W tej organizowanej wspólnie przez organizatora Targów Budownictwa oraz PGK Sp. z o.o. i Nadleśnictwa Karnieszewice akcji pierwszych 150 osób zarówno w sobotę jak i niedzielę, które przyniosą 5 kg
makulatury otrzyma sadzonkę drzewa. Wstęp na targi bezpłatny! Musimy wiedzieć, że statystycznie każdy człowiek na Ziemi zużywa rocznie ok. 50 kg papieru. Z jednej tony makulatury poddanej recyklingowi otrzymać można aż 900 kg papieru, czyli 9/10 części wsadu. Tona makulatury też pozwala oszczędzić około 17 drzew - tyle drzew byłoby wycięte, aby uzyskać równowartość papieru z niej wytworzonego. Szacuje się, że powtórne wykorzystanie 1 tony papieru pozwala zaoszczędzić 26,5 tys. litrów wody, 1476 litrów ropy, ok. 7 metrów sześciennych miejsca na składowisku oraz tyle energii, ile jest potrzebne do ogrzania przeciętnego mieszkania przez pół roku. Prawda, że dużo tego! Zatem poszukaj w domu, piwnicy starych zeszytów, gazet, kartonów czy ogólnie papieru i przynieś go na Targi Budownictwa, gdzie w zamian otrzymasz sadzonkę drzewa. Nie masz ogrodu? To nic. Może sadzonkę podarować komuś w rodzinie lub znajomemu i wspólnie na ogrodzie lub działce wsadźcie je.
Jeżeli szanujesz naturę i jesteś proekologiczny to na Targach Budownictwa zostaniesz dłużej. Odbędą się tu bowiem m.in. seminaria na temat programu Czystego Powietrza . Wykłady współorganizowane z Fundacją Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości poprowadzą wyjątkowi goście, m.in. Pan Kamil Jattschak – Aleo Solar GmbH Prenzlau Niemcy oraz szczegóły dotyczące niedawno uruchomionego programu Czyste Powietrze, które zaprezentują przedstawiciele WFOŚiGW, Biuro Koszalin. A warto wiedzieć więcej bo, od początku stycznia tego roku weszła ulga podatkowa na termomodernizację .
Ponadto w jednym miejscu - i to za darmo - będzie można zapoznać się z bogatą ofertą przedsiębiorców, z nowymi trendami, technologiami, które można zastosować w mieszkaniu bądź w domku jednorodzinnym. Właściwie dobrane technologie budowy, sprzęt, wyposażenie często przynosi wymierne korzyści pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze w trakcie ich eksploatacji. Branża budowlana zmienia się bardzo dynamicznie. Każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie odpowiednie dla siebie rozwiązania, produkty, usługi, materiały, sprzęt. Swoje ekspozycje będą miały firmy budowlane, producenci schodów, stolarka okienna i drzwiowa, salon łazienek i salony mebli kuchennych, dom pod klucz. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę to bogata oferta targowa odnawialnych źródeł energii, ekologicznych rozwiązań i technologii, materiałów.
To tylko mała część z bogatej oferty firm, które będą miały swoje stoiska wystawiennicze na Targach Budownictwa „Dom i Ogród”.
PROGRAM
13 kwietnia (Sobota)
10:00-18:00 – otwarcie terenów targowych dla zwiedzających
11:00 - uroczyste otwarcie Targów Budownictwa „Dom i Ogród” i Giełdy Ogrodniczej
Warsztaty z pokazami prowadzone przez gościa specjalnego Wiesława Skibę,cenionego fachowca, znanego z telewizyjnych programów TVN i Domo+.
Godziny warsztatów: 11:15 – 12:50; 15:00-17:00.
Seminarium „CZYSTE POWIETRZE”
· Branża fotowoltaiczna – trendy i rozwój -Kamil Jattschak - Aleo Solar GmbH Prenzlau Niemcy, Sławomir Majewski – SOLARVOLT,
· Systemy montażowe dla fotowoltaiki - Tomasz Samulak Corab Sp. z o.o.
14 kwietnia (Niedziela)
10:00 – 16:00 – otwarcie terenów targowych dla zwiedzających
Warsztaty z pokazami prowadzone przez gościa specjalnego Wiesława Skibę
Godziny warsztatów: 10:00-11:00; 12:00-13:00; 15:00-16:00.
Seminarium „CZYSTE POWIETRZE”
w godzinach: 13:00-15:00
· Program „Czyste Powietrze” - poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery.
· Beneficjenci programu oraz formy dofinansowania
- Mirosława Aziukiewicz, Katarzyna Bacławska – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Biuro Koszalin.