Gwardia ponownie z pierwszoligowcem

Autor Artur Rutkowski 13 Listopada 2014 godz. 17:09
W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się losowanie drugiej rundy Pucharu Polski. Koszalińska Gwardia po sensacyjnym wyeliminowaniu Vertexu Sokół Kościerzyna, w kolejnym meczu PP podejmować będzie, również przedstawiciela pierwszej ligi - KS Meble Wójcik Elbląg.

Rywal koszalinian w pierwszej rundzie po ciężkim meczu wyeliminował MKS Henri Lloyd Brodnica (red. KS Meble Wójcik wygrało 34:28). Natomiast w rozgrywkach pierwszej ligi drużyna z Elbląga zajmuje siódme miejsce z dziewięcioma punktami na koncie, po 8 kolejkach. Najwięcej bramek dla KS Meble Wójcik w obecnym sezonie jest zdobywca 42 bramek w ośmiu pojedynkach - Marcin Szopa.

W koszalińskim zespole jeszcze emocje z pewnością nie opadły po wygraniu z innym pierwszoligowcem, a już muszą przygotowywać się na kolejny bój z faworyzowanym rywalem.

Pojedynek Pucharu Polski odbędzie się 19 listopada prawdopodobnie o 19:00 w Koszalinie. Kolejna runda PP (red. 1/8 finału mężczyzn) odbędzie się 10 grudnia, zaś jej losowanie odbędzie się 20 listopada.

Jednak zanim dojdzie do konfrontacji z zespołem z Elbląga. Podopieczni Piotra Stasiuka zmierzą się z GKS Żukowo, w sobotę 15 listopada o 15:00 w hali Gwardia przy ul. Fałata 34.

Po wyeliminowaniu z dalszych gier Pucharu Polski zespołu pierwszej ligi - Vertex Sokół Kościerzyna podopieczni Piotra Stasiuka podejmować będą innego przedstawiciela pierwszoligowych parkietów - KS Meble Wójcik Elbląg. W najbliższą środę 19 listopada faworytem z pewnością będzie zespół z Elbląga, ale póki piłka w grze wszystko jest możliwe. Rywal koszalinian w pierwszej rundzie po ciężkim meczu wyeliminował MKS Henri Lloyd Brodnica (red. KS Meble Wójcik wygrało 34:28). Natomiast w rozgrywkach pierwszej ligi drużyna z Elbląga zajmuje siódme miejsce z dziewięcioma punktami na koncie, po 8 kolejkach. Najwięcej bramek dla KS Meble Wójcik w obecnym sezonie zdobywca Marcin Szopa - 42 bramek w ośmiu pojedynkach.   Podczas minionego weekendu Gwardia po niezwykłej gonitwie zremisowała na własnym parkiecie z GKS Żukowo 21:21. Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucił Michał Felsztigier, który zdobył 4 bramki. Wystarczy dodać, że do 56 minuty, koszalinianie przegrywali jeszcze 17:21, aby przekonać jak mocni psychicznie są podopieczni Piotra Stasiuka. Wspomniana cecha powinna ponownie pomóc Gwardzistom w zbliżającym się pojedynku.   Pojedynek Pucharu Polski odbędzie się 19 listopada o 17:30 w Koszalinie. Kolejna runda PP (red. 1/8 finału mężczyzn) odbędzie się 10 grudnia, zaś jej losowanie odbędzie się 20 listopada.

Niespodzianka na Fałata

Artur Rutkowski - 12 Listopada 2014 godz. 22:18
Szczypiorniści Gwardii Koszalin sprawili miłą niespodziankę w Pucharze Polski eliminując pierwszoligowy Vertex Sokół Kościerzyna. Podopieczni Piotra Stasiuka wygrali pewnie 30:22. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Sebastian Ludian, który zdobył 12 bramek. Koszalinianie od pierwszej minuty narzucili własny styl gry i już po dziewięciu minutach prowadzili po trafieniu Piotra Prudzienicy 5:2. Goście nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanemu zespołowi Gwardii.    Pięć minut przed przerwą Piotr Goerig dał gospodarzom prowadzenie 13:7. Na drugą połowę Gwardia wychodziła z prowadzeniem 16:9.   Tuż po zmianie stron znakomitą formę strzelecką zaprezentował Sebastian Ludian, który rzucił trzy bramki z rzędu. Podopieczni grającego trenera Andrzeja Gryczki w dalszym ciągu nie mieli pomysłu na świetnie przygotowaną  defensywę Gwardii.   Dziesięć minut przed zakończeniem zespół z Koszalina prowadził już 23:14. Wysokie prowadzenie jednak nie rozluźniło szczypiorniostów z naszego miasta, którzy ostatecznie wygrali w pełni zasłużenie 30:22.   W czwartek 13 listopada Gwardia pozna kolejnego rywala w Pucharze Polski.   Gwardia Koszalin - Vertex Sokół Kościerzyna 30:22 (16:9)   Gwardia: Gryzio, Bugaj - Ludian 12, Goerig 6, Czerwiński 4, Jakutowicz 2, Prudzienica 2, Felsztigier 2, Szpak 1, Laskowski 1, Brzeziński, Tołłoczko, Marcisz, Radosz, Kamiński   Vertex Sokół: Kasperek - J.Reichel 7, M.Reichel 6, Janusiewicz 4, Szala 2, Ringwelski 2, A.Bronk 1, T.Bronk, Piechowski, Gryczka, Pieńczewski, Lisiewicz, Bednarek