Dobry występ Czarnej w kadrze

Autor Artur Rutkowski 30 Marca 2014 godz. 19:20
Drugie zwycięstwo odniosła reprezentacja Polski w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. W niedzielę 30 marca w Zielonej Górze Polki pokonały 29:21 reprezentację Portugalii. Kolejne spotkania w kadrze rozegrały zawodniczki ENERGA AZS, Izabela Czarna i Sylwia Matuszczyk.

Kołowa koszalińskiego zespołu w niedzielnym spotkaniu, na początku meczu popełniła kilka prostych błędów, ale biorąc pod uwagę całe spotkanie Matuszczyk zaprezentowała się z dobrej strony. Dwukrotnie wpisując się na listę strzelczyń. Natomiast Izabela Czarna, która broniła od pierwszej minuty obroniła pięć rzutów drużyny gości. Dodajmy, że Czarna broniła przez pierwszą połowę.

Początek meczu nie był obiecujący, przyjezdne wyszły na prowadzenie 0:2. Następnie Polki, po rzutach Semeniuk-Olchawa i Stachowskiej doprowadziły do wyrównania. Dopiero po kwadransie gry Jochymek wyprowadziła biało-czerwone na prowadzenie 6:5.

W kolejnych minutach zdecydowanie lepiej radziły sobie gospodynie, które od stanu 7:7 zaczęły przejmować inicjatywę, efektem tego było prowadzenie 14:8 do przerwy.

Druga połowa niestety rozpoczęła się podobnie jak pierwsza połowa. Przyjezdne rzuciły szybko trzy bramki z rzędu. Dopiero w 37 minucie pierwsze trafienie w drugiej połowie zanotowały biało-czerwone. Kolejne minuty, to ponownie lepsza gra podopiecznych Kima Rassmusena, które na dziesięć minut przed końcową syreną prowadziły 23:17. W końcówce tempa spotkania nie wytrzymały Portugalki, a Polki sięgnęły po kolejne zwycięstwo. Polska wygrywa z Portugalią 29:21.

W innym meczu grupy trzeciej Czarnogóra pokonała Czechy 25:22.

POLSKA – PORTUGALIA 29:21 (14:8)

POLSKA: Czarna, Wysokińska – Niedźwiedź 3, Janiszewska 2, Semeniuk – Olchawa 3, Jochymek 2, Stachowska 2, Stasiak, Gęga 2, Drabik 1, Matuszczyk 2, Grzyb 3, Łabuda 1, Kudłacz 3, Byzdra 4, Siódmiak 1.

CZARNOGÓRA – CZECHY 25:22 (12:11)

Polska reprezentacja w piłce ręcznej kobiet rozpoczyna dzisiaj rywalizację w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2014. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Portugalii. W składzie reprezentacji Polski, na mecz w Portugalii znalazła się koszalińska obrotowa Sylwia Matuszczyk. Rywalki Polek, to teoretycznie najsłabsza drużyna w Polskie grupie. Jednak podopieczne Kima Rasmussena, aby wygrać muszą podejść do meczu w pełni zmotywowane.  Pierwszy pojedynek rozegrany zostanie w środę 26 marca o godzinie 22:00 w Portugalii, zaś spotkanie rewanżowe w sobotę o 17:30 w Zielonej Górze. Hala Centrum Rekreacyjno-Sportowego może pomieścić 5000 kibiców. Liczymy na zwycięstwo biało-czerwonych dziewczyn. Mamy równocześnie nadzieję, że z dobrej strony pokaże się zawodniczka ENERGA AZS Koszalin - Sylwia Matuszczyk.Szesnastoosobowy skład na dwumecz z Portugalią:1. Iwona Niedźwiedź   - Vistal Gdynia2. Katarzyna Janiszewska   - Vistal Gdynia3. Małgorzata Gapska   - Vistal Gdynia4. Karolina Semeniuk - Olchawa - MKS Zagłębie Lubin5. Monika Stachowska   - SPR Pogoń Szczecin6. Alina Wojtas  - MKS Lublin7. Marta Gęga   - MKS Lublin8. Sylwia Matuszczyk   - ENERGA AZS Koszalin9. Kinga Grzyb - EKS Start Elbląg10. Monika Migała - KPR Ruch Chorzów11. Joanna Gadzina   - MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz12. Aneta Łabuda   - MKS Sokół Żary - SMS Płock13. Karolina Kudłacz   - HC Lipsk (Niemcy)14. Anna Wysokińska   - SG BBM Bietigheim (Niemcy)15. Kinga Byzdra   - ŽRK Budućnost Podgorica (Czarnogóra)16. Karolina Siódmiak   - Fleury Loiret (Francja)

Izabela Czarna powołana

Patryk Pietrzala / fot. Artur Rutkowski - 16 Października 2013 godz. 11:14
Bramkarka Firmus AZS Politechniki Koszalińskiej, Izabela Czarna, dostała powołanie na najbliższy cykl akcji szkoleniowych, które obędą się w najbliższych dniach.   Izabela Czarna to topowa bramkarka w PGNiG Superlidze. Jej refleks i efektowne obrony często dawały Akademiczkom trochę wytchnienia i pozwalały odskoczyć od przeciwnika. To niezwykle doświadczona zawodniczka, dwukrotna Mistrzyni Polski.   27 października kadra Polski zagra przeciwko Czeszkom, więc można się spodziewać, że bramkarka Firmus AZS Politechniki załapie się do składu i będzie bronić w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy.