Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland

Małgorzata Hołub-Kowalik: W polityce tak jak w sporcie - trzeba być egoistą ale grać zespołowo

2024-03-02 12:21:00 Artur Kukliński
Małgorzata Hołub-Kowalik postanowiła wrócić do polityki. Samorządowej. 10 lat temy rozpoczynała swoja polityczną przygodę jako radna Rady Miejskiej w Koszalinie. Teraz jest liderką listy Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa.

- Jestem młodym głosem w polityce i chcę by rozbrzmiewał on jak najgłośniej. Chcę, byśmy, my młodzi mogli żyć tak trochę po swojemu - mówi w rozmowie z naszym reporterem. - Zostałam praktycznie zmuszona do zmiany klubu i wyjazdu z Koszalina. Tu podejście urzędników do takich jak ja sportowców nie było właściwe. Do tego doszedł fatalny stan infrastruktury stadionu, na bieżni, którego trenowałam. Ale dzięki mojemu wyjazdowi zdobyłam kolejne doświadczenie. Przekonałam się, że nie we wszystkich miastach tak się traktuje sportowców. W sporcie tak jak i w polityce: trzeba skupiać się egoistycznie na swojej pracy i wspólnie propagować przyjęty cel, czyli grać drużynowo. Pamietać jednak musimy, najpierw dać od siebie 110%, a dopiero później wymagać czegoś od innych - dodała. 

Powiedziała także: "Mam w sobie taki mały dar. Potrafię słuchać ludzi. Mam dużą łatwość w nawiązywaniu relacji".

Małgorzata Hołub-Kowalik to mistrzyni olimpijska z 2020 w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400 metrów. Wicemistrzyni świata w sztafecie 4 × 400 metrów z 2019 r. Mistrzyni Europy w sztafecie 4 x 400 metrów z 2018 r. 

Czytaj też

Małgorzata Hołub-Kowalik lokomotywą listy KO do sejmiku wojewódzkiego

eWok, fot. FB/PO Koszalin - 12 Lutego 2024 godz. 6:51
Koalicja Obywatelska zatwierdziła listy kandydatów do sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Liderką okręgu 4 obejmującego Miasto Koszalin, powiaty: białogardzki, koszaliński, sławieński i szczecinecki została najbardziej utytułowana koszalińska sportsmenka Małgorzata Hołub-Kowalik. Rada Regionu Zachodniopomorskiego PO RP zatwierdziła listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz poszczególnych powiatów w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. Według prognozy Marcina Palade wybory do Sejmiku Pomorze Zachodnie wygrywa Koalicja Obywatelska: Poniżej prezentujemy liderów w poszczególnych okręgach: Okręg 1 – Miasto Szczecin, powiat policki 1. Olgierd Geblewicz - prawnik i ekonomista, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego 2. Teresa Kalina - nauczycielka, przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego 3. Andrzej Niedzielski - lekarz, radny Województwa Zachodniopomorskiego, Ordynator oddziału Ginekologiczno-Położniczego w SPS ZOZ „Zdroje” 4. Jagoda Żyłkowska - przedsiębiorczyni, działaczka społeczna, radna osiedla Stare Miasto 5. Zbigniew Chojecki - adwokat, radny Województwa Zachodniopomorskiego 6. Maria Kubisa - lekarka Okręg 2 – Miasto Świnoujście, powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński, łobeski 1. Janusz Żmurkiewicz - Prezydent Miasta Świnoujście 2. Beata Smoleńska - samorządowczyni, radna Gryfic, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach 3. Adam Fedeńczak - przedsiębiorca, radny Województwa Zachodniopomorskiego 4. Mirosława Nowak - dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy 5. Dariusz Ledzion - dyrektor Łobeskiego Domu Kultury Okręg 3 – powiaty: choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński, wałecki 1. Anna Bańkowska - nauczycielka, członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego 2. Krystyna Kołodziejska-Motyl - lekarka, radna Województwa Zachodniopomorskiego 3. Tadeusz Szczepański - były radny Choszczna, działacz OSP, Dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Choszcznie 4. Emilia Mazur - samorządowczyni, zastępczyni burmistrza Połczyna-Zdroju 5. Małgorzata Janda - nauczycielka, Dyrektorka Miejskiego Przedszkola w Złocieńcu Okręg 4 – Miasto Koszalin, powiaty: białogardzki, koszaliński, sławieński, szczecinecki 1. Małgorzata Hołub-Kowalik - lekkoatletka, sprinterka, była radna Koszalina. Mistrzyni olimpijska z 2020 r. w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400 metrów 2. Mariusz Getka, Prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej; Mistrz Świata, Europy i Polski w Wędkarstwie Morskim 3. Magdalena Miszke - dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie 4. Waldemar Miśko - samorządowiec, od 1993 roku burmistrz Karlina, a także przewodniczący Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego 5. Adam Ostaszewski – samorządowiec, radca prawny, były radny Województwa Zachodniopomorskiego Okręg 5 – powiaty: gryfiński, myśliborski, pyrzycki, stargardzki 1. Anna Nowak - przedsiębiorczyni, właścicielka sieci przychodni 2. Artur Nycz - radny Województwa Zachodniopomorskiego 3. Katarzyna Sowala - dyrektorka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie 4. Agnieszka Wancerz - przedsiębiorczyni 5. Elżbieta Rink - samorządowczyni, była wójt gminy Marianowo 6. Ryszard Matecki – regionalista, artysta, ekolog

Gocha w rekordowej drużynie

Art, fot. Twitter/European Athletics - 30 Lipca 2021 godz. 13:35
W eliminacjach sztafety mieszanej 4 x 400 metrów polski zespół ustanowił czasem 3:10.44 rekord Europy! Polacy pobiegli w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński. Świetnie zmieniły panie. Baumgart przyprowadziła nasz zespół na czwartym miejscu, ale po przekazaniu pałeczki Hołub-Kowalik objęła prowadzenie, którego nasz zespół nie oddał do mety. Na niej biało-czerwonym zmierzono czas 3:10.44. To nie tylko rekord Europy, ale także drugi najlepszy wynik w historii światowej lekkoatletyki. Szybciej od Polaków w historii pobiegli tylko Amerykanie (3:09.34 w 2019 roku), których zabraknie w finale olimpijskim w Tokio ze względu na dyskwalifikację za przekroczenie strefy zmian w rundzie eliminacyjnej.   Jóźwik wykorzystała wolne tempo biegu na 800 metrów. Na ostatniej prostej pokazała szybkość i nie dała wyprzedzić się Melisie Bishop z Kanady. Polka finiszowała trzecia z czasem 2:01.87 i awansowała do półfinału, który odbędzie się w sobotę. Niestety do kolejnej rudny nie przeszły dwie pozostałe nasze reprezentantki. Angelika Sarna otarła się o bezpośredni awans, ale zajęła w swoim biegu czwarte miejsce ze startą 0.13 do pozycji kwalifikującej. Uzyskała czas 2:02.18. Anna Wielgosz była szósta z wynikiem 2:03.20.   Ostatni start olimpijski Piotr Małachowski rozpoczął od próby niemierzonej, później poprawiał się na 61.76 oraz 62.68.Te wyniki nie dały mu kwalifikacji do finału, ale dwukrotny wicemistrz olimpijski trzymał kciuki za Bartłomieja Stója, startującego w grupie B. Drugi z naszych dyskoboli utrzymywał prawo awansu po rzucie na 62.84, jednak ostatecznie zmagania zakończył na czternastym miejscu – lokatę przed Małachowskim. Tylko Daniel Ståhl ze Szwecji uporał się z minimum wynoszącym 66 metrów, uzyskując 66.12.   Bez powodzenia startowały w Tokio kulomiotki. Osiemnasta była Klaudia Kardasz (17.76), a dopiero 27. Paulina Guba (16.98).   #POL 3:10.44 #NED 3:10.69 #JAM 3:11.76 #GBR 3:11.95 #BEL 3:12.75 #IRL 3:12.88 #GER 3:12.94 #ESP 3:13.29 Seven European teams from eight finalists!

Gocha zmienia klub. Tartan do naprawy

Art za KL Bałtyk Koszalin - 14 Lutego 2020 godz. 5:21
Klub Lekkoatletyczny Bałtyk Koszalin wydał następujące oświadczenie: Z dniem 6.02.2020 r. Pani Małgorzata Hołub-Kowalik, po 14 latach trenowania w Klubie Lekkoatletycznym Bałtyk Koszalin zmieniła barwy klubowe i rozpoczęła dalszy rozwój kariery jako zawodniczka AZS UMCS Lublin. Powodem zmiany klubu była zdecydowanie lepsza infrastruktura Klubu w Lublinie oraz zaproponowane warunki finansowe, które ułatwią zawodniczce przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.W pełni rozumiemy decyzję Małgosi, bo dobrze wiemy, że kariera sportowca trwa krótko i musi ją wykorzystać jak najlepiej z myślą o swojej przyszłości.Nasze oświadczenie jest wyrazem bezsilności i wyczerpaniem wszelkich możliwości Zarządu KL Bałtyk w sprawie problemów, z jakimi borykamy się od kilku lat, czyli zwiększeniem dotacji dla Klubu oraz beznadziejnym stanem nawierzchni tartanu na obiekcie ZOS Bałtyk w Koszalinie. Roczna dotacja dla naszego Klubu od lat wynosi 50 tys. zł i nie wystarcza na pokrycie podstawowych opłat za: szkolenie młodzieży, wyjazdy na turnieje i obozy oraz utrzymanie sprzętu sportowego. Tylko dzięki sponsorom udaje nam się w bardzo skromnych warunkach zamykać budżet roczny, za co im bardzo dziękujemy. Najpoważniejszy jednak problem stanowi wcześniej wspomniana nawierzchnia tartanowa, o której Władze Miasta są informowane od 2 lat przez Zarząd Klubu i Zarząd Obiektów Sportowych. W dniu 10.02.2020 roku została przeprowadzona coroczna kontrola stanu jej nawierzchni przez przedstawicieli PZLA w obecności przedstawicieli ZOS i KL Bałtyk. Kałuże wody i dziury na bieżni, to tylko część, którą można ocenić wizualnie. Zatrważające są jednak badania tartanu, które wykazały w wielu miejscach jego grubość od 4 do 8 mm i w żadnym z pomiarów nie zbliżyła się do wymaganych normą 15 mm. Wyniki badań, które zostaną przedstawione w najbliższym czasie przez PLZA wskazują jednoznacznie, że organizowanie zawodów i trenowanie w kolcach do biegania zagraża bezpieczeństwu użytkowników! Ciężko tutaj o jakikolwiek komentarz. Życząc dużo zdrowia i szczęścia Małgosi, w dalszym ciągu będziemy jej kibicować, niestety już nie jako zawodniczce naszego Klubu.Bardzo żałujemy, że władze Miasta Koszalina nie zrobiły wystarczająco dużo, aby zatrzymać ją w naszym mieście.