- Czy zdarza się remont bez stresu i wpadek?
- Oczywiście. Trzeba się do niego tylko dobrze przygotować. Wszystko możliwie dokładnie zaplanować. Po pierwsze trzeba wiedzieć co chcemy zrobić. Po drugie określić fundusze na remont. Nie znam chyba nikogo, kto trafiłby z budżetem. Trzeba wiedzieć, że o ile planujemy remont mieszkania od dewelopera to praktycznie koszty możemy przewidzieć. Gdy mamy go przeprowadzić w mieszkaniu z rynku wtórnego to czekają nas niespodzianki. I po trzecie trzeba wybrać odpowiedniego fachowca.Najlepiej firmę, zktórą koniecznie podpisujemy umowę.
- Na dobrego fachowca trzeba poczekać?
- Niestety. Jeżeli dzwonimy do polecanego przez znajomych fachowca i jest on dostępny od ręki musi nam się zapalić czerwona lampka. Dobry fachowiec, to taki, który ma kalendarz zleceń na minimum kilka miesięcy. Planując remont musimy i to przewidzieć.
- Jak zaoszczędzić na remoncie?
- Zasada jest prosta. Wszystko to, co zostaje po nim na stałe, czyli na przykład kleje do płytek, płytki stelaże podtynkowe powinny być dobrej klasy. Przyciąć, czyli zaoszczędzić możemy na przykład na baterii, bo później możemy ją łatwo wymienić.
- Czy warto korzystać z usług architekta wnętrz?
- Dziś to już niemal norma. Jesteśmy coraz bogatsi i stać nas na taką usługę. Dzięki projektantowi unikamy wielu błędów. Potrafi on także wyegzekwować od fachowca to, na czym mu zależy.
- Czuje się Pan nadal majstrem-budowlańcem, czy już mającym swój program w telewizji celebrytą?
- Celebryta to wielkie słowo. Telewizja otworzyła mi drzwi do popularności. To prawda. Ja jednak nie gwiazdorze. Nie świruje. Na co dzień nie chodzę w garniaku. Wiem, że przyjdzie taki dzień, kiedy się ten cały medialny szum skończy. Dlatego, gdy tylko czas mi pozwala wskakuję w robocze ciuchy i jadę do roboty. Cały czas dbam o swoich stałych klientów. Dla mnie budowlanka to pasja, a do pracy podchodzę z szacunkiem.
- O czym opowie Pan koszalinianom podczas Targów Budownictwa?
- Generalnie, o recyklingu. Po remoncie zawsze coś zostaje. Nie musimy tego wszystkiego wyrzucać. Zawsze można z tego coś zrobić. Pokażę jak z kawałków miedzianych rurek można wykonać świecznik, jak zrobić stół z palet, ramki do lustra. Wszystkie te rzeczy będzie można wygrać w konkursach, które organizator Targów Budownictwa przygotował dla zwiedzających. Zapraszam na spotkanie ze mną.
PROGRAM
13 kwietnia (Sobota)
10:00-18:00 – otwarcie terenów targowych dla zwiedzających
11:00 - uroczyste otwarcie Targów Budownictwa „Dom i Ogród” i Giełdy Ogrodniczej
Warsztaty z pokazami prowadzone przez gościa specjalnego Wiesława Skibę,cenionego fachowca, znanego z telewizyjnych programów TVN i Domo+.
Godziny warsztatów: 11:15 – 12:50; 15:00-17:00.
Seminarium „CZYSTE POWIETRZE”
· Branża fotowoltaiczna – trendy i rozwój -Kamil Jattschak - Aleo Solar GmbH Prenzlau Niemcy, Sławomir Majewski – SOLARVOLT,
· Systemy montażowe dla fotowoltaiki - Tomasz Samulak Corab Sp. z o.o.
14 kwietnia (Niedziela)
10:00 – 16:00 – otwarcie terenów targowych dla zwiedzających
Warsztaty z pokazami prowadzone przez gościa specjalnego Wiesława Skibę
Godziny warsztatów: 10:00-11:00; 12:00-13:00; 15:00-16:00.
Seminarium „CZYSTE POWIETRZE”
w godzinach: 13:00-15:00
· Program „Czyste Powietrze” - poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery.
· Beneficjenci programu oraz formy dofinansowania
- Mirosława Aziukiewicz, Katarzyna Bacławska – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Biuro Koszalin.