Piłka ręczna w Koszalinie:

10 Października 2019 godz. 15:17
Art za olimpijski.pl

Piłka plażowa: Ślubowanie w Centrum Olimpijskim

W Centrum Olimpijskim odbyło się ślubowanie członków reprezentacji Polski na I Igrzyska Sportów Plażowych Katar 2019. Nominacje reprezentantom Polski wręczył sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński. W imieniu zawodników słowa przysięgi złożyła reprezentantka Polski w piłce ręcznej plażowej, Sylwia Bartkowiak. We wtorek nominacje odebrało 21 osób: 13 reprezentujących piłkę ręczną plażową wraz z trenerami, 7 reprezentujących siatkówkę plażową z trenerem oraz jedna osoba z osób współpracujących z reprezentacją – fizjoterapeutka. W imieniu zawodników słowa przysięgi odczytała Sylwia Bartkowiak (piłka ręczna plażowa), a w imieniu trenerów i osób współpracujących Tomasz Sińczak (trener siatkówki plażowej). – Gratuluję wszystkim, którzy zakwalifikowali się do reprezentacji Polski na I Igrzyska Sportów Plażowych – powiedział sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Adam Krzesiński. – Będziecie mieli szansę i okazję powalczyć o historyczny, pierwszy medal dla Polski w tej imprezie. Mam nadzieję, że ten krążek padnie łupem którejś z waszych drużyn: piłki ręcznej plażowej lub siatkówki plażowej. My, jako Polski Komitet Olimpijski będziemy wam mocno kibicować i wspierać całą reprezentację Polski. Wy natomiast godnie reprezentujcie nasz kraj i, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bawcie się dobrze na tej imprezie – zakończył dwukrotny medalista olimpijski w szermierce Adam Krzesiński. Reprezentacja Polski na I Igrzyska Sportów Plażowych liczy łącznie 33 osoby w tym 22 zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w: żeglarstwie (kite foil), siatkówce plażowej (mężczyźni), piłce ręcznej plażowej (kobiety), triathlonie (aquatlon) oraz w pływanie na otwartym akwenie.I Igrzyska Sportów Plażowych Katar 2019 odbędą się w dniach 12-16 października.Reprezentacja Polski w piłce ręcznej plażowej:Natalia Filończuk (Piłka Ręczna Koszalin)Kinga JakubowskaMałgorzata Kochańska-LizewiczKatarzyna MasłowskaSylwia BartkowiakMartyna MatysekPaula Mazurek   (Piłka Ręczna Koszalin)Iwona NiedźwiedźPaulina SowaAlicja ŚlęzakMarek Karpiński – trenerAlicja Łukasik – trener.
6 Października 2019 godz. 10:21
Art za Metraco Zagłębie Lubin

Superliga PGNiG:Metraco Zagłębie Lubin – Piłka Ręczna Koszalin 23:21 (11:10)

Emocje do ostatnich sekund towarzyszyły kibicom, zgromadzonym w hali RCS w Lubinie. Metraco Zagłębie zmierzyło się dziś z Piłką Ręczną Koszalin i jeszcze dwie minuty przed końcem przegrywały, by wygrać ostatecznie 23:21 (11:10)! Miedziowe pokazały dziś prawdziwy charakter i nie poddawały się do ostatnich sekund. Koszalinianki rozpoczęły mecz od szybkiego 2:0, ale dwa atomowe rzuty z drugiej linii autorstwa Klaudii Pielesz dały Miedziowym remis. Obie drużyny grały twardo w obronie, czego efektem był niski wynik. Swoją trzecią bramkę Metraco Zagłębie zdobyło w piętnastej minucie zmniejszając straty na 3:4. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej dogoniły rywalki przed upływem dwudziestej minuty, jednak wynik wciąż był na „styku”. Lepszy okres gry wykorzystały koszalinianki, wychodząc na 4-bramkowe prowadzenie pięć minut przed końcem pierwszej połowy, ale szybko sygnał do ataku dała Marketa Huryhova i Miedziowe w niespełna dwie minuty odrobiły straty do rywalek. Na pierwsze prowadzenie w meczu lubinianki wyszły pod koniec pierwszej połowy, kiedy bramkę zdobyła Zuzanna Ważna, która bardzo dobrze radziła sobie na kole. Do przerwy Metraco Zagłębie prowadziło skromnie, jednak wyszło ze sporych opresji. Pięć minut po zmianie stron o czas poprosiła Bożena Karkut. Nic w tym dziwnego, gdyż koszalinianki  rzuciły cztery bramki z rzędu. Na listę strzelczyń wpisały się: dwukrotnie Gabriela Haric, Hanna Rycharska i Julia Andriichuk. Lubinianki swoją pierwsza bramkę po przerwie rzuciły w dziesiątej minucie za sprawą Kingi Grzyb. Chwilę później Metraco Zagłębie odrobiło kolejne straty po rzutach Klaudii Pielesz. Kwadrans przed końcem, przy stanie 15:17, czerwoną kartę z gradacji kar ujrzała Małgorzata Buklarewicz. Pomimo tego gospodynie siedem minut przed końcową syreną przegrywały jedną bramką – 18:19 i wciąż miały szanse na korzystny wynik. Na półtorej minuty przed końcem piękny rzut wyróżniającej się w tym spotkaniu Malwiny Hartman dał Miedziowym remis, a chwilę później prowadzenie Zagłębiu dała Patricia Matieli. Ostatnia minuta to ogromne, niesamowite emocje. Najpierw Hanna Rycharska trafiła w poprzeczkę z karnego, a w ostatniej sekundzie koszalinianki dobiła z koła Jovama Milojević! Swoje dołożyły też bramkarki, które broniły w ważnych momentach, między innymi rzuty karne.   MVP meczu: Malwina Hartman (Metraco Zagłębie)   Metraco Zagłębie Lubin – Piłka Ręczna Koszalin 23:21 (11:10) Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Hurychova 1, Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 7, Trawczyńska 1, Buklarewicz, Górna 2, Miłek, Ważna 2, Galińska, Zawistowska, Matieli 1, Pielesz 5, Milojević 1. PR Koszalin: Filończuk, Sach, Prudziecnica – Han 3, Urbaniak, Mazurek 1, Mączka 3, Tracz, Haric 2, Volovnyk, Rycharska 3, Nowicka 2, Smolinh, Borysławska, Tomczyk, Andriichuk 7.
6 Października 2019 godz. 10:01
Art, fot. Łukasz Zienkiewicz/KSPR Gwardia Koszalin

I liga: KSPR Gwardia - Nielba 36:37 (14:18)

Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin doznali pierwszej w sezonie porażki. We własnej hali ulegli jednemu z faworytów ligi, drużynie Nielby Wągrowiec 36:37(14:18). Chyba nieco zdekoncentrowani do tego pojedynku przystąpili gospodarze. Piłka po kończącym pierwszą akcję gwardzistów trafiła w słupek, a mała skuteczność towarzyszyła gwardzistom także i w kolejnych minutach. W efekcie goście po 6. minutach walki prowadzili 6:2. Swojego prowadzenia nie oddali już do końca meczu. Na przerwę zeszli z czterema golami przewagi. Gwardziści ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków na początku drugiej połowie. W pierwszych czterech minutach zdołali odrobić aż dwa trafienia i przegrywali tylko 19:21. Szczypiorniści Nielby odpowiedzieli także zdecydowaną postawą i na parkiecie oglądaliśmy szybką, ostrą walkę. Dramatyczne były końcowe minuty pojedynku. Na 120 sekund prze ostatnią syreną gwardziści przegrywali 33:35. Wówczas karnego wykorzystał Paweł Smoliński i goście odskoczyli na 36:33. W chwilę później dystans bramkowy zmniejszył Dawid Szcześniak. W v60. min. padły aż trzy gole. Najpierw trafili jednak przyjezdni i prowadzili 37:34. Następnie na listę strzelców wpisali się Michał Orzechowski i Jakub Radosz, a Gwardia przegrała 36:37.  12 bm.  Gwardia zagra w Gdański z SMS ZPRP. Gwardia Koszalin - Nielba Wągrowiec 36:37 (14:18) Gwardia: Rycharski, Skrzypczyk, Teterycz - Kiciński 3, Prudzienica, Kamiński, Kruczkow 8, Karnacewicz 2, Radosz 9, Jakutowicz, Skiba, Szcześniak 2, Jońca 3, Orzechowski 6, Stawecki 3. Nielba: Biniewski, Zanto - Pacała 2, Gregor 9, Smoliński 1, Drzazgowski 3, Skrzypczak 5, Marcinkowski, Hoffman 3, Widziński 8, Matlach 2, Boneczko 4.
19 Września 2019 godz. 2:06
At, fot. FB/Piłka Ręczna Koszalin, tabela: ZPRP

Superliga PGNiG: Piłka Ręczna nadal bez punktów

Szczypiornistki Piłki Ręcznej Koszalin doznały trzeciej porażki w swoim trzecim ekstraklasowym meczu. Tak źle dawno nie było. Zespół w przedligowych sparingach spisywał się dobrze, a w lidze zawodzi. Koszalinianki mają spory  kłopot z utrzymaniem jakości gry. Z pewnością sytuacja, w której znalazł się klub i atmosfera wokół drużyny nie sprzyja koncentracji, ale ten zespół stać na wiele i z pewnością jeszcze wiele pokaże. Teraz w Superlidze PGNiG Kobiet ponad dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Następną serię spotkań zaplanowano na weekend 5 – 6 października. Koszalinianki zmierzą się wtedy na wyjeździe z aktualnymi wicemistrzyniami kraju, drużyną Metraco Zagłębie Lubin. Przerwę w rozgrywkach wykorzysta reprezentacja. W tym czasie ma się odbyć konsultacja szkoleniowa kadry narodowej. Gabriela Haric została powołana z listy rezerwowej kadry narodowej na cykl akcji szkoleniowych w terminie 19-29.09.2019 r. w Kwidzynie. Mecz kwa. EHF Euro 2020 Polska - Wyspy Owcze 25 bm. godz. 20.30 w Kwidzynie.  Piłka Ręczna Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 23:26 (12:13) Piłka Ręczna: Filończuk, Sach, Prudzienica - Han 4, Urbaniak 3, Mazurek 4 (1/2), Mączka 1 (1/1), Tracz, Haric 3 (1/2), Wołownyk, Rycharska 3, Nowicka, Smolinh 2, Borysławska, Tomczyk 1, Andrichuk 2. KPR: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 8 (2/3), Kucharska, Tomczyk 3, Janas 1, Wiertelak 5, Ivanović 1, Walczak, Koprowska, Despodovska 7, Wicik, Michalak 1. Wyniki pozostałych meczów 3. kolejki: Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (31:18), KPR Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław (20:29), EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin (21:30).
16 Września 2019 godz. 7:19
Art za FB/SPR JKS Jarosław, fot. FB/SPR JKS Jarosław

PRK: Porażka w Jarosławiu

11 Września 2019 godz. 15:15
Art za PRK S.A.

Oświadczenie zarządu PRK w sprawie Romany Roszak

Piłka Ręczna Koszalin S.A. pismem z dnia 29 sierpnia 2019 roku złożyła Romanie Roszak oświadczenie o wypowiedzeniu Kontraktu o przynależności klubowej, które doręczono Jej w dniu 3 września 2019 roku. Tytułem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji podkreślić należy, że pod koniec 2018 roku RomanaRoszak doznała kontuzji na zgrupowaniu Kadry Narodowej, przy czym na wyjazd w celu wzięcia udziału w treningach kadry nie otrzymała zgody sztabu szkoleniowego Klubu. Sztab miał bowiem na uwadze istotne przeciążenie Zawodniczki po rozgrywkach ligowych PGNiG Superligi, co z kolei uzasadniało konieczność regeneracji Zawodniczki przed kolejną częścią sezonu. Pomimo braku zgody, Romana Roszak wzięła udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej utrzymując, że nie będzie brała czynnego udziału w treningach. Pomimo złożonych zapewnień Romana Roszak uczestniczyła w pełnym zakresie w zajęciach sportowych podczas zgrupowania Kadry Narodowej, gdzie doznała poważnej kontuzji kolana. Wykluczyło to zawodniczkę z dalszej części rozgrywek ligowych, a tym samym osłabiło drużynę w trakcie sezonu. Wobec Zawodniczki nie zostały jednak wyciągnięte żadne konsekwencje z tego powodu. W krótkim odstępie czasu Klub został poinformowany przez Zawodniczkę o tym, iż jest Ona w ciąży. Przez cały okres niedyspozycji do gry z powodu zarówno kontuzji, jak również ciąży, Zawodnicza otrzymywała wynagrodzenie zgodnie z zapisami łączącego Strony kontraktu. Z końcem maja 2019 roku kontrakt o przynależności klubowej do Piłka Ręczna Koszalin S.A. wygasł. Zarząd Klubu doceniając istotny wkład Romany Roszak w osiągnięcie przez Klub sukcesów sportowych, w tym przede wszystkim zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski w sezonie sportowym 2018/2019, podjął decyzję o przedłużeniu kontraktu z Zawodniczką. Dla władz Klubu nie miał znaczenia fakt, że w zaistniałej sytuacji Romana Roszak nie będzie zdolna do gry przez najbliższe miesiące. Zarząd klubu spotykał się kilkakrotnie osobiście z Romaną Roszak w celu omówienia szczegółowych warunków kontraktu. Nie jest przy tym tajemnicą, że w tym czasie Romana Roszak szukała innego klubu w Polsce. Ostatecznie zawodniczka zdecydowała się na pozostanie w Koszalinie i dalsze reprezentowanie barw klubowych Piłki Ręcznej Koszalin S.A. Co jednak istotne, dopiero po ustaleniu wszystkich warunków kontraktu Zawodniczka poinformowała Klub, że posiada agenta reprezentującego jej osobę, któremu należy się wynagrodzenie od podpisanego z Klubem kontraktu. Piłka Ręczna Koszalin S.A. nie zamierzała płacić agentowi Romany Roszak wynagrodzenia, gdyż wszystkie warunki umowy były ustalone bezpośrednio z Zawodniczką. Zarząd poinformował o swoim stanowisku Zawodniczkę, a ta zaś podjęła się wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Kontrakt z Romaną Roszak został zawarty, tak jak pierwotnie zakładano, bez jakichkolwiek zapisów w przedmiocie wynagrodzenia agenta. Pomimo tego Klub otrzymuje już przedsądowe wezwania do zapłaty zobowiązujące do płatności rzekomo należnego wynagrodzenia na rzecz osoby mającej reprezentować Romanę Roszak. Koszalin, dnia 11 września 2019 roku Na marginesie podkreślić należy, że Zawodniczka odmówiła Klubowi złożenia oświadczenia, iż Jej dochody w całości zostaną objęte zwolnieniem z PIT (podatek zerowy dla osób poniżej 26 roku życia). Tymczasem od sierpnia 2019 roku osoba, która nie ukończyła 26 roku życia (a zatem również Romana Roszak) może uzyskać wynagrodzenie, bez pomniejszenia o comiesięczną zaliczkęna podatek dochodowy. W tym celu musi jednak złożyć obligatoryjnie u swojego pracodawcy (zleceniodawcy) ww. oświadczenie. W przypadku podpisania oświadczenia wynagrodzenie Zawodniczki pozostałoby bez zmian, tj. wciąż otrzymywałaby kwotę netto zgodniez kontraktem, zaś Klub nie musiałby ponosić kosztów związanych z uiszczeniem podatku. Wszystkie zawodniczki wieku do 26 lat podpisały takie oświadczenia, za wyjątkiem Romany Roszak. W interesie Klubu jest dbanie o jak najniższe koszty działalności, szczególnie w przypadku, kiedy Klub utracił sponsora tytularnego. Dodać należy, że postanowienia nowego kontraktu zapewniały Romanie Roszak miesięczne wynagrodzenie przez cały czas jej niezdolności do gry. Ponadto z chwilą rozwiązania kontraktu (za jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia), Zawodniczka pozostaje uprawniona do otrzymania świadczeń z ZUS. Zatem nie jest prawdą, że pozostała bez środków do życia. Rozwiązanie kontraktu nastąpiło w drodze korespondencyjnej, gdyż Zawodniczka nie stawiała się w siedzibie Klubu w celu osobistego odbioru pisma traktującego o zakończeniu współpracy.
9 Września 2019 godz. 5:46
Art za MKS Perła Lublin

Mistrzynie nadal za mocne

21-krotny mistrz Polski, MKS Perła Lublin na inaugurację sezonu PGNiG Superligi Kobiet pokonał brązowe medalistki ubiegłorocznych rozgrywek - Piłkę Ręczną Koszalin 28:25 (15:12). Po pierwszej połowie mistrzynie Polski prowadziły z koszaliniankami różnicą trzech bramek, ale początek meczu nie układał się po myśli gospodyń. Mnożyły się straty, niecelne podania i błędy w obronie. Podopieczne Anity Unijat szybko wyszły na prowadzenie 4:1, a w piętnastej minucie spotkania po golu Hanny Rycharskiej wciąż były na +3. Od tego momentu zawodniczki MKS, po ostrej reprymendzie trenera Lisa zaczęły odrabiać straty. W 18 minucie po bramce Joanny Gadziny dogoniły rywalki, a cztery minuty później objęły prowadzenie po skutecznej kontrze Anety Łabudy. Do końca pierwszej połowy piłkarki MKS sukcesywnie powiększały przewagę i po trafieniu Sylwii Matuszczyk schodziły na przerwę przy wyniku 15:12. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. MKS Perła kontrolował spotkanie, utrzymując stabilną różnicę bramkową. Przyjezdne z Koszalina długo nie były w stanie zbliżyć się bardziej niż na dystans trzech oczek. Do niecodziennej sytuacji doszło w 42 minucie spotkania. Praktycznie w tym samym momencie kary dwóch minut otrzymały Joanna Szarawaga, Marta Gęga, a po chwili za błąd zmiany na ławkę usiadła Aleksandra Rosiak. Koszalinianki wygrały tę przewagę tylko jedną bramką. W końcówce kilka udanych obron Weroniki Gawlik i bramki Sylwii Matuszczyk pozwoliły przypieczętować wygraną i zakończyć mecz wynikiem 28:25. Triumf MKS, pominąwszy początek meczu, przez całą drugą połowę nie był zagrożony. MVP spotkania po stronie koszalinianek została rodowita lublinianka Paula Mazurek, a po stronie gospodyń przebojowa obrotowa – Sylwia Matuszczyk, która tuż po meczu powiedziała: „Nie patrzyłabym dziś na wynik, bo jak mówi przysłowie: pierwsze koty za płoty. W końcowym rozrachunku nikt nie będzie pamiętał rezultatu, zatem cieszymy się z trzech punktów na naszym koncie. Na początku spotkania było nieco nerwówki z naszej strony, nie mogłyśmy się odnaleźć, może sparaliżowała nas atmosfera w hali Globus i zgromadzeni kibice. Fajnie, że w końcu weszłyśmy na właściwe tory i wszystko zaczęło funkcjonować dobrze. Wynik zniwelował nieco ten okres gry tylko z trzema zawodniczkami w ataku, bo już miałyśmy sześć goli przewagi. Mecz mógł się podobać i to, jak zagrałyśmy jako cały zespół. Z pewnością musimy poprawić atak, bo w pierwszych minutach nie mogłyśmy dojść do czystych pozycji rzutowych."   MKS Perła Lublin – Piłka Ręczna Koszalin 28:25 (15:12) MKS: Gawlik, Bešen – Rosiak 6, Matuszczyk 4, Gadzina 4, Łabuda 3, Achruk 3, Stasiak 3, Gęga 2, Kochaniak 1, Blažević 1, Nocuń PR Koszalin: Prudzienica, Sach, Filończuk – Mazurek 7, Haric 3, Han 2, Tracz 2, Smolinh 2, Tomczyk 2, Andriichuk 2, Borysławska 1, Nowicka 1, Rycharska 1, Volovnyk 1, Urbaniak 1 Sędziowały: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka Kary: MKS – 10 minut, PR Koszalin – 4 minutyWidzów: 1400
25 Sierpnia 2019 godz. 6:20
Art, fot. FB/Gwardia Koszalin

Mocne przetarcie przed ligą

Zwycięstwem piłkarzy ręcznych Siódemki Miedź Legnica zakończył się I Memoriał Zdzisława Woźniaka. Drugie miejsce zajęła Nielba Wągrowiec, trzecie Czuwaj Przemyśl, a czwarte Gwardia Koszalin. Drugi dzień memoriału rozgrywanego w hali przy ul. Lotniczej rozpoczął się od pojedynku Siódemki Miedź z Czuwajem Przemyśl. Wicemistrz grupy C I ligi poprzedniego sezonu opór gospodarzom stawiał przez 45 minut. Wynik oscylował wokół remisu, ale w ostatnim kwadransie podopieczni trenera Pawła Wity zaczęli gościom „odjeżdżać” i ostatecznie wygrali 36:28. Do zwycięstwa Siódemkę poprowadzili Adam Skrabania i Paweł Paterek. Ten drugi wybrany został zresztą MVP spotkania. W drugim spotkaniu przedpołudniowej sesji Nielba Wągrowiec po zaciętej walce pokonała 29:28 Gwardię Koszalin. Takie rozstrzygnięcie spowodowało, że bez względu na wyniki ostatnich spotkań, Siódemka Miedź mogła być już pewna pierwszego miejsca w końcowej tabeli turnieju.   MVP meczu: Maksymilian Kruczkow (Gwardia). Siódemka bez problemów poradziła sobie z  Gwardią Koszalin wygrywając wysoko 32:18. Skutecznością w tym meczu błysnął Kacper Majewski, który rzucił aż 11 bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano 19-letniego rozgrywającego Siódemki Pawła Paterka. Królem strzelców został skrzydłowy Czuwaju Mateusz Kroczek (27 bramek), a nagrodę dla najlepszego bramkarza do Wągrowca zabrał Dariusz Zanto.   Siódemka Miedź Legnica – Czuwaj Przemyśl 36:28 (16:15)   Siódemka: Stachurski, Dekarz – Majewski 5, Kowalik 2, Skrabania 6, Bogudziński 1, Piwko 4, Drozdalski 3, Mosiołek 4, Paterek 7, Nowosielski 1, Szczepanek 1.   Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko – Kroczek 3, Guzdek, Kubisztal 6, Pedryc 7, Bajwoluk, Kielar, Biernat 3, Nowak 2, Kubik 5, Bystrow 2, Błażkowski.   MVP meczu: Paweł Paterek (Siódemka Miedź).   Nielba Wągrowiec – Gwardia Koszalin 29:28 (13:17)   Nielba: Biniewski, Zanto – Tepper, Gregor 5, Pacała 1, Matlach 2, Krzymiński, Smoliński 3, Drzazgowski 3, Skrzypczak 1, Marcinkowski, Hoffman 2, Widziński 8, Boneczko 2, Wrzesień 2.   Gwardia: Teterycz, Skrzypczyk – Felsztigier 3, Stawecki, Szczęśniak, Jońca 3, Kiciński 2, Kamiński, Dworaczek, Radosz 4, Skiba, Pedryc 2, Kruczkow 8, Karnacewicz 1, Prudzienica 4.   MVP meczu: Maksymilian Kruczkow (Gwardia).   Siódemka Miedź Legnica – Gwardia Koszalin 32:18 (14:10)   Siódemka: Stachurski, Dekarz – Majewski 11, Kowalik 3, Zając 2, Skrabania 4, Bogudziński, Piwko 4, Drozdalski 2, Paterek 2, Klimaszewski, Nowosielski 1, Szczepanek 3.   Gwardia: Teterycz, Skrzypczyk, Rycharski – Felsztigier 1, Stawecki 1, Szczęśniak, Jońca 2, Kiciński 1, Kamiński 1, Dworaczek, Radosz 2, Skiba, Pedryc, Kruczkow 4, Karnacewicz 3, Prudzienica 3.   MVP meczu: Kacper Majewski (Siódemka Miedź).   Nielba Wągrowiec – Czuwaj Przemyśl 31:27 (19:13)   Nielba: Zanto, Biniewski – Tepper 2, Gregor 11, Pacała 2, Matlach 2, Krzymiński, Smoliński, Drzazgowski 1, Skrzypczak 1, Marcinkowski, Hoffman 2, Widziński 5, Boneczko 2, Wrzesień 3.   Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko – Kroczek 11, Guzdek 1, Kubisztal 4, Pedryc 1, Bajwoluk 3, Kielar, Biernat, Nowak 3, Błażkowski 4, Bystrow.   MVP meczu: Krzysztof Błażkowski (Czuwaj).   Tabela końcowa:   1.Siódemka Miedź Legnica – 9 pkt.   2.Nielba Wągrowiec – 6 pkt.   3.Czuwaj Przemyśl – 3 pkt.   4.Gwardia Koszalin – 0 pkt.   Wyróżnienia indywidualne:   Najlepszy zawodnik: Paweł Paterek (Siódemka Miedź).   Najlepszy bramkarz: Dariusz Zanto (Nielba).   Król strzelców: Mateusz Kroczek (Czuwaj) – 27 goli.
22 Sierpnia 2019 godz. 7:21
Art, fot. FB/Piłka Ręczna Koszalin

PR Koszalin: Turniej, logo i karnety

W koszalińskiej HWS trwa Turniej Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W swoim pierwszym meczu Piłka Ręczna Koszalin uległa wielokrotnemu mistrzowi kraju, drużynie MKS Perła Lublin 22:26(11:15). Dziś drugi dzień turnieju. Pierwsze spotkanie EKS Start Elbląg - MKS Perła Lublin o godzinie 10.00. 22.08.2019 (czwartek)  godz. 10.00 EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin godz. 12.00 Piłka Ręczna Koszalin – MKS PR Gniezno godz. 16.30 MKS PR Gniezno – MKS Perła Lublin godz. 18.30 Piłka Ręczna Koszalin – EKS Start Elbląg Występujące w Superlidze PGNiG szczypiornistki Piłki Ręcznej Koszalin po stracie tytularnego sponsora zdecydowały się także na zmianę klubowego logo. Takie było: A takie jest obecnie:Na tym nie koniec informacji z PR Koszalin. Dziś rusza sprzedaż karnetów na mecze drużyny Piłka Ręczna Koszalin w sezonie 2019/2020 PGNiG Superligi Kobiet. Przez pierwszy tydzień uruchomiona będzie sprzedaż tylko w kasach Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie- obowiązuje wtedy pierwszeństwo zakupu karnetów przez dotychczasowych posiadaczy miejsc zakupionych w sezonie 2018/2019 (przy kasie trzeba okazać się takim karnetem). W przypadku braku zakupu do 29 sierpnia br. miejsca takie trafią do ogólnodostępnej sprzedaży. Od 30 sierpnia br. rozpocznie się sprzedaż dla wszystkich zainteresowanych- zarówno w kasach jak i on-line na stronach: https://hala.koszalin.pl/ i https://abilet.pl/ Otwartość kas Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie: 22.08.2019: godz. 16:30 – 18:3023.08.2019: godz. 16:30 – 18:3027.08.2019: godz. 16:30 – 18:3029.08.2019: godz. 16:30 – 18:3030.08.2019: godz. 16:30 – 18:3003.09.2019: godz. 16:30 – 18:3005.09.2019: godz. 16:30 – 18:3011.09.2019: godz. 16:30 – 18:3017.09.2019: godz. 16:30 – 18:3018.09.2019: godz. 16:00 – 19:30 KARNETYa) karnet - 150 złb) karnet ulgowy - 80 złc) karnet rodzinny (2+1, 2+2 oraz za okazaniem "Karty dużej rodziny" tj. 2+3 dzieci i więcej) - 280 zł Karnety obejmują wszystkie mecze PGNiG Superligi i Pucharu Polski Piłki Ręcznej Kobiet w sezonie 2019/2020. Zakupiony karnet będzie do odbioru przed pierwszym meczem w kasie hali. Jednocześnie potwierdzenie zakupu karnetu wydane w punkcie sprzedaży lub przesłane drogą elektroniczną (przy zakupie online) upoważnia do wejścia na mecze, które ewentualnie odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie przed terminem dostarczenia karnetu. BILETYa) bilet zwykły - 15 złb) bilet ulgowy - 10 złc) bilet rodzinny (2+1, 2+2 oraz za okazaniem "Karty dużej rodziny" tj. 2+3 dzieci i więcej) - 25 zł xxx Karnety (oraz bilety) ulgowe przysługują: uczniom i studentom studiów dziennych do 26 roku życia oraz emerytom i rencistom od 60. roku życia po okazaniu przy wejściu na halę odpowiednich dokumentów. Dzieci do lat 6 wchodzą na mecz za darmo, ale nie przysługuje im bezpłatne miejsce siedzące.