Oprócz 504,2 milionów wyświetleń (dane do 2 czerwca) na platformach mediów społecznościowych, streamingu wideo, telewizji internetowej i wyświetlaczach mobilnych, film w różnych formatach (4-minutowy dokument i krótsze 30-sekundowe, 15-sekundowe i 6-sekundowe klipy przeznaczone do mediów społecznościowych) był pokazywany przez kanały telewizyjne na całym kontynencie, a także w miejscach takich jak stadiony piłkarskie.
Z hasłem "Wykorzystaj swój głos. By inni nie zdecydowali za Ciebie”, drugi etap kampanii wyborczej Parlamentu Europejskiego odbywał się na wielu poziomach, włączając w to wydarzenia medialne, kampanię cyfrową, zaangażowanie partnerów publicznych i prywatnych, angażowanie społeczności i programy edukacyjne dostosowane do potrzeb obywateli w całej UE.
Zbiorowa odpowiedzialność
Unia Europejska stoi w obliczu wyzwań, które stale się zmieniają. W przededniu czerwcowych wyborów europejskich Parlament chce potwierdzić swoje zaangażowanie w dialog, jedność i aktywne obywatelstwo. Hasło „Wykorzystaj swój głos. Inaczej inni zadecydują za ciebie” przypomina, że demokracja to cenne dziedzictwo, o które trzeba dbać i którego należy bronić.
„Demokracja do zbiorowa odpowiedzialność nie wobec ideałów politycznych lub konkretnych kwestii, ale wobec nas samych”, powiedział rzecznik Parlamentu Jaume Duch. „Demokracja europejska jednoczy nas bardziej niż przypuszczamy – jednoczy narody, pokolenia i różne frakcje polityczne. W dzisiejszych spolaryzowanych czasach łatwo o tym zapomnieć. Dlatego nasza kampania przypomina o tym, co nas jednoczy”.
W krótkim filmie, który jest centralnym elementem kampanii, mowa także o burzliwej historii wielu krajów Europy. Kraje te doświadczyły konfliktów zbrojnych i ograniczeń swobód indywidualnych. Przekonały się, jak krucha jest demokracja, jeżeli nie będziemy jej umacniać.
Zgodnie z unijnym aktem wyborczym wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się co pięć lat i trwają od czwartku do niedzieli. W 2024 roku odbędą się od czwartku 6 do niedzieli 9 czerwca. Zagłosują w nich obywatele ze wszystkich 27 państw członkowskich.