do 56 minuty, koszalinianie przegrywali jeszcze 17:21, aby przekonać jak mocni psychicznie są podopieczni Piotra Stasiuka. Wspomniana cecha powinna ponownie pomóc Gwardzistom w zbliżającym się pojedynku.

Pojedynek Pucharu Polski odbędzie się 19 listopada o 17:30 w Koszalinie. Kolejna runda PP (red. 1/8 finału mężczyzn) odbędzie się 10 grudnia, zaś jej losowanie odbędzie się 20 listopada.

Podopieczni Piotra Stasiuka byli blisko sprawienia kolejnej niespodzianki w Pucharze Polski. Koszalinianie niestety po niezwykle emocjonującym meczu przegrali z pierwszoligowym KS Meble Wójcik Elbląg 25:26. - Taka porażka boli najbardziej - skomentował boiskowe wydarzenia Piotr Stasiuk, trener gwardzistów.   Już przed meczem było wiadomo, że będzie to trudne spotkanie dla Gwardii. Jednak w ekipie z Fałata 34 tliła się nadzieja na korzystny rezultat.    Początek pojedynku był niezbyt udany dla gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach przegrywali 3:5 (red. Ponadto koszalinianie nie wykorzystali, w tym okresie dwóch rzutów karnych).    Następnie Gwardia odrobiła straty i po kwadransie gry był już remis 8:8. Zespół z naszego miasta mógł nawet prowadzić do przerwy, bowiem w 25 minucie prowadził 13:10. Niestety końcówca należała do drużyny z Elbląga. Do przerwy 13:13.   Po zmianie stron Gwardziści szybko zdobyli dwie bramki, które dały porwadzenie 15:13. Jednak ponownie goście doprowadzili do wyrównania, ale to gospodarze posiadali przewagę. W 54 minucie koszalinianie prowadzili 23:21 po bramce Michała Felsztigiera i wydawało się, że pewnie zmierza ku następnej wygranej.   Niestety dzięki skuteczności głównie grającego z numerem 11 Marcina Szopy gracze Mebli Wójcik doprowadzili do wyrównania. W ostatnich sekundach przy remisie 25:25,  Gwardia posiadała szansę, aby pokusić się o zwycięstwo, ale piłka po jednym z rzutów nie znalazła drogi do bramki. Chwilę później szybka kontra zespołu elbląskiego zakończyła się rzutem karnym, którego na bramkę zamienił wspomniany wcześniej Szopa. Ostatecznie Gwardia przegrała 25:26.   Gwardia Koszalin - Meble Wójcik Elbląg 25:26 (13:13) Gwardia: Gryzio, Marcisz - Ludian 8, Prudzienica 8, Felsztigier 2, Czerwiński 2, Jakutowicz 2, Nowicki 1, Goerig 1, Radosz 1, Urbański, Czaplicki, Laskowski, Kamiński W innym meczu 2. rundy PP SPR Tarnów niespodziewanie pokonał Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 30:29 przegrywając do przerwy 12:15.

Remis, który smakuje jak zwycięstwo

Artur Rutkowski - 15 Listopada 2014 godz. 16:56
Po niezwykłej gonitwie szczypiorniści Gwardii Koszalin zremisowali na własnym parkiecie z GKS Żukowo 21:21. Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucił Michał Felsztigier, który zdobył 4 bramki, zaś w drużynie GKS-u najskuteczniejszym był Filip Wiczkowski, który, aż dziesięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. Koszalinianie od początku spotkania musieli gonić wyniok już po pięciu minutach po trafieniu Filipa Wiczkowskiego przegrywali 1:3. Następne minuty, również były lepsze dla gości. Głównym aktorem był wspomniany wcześniej Wiczkowski, który już po kwadransie gry miał na swoim koncie sześć bramek. Gwardia przegrywa, aż sześcioma trafeniami 4:10.    Następnie podopieczni Piotra Stasiuka robili wszystko, aby strata przed drugą połową była jak najmniejsza. Ostatecznie do przerwy był 9:14 dla Żukowa.   Druga połowa była znacznie lepsza w wykonaniu gospodarzy w 35 minucie strata wynosiła zaledwie dwie bramki (red. 12:14).  Kwadrans przed końcem goście prowadzili, różnicą trzech trafień. Niestety w dalszym ciągu to goście mieli inicjatywę, dzięki której na osiem minut przed końcową syreną wyszli na pięciobramkowe prowadzenie 15:20.   Jednak końcówka to znakomita gra Gwardzistów, którzy od 56 minucie (red. przegrywali jeszcze 17:21) rządzili na parkiecie, a prawdziwym bohaterem w ekipie prowadzonej przez Piotra Stasiuka okazał się Marek Jakutowicz, który najpierw dał sygnał do ataku trafiając na 18:21, a w ostatniej akcji Gwardii w meczu doprowadził do remisu.   Warto dodać, że końcówkę spotkania wszyscy widzowie zebrani w hali Gwardia oglądali na stojąco. Wywalczony remis potwierdza jedno, że w sporcie wszystko jest możliwe, do póki piłka w grze....   Następny mecz Gwardia rozegra w środę 19 listopada  w Pucharze Polski, gdzie podejmować będzie przedstawiciela pierwszej ligi - KS Meble Wójcik Elbląg. Początek meczu o 17:00.

Gwardia ponownie z pierwszoligowcem

Artur Rutkowski - 13 Listopada 2014 godz. 17:09
W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się losowanie drugiej rundy Pucharu Polski. Koszalińska Gwardia po sensacyjnym wyeliminowaniu Vertexu Sokół Kościerzyna, w kolejnym meczu PP podejmować będzie, również przedstawiciela pierwszej ligi - KS Meble Wójcik Elbląg. Rywal koszalinian w pierwszej rundzie po ciężkim meczu wyeliminował MKS Henri Lloyd Brodnica (red. KS Meble Wójcik wygrało 34:28). Natomiast w rozgrywkach pierwszej ligi drużyna z Elbląga zajmuje siódme miejsce z dziewięcioma punktami na koncie, po 8 kolejkach. Najwięcej bramek dla KS Meble Wójcik w obecnym sezonie jest zdobywca 42 bramek w ośmiu pojedynkach - Marcin Szopa.   W koszalińskim zespole jeszcze emocje z pewnością nie opadły po wygraniu z innym pierwszoligowcem, a już muszą przygotowywać się na kolejny bój z faworyzowanym rywalem.     Pojedynek Pucharu Polski odbędzie się 19 listopada prawdopodobnie o 19:00 w Koszalinie. Kolejna runda PP (red. 1/8 finału mężczyzn) odbędzie się 10 grudnia, zaś jej losowanie odbędzie się 20 listopada.   Jednak zanim dojdzie do konfrontacji z zespołem z Elbląga. Podopieczni Piotra Stasiuka zmierzą się z GKS Żukowo, w sobotę 15 listopada o 15:00 w hali Gwardia przy ul. Fałata 34.

Niespodzianka na Fałata

Artur Rutkowski - 12 Listopada 2014 godz. 22:18
Szczypiorniści Gwardii Koszalin sprawili miłą niespodziankę w Pucharze Polski eliminując pierwszoligowy Vertex Sokół Kościerzyna. Podopieczni Piotra Stasiuka wygrali pewnie 30:22. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Sebastian Ludian, który zdobył 12 bramek. Koszalinianie od pierwszej minuty narzucili własny styl gry i już po dziewięciu minutach prowadzili po trafieniu Piotra Prudzienicy 5:2. Goście nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanemu zespołowi Gwardii.    Pięć minut przed przerwą Piotr Goerig dał gospodarzom prowadzenie 13:7. Na drugą połowę Gwardia wychodziła z prowadzeniem 16:9.   Tuż po zmianie stron znakomitą formę strzelecką zaprezentował Sebastian Ludian, który rzucił trzy bramki z rzędu. Podopieczni grającego trenera Andrzeja Gryczki w dalszym ciągu nie mieli pomysłu na świetnie przygotowaną  defensywę Gwardii.   Dziesięć minut przed zakończeniem zespół z Koszalina prowadził już 23:14. Wysokie prowadzenie jednak nie rozluźniło szczypiorniostów z naszego miasta, którzy ostatecznie wygrali w pełni zasłużenie 30:22.   W czwartek 13 listopada Gwardia pozna kolejnego rywala w Pucharze Polski.   Gwardia Koszalin - Vertex Sokół Kościerzyna 30:22 (16:9)   Gwardia: Gryzio, Bugaj - Ludian 12, Goerig 6, Czerwiński 4, Jakutowicz 2, Prudzienica 2, Felsztigier 2, Szpak 1, Laskowski 1, Brzeziński, Tołłoczko, Marcisz, Radosz, Kamiński   Vertex Sokół: Kasperek - J.Reichel 7, M.Reichel 6, Janusiewicz 4, Szala 2, Ringwelski 2, A.Bronk 1, T.Bronk, Piechowski, Gryczka, Pieńczewski, Lisiewicz, Bednarek