Piłka ręczna w Koszalinie:

20 Września 2020 godz. 7:10
Art za superligakobiet.pl

Superliga PGNiG: Eurobudu JKS Jarosław - Młyny Stoisław Koszalin 24:24, 3:5 p.k. (14:15)

Pierwszy mecz domowy w sezonie 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet nie ułożył się po myśli drużyny z Podkarpacia. O wygranej w meczu Eurobudu JKS Jarosław i Młyny Stoisław Koszalin zadecydowały rzuty karne. Kluczowa okazała się końcówka spotkania, gdzie drużyna gospodyń straciła w ciągu kilku minut czteropunktową przewagę. Spotkanie 2. serii PGNiG Superligi Kobiet w Jarosławiu otworzyły gospodynie. Choć w dwóch kolejnych akcjach miały okazję do zwiększenia prowadzenia, nie udało im się wyprowadzić skutecznych kontrataków. Sytuację wykorzystały zawodniczki z Koszalina. Po serii niecelnych rzutów z jednej i drugiej strony, dopiero w 6. minucie tablica wyników pokazywała wynik 2:1 na korzyść przyjezdnych. Minutę później, pierwszy celny rzut na swoim koncie zapisała obrotowa Eurobudu JKS Jarosław – Sylwia Matuszczyk. W 10. minucie meczu Jarosławianki przegrywały 3:4. Chwilę później, po pierwszym rzucie karnym w tym spotkaniu wykonanym przez Valentinę Nestsiaruk, a także po jej świetnym kontrataku, gospodynie uzyskały chwilową przewagę (6:5).  W 15. minucie spotkania Nestsiaruk znów celnie trafiła do bramki, a Małgorzata Ciąćka obroniła rzut zawodniczki z Koszalina. Za drugim razem lepsza okazała się już prawoskrzydłowa zespołu gości – Natalia Volovnyk. W odwecie, dobrze zaprezentowała się Aleksandra Szymborska (9:8). Świetna dyspozycja obrotowej jarosławskiego zespołu Sylwii Matuszczyk była okazją do powiększenia przewagi. Wywalczony przez nią rzut karny wykonywała Valentina Nestsiaruk, ale bramkarce zespołu z Koszalina Aleksandrze Krebs udało się go wybronić. Dzięki dobrej grze obrotowej Młynów Stoisław Koszalin Hannie Rycharskiej, zespół gości wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. W 23. minucie meczu szkoleniowiec jarosławskiej drużyny Reidar Moistad poprosił o czas. Po nim, piłkę przechwyciły Koszalinianki, a konkretnie zawodniczka z numerem 7 na koszulce – Anna Mączka (9:12). Złą passę zespołu Czarno-niebieskich przerwały dwa rzuty karne, których autorką była Martyna Żukowska. Nie byłoby to możliwe bez świetnych interwencji w obronie Sylwii Matuszczyk. Dobrą dyspozycję znów potwierdziła Karolina Szczurek. Bramkarce zespołu z Jarosławia udało się wyłapać mocny rzut przeciwniczek. W końcówce pierwszej połowy, po faulu Katarzyny Kozimur, boisko opuściła na chwilę Hanna Rycharska. Gra punkt za punkt zakończyła pierwsze trzydzieści minut meczu, a zespół z Koszalina był o jedną bramkę lepszy. Zadecydowała końcówka  Drugą połowę spotkania od celnego rzutu rozpoczęła Martyna Żukowska (15:15). Drużyny szły „łeb w łeb”. Po kilku niewykorzystanych okazjach bramkę numer 17 dla zespołu z Jarosławia zdobyła Olesia Parandii. W 36. minucie meczu szkoleniowiec Młynów Stoisław Koszalin Adrian Struzik poprosił o czas. Gorszy moment drużyny Eurobudu JKS wykorzystały przeciwniczki i doprowadziły do remisu (17:17). Na objęcie prowadzenia nie pozwoliła Karolina Szczurek. Popisała się dwiema obronami. Tuż po nich skuteczne akcje wyprowadziły w polu jej koleżanki z drużyny – Julia Pietras i Martyna Żukowska, a zespół z Jarosławia prowadził jedną bramką (19:18). Twarda gra w obronie nie pozwalała przyjezdnym na zmniejszenie dystansu punktowego i zdobycie przewagi. Karolina Szczurek wybroniła kolejny rzut, a kilka sekund później piłka wylądowała w bramce gości po szybkiej kontrze z udziałem Katarzyny Kozimur. Przy wyniku 21:18 trener Adrian Struzik poprosił o kolejny czas. Po krótkiej przerwie, Karolina Szczurek aż trzy razy z rzędu nie pozwoliła na zdobycie punktów drużynie z Koszalina. Dwie interwencje w obronie Katarzyny Kozimur, a następnie rzuty karne zakończone dwoma celnymi trafieniami Martyny Żukowskiej, dały gospodyniom czteropunktową przewagę. Po czasie, o który w 55. minucie poprosił Reidar Moistad, Czarno-niebieskie straciły w ciągu czterech minut całą zaliczkę punktową. O zwycięstwie miały więc zadecydować rzuty karne. Ostatecznie, lepsze w tej decydującej partii okazały się zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin.  Eurobud Grupa JKS Jarosław kolejne spotkanie rozegra na wyjeździe, 27 września (niedziela) o 16.00. Przeciwnikiem będzie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.  Eurobud Grupa JKS Jarosław – Młyny Stoisław Koszalin 24:24, 3:5 p.k. (14:15)  Eurobud Grupa JKS Jarosław: Matuszczyk 3, Nestsiaruk 5, Pietras 1, Żukowska 9, Szymborska 3, Kozimur 2, Parandii 1, Guziewicz, Donets, Strózik, Ciąćka (B), Szczurek (B).  I Trener: Reidar Moistad  II Trener: Monika Cholewa  Młyny Stoisław Koszalin: Urbaniak 3, Mączka 7, Volovnyk 4, Rycharska 2, Smolinh 4, Andriichuk 2, Somionka 2, Zimny, Grobelska, Kowalik, Nowicka, Boryslawska, Krebs (B), Filończuk (B).  I Trener: Adrian Struzik  II Trener: Waldemar Szafulski
31 Sierpnia 2020 godz. 5:46
Art za FB/Piłka Ręczna Koszalin

Młyny Stoisław Koszalin: Sprawdzian przed finałem PP. Dziś oficjalna prezentacja drużyny

Ostatnim sprawdzianem formy szczypiornistek Młyny Stoisław Koszalin: przed ich występem w finale Pucharu Polski (3 września) był wyjazdowy sparing z pierwszoligową drużyną MKS Urbis Gniezno. Koszalinianki wygrały pewnie 32:17(19:5). Co ważne, dla „biało-zielonych” był to nie tylko element przygotowania do sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi. – Cel tego spotkania był przede wszystkim taki, żeby rozegrać mecz w hali, w której rozegramy finał Pucharu Polski. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przeciwnik był pierwszoligowy, ale ze sposobu naszej gry jesteśmy zadowoleni. Duża chęć grania w obronie przynosiła efekty. Graliśmy mocno w przód. Cieszy mnie również współpraca bocznych rozgrywających ze skrzydłowymi, które zdobyły dziś sporo bramek. Pozostał nam jeszcze tydzień przygotowań, najpierw do finału Pucharu Polski, a następnie do rozgrywek ligowych. Plan jest i wierzę, że zadziała – mówił Adrian Struzik, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin. W czwartek, 3 września nasze zawodniczki rozegrają zaległy mecz finałowy o Puchar Polski z poprzedniego sezonu. Koszalinianki będą walczyć z drużyną Metraco Zagłębie Lubin. Początek spotkania o godzinie 18 w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Inaugurację sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi zaplanowano na środę, 9 września. Natomiast w poniedziałek, 31 sierpnia zaplanowano prezentację drużyny Młyny Stoisław Koszalin. Początek o godz. 19 na koszalińskim Rynku Staromiejskim.
27 Sierpnia 2020 godz. 11:48
Ala za KSPR GWardia Koszalin

MPS International Koszalin nadal z KSPR GWardią Koszalin

MPS International Koszalin - wiodący polski producent kosmetyków i opakowań Sponsorem VIP KSPR Gwardia Koszalin w sezonie 2020 - 2021. - Cieszę się, że kolejny rok będziemy współpracować z firmą MPS. To ważne, że koszalińskie firmy wykazują się taką społeczną odpowiedzialnością i wspierają rozwój lokalnego sportu. A nasz klub to nie tylko pierwszoligowy zespół. Kształcimy także młodych zawodników, którzy niejednokrotnie dołączają do naszej głównej kadry - powiedział Tomasz Nowe, prezes KSPR Gwardii.  - Wybraliśmy piłkę ręczną, ponieważ jest to sport rodzinny, kojarzący się z pozytywnymi emocjami i liczymy na to, że spora grupa naszych pracowników będzie kibicować koszalińskiej drużynie – mówiła podczas podpisywania umowy Wanda Stypułkowska, prezes MPS International. – Poza tym dostrzegamy w drużynie duży potencjał. Zarząd Gwardii Koszalin przedstawił nam ambitny, ale realny plan rozwoju. MPS zobowiązał się również do wpierania akcji sportowo-edukacyjnych, realizowanych przez klub w koszalińskich placówkach oświatowych – o ile ich zorganizowanie w obecnych warunkach sanitarnych będzie możliwe. Dzieci i ich rodzice otrzymają wówczas bogate zestawy kosmetyków – idealne do zastosowania po piłkarskich treningach. Marcin Napierała, PR & Promotion Manager w MPS International, pozostanie reprezentantem sponsora w zarządzie KSPR Gwardia Koszalin. MPS jako Sponsor VIP liczy na umocnienie w świadomości mieszkańców Pomorza Środkowego marki MPS jako rzetelnego, uczciwego i społecznie odpowiedzialnego pracodawcy. – Chcemy pokazać się nie tylko jako firma, która istnieje w Koszalinie już blisko 30 lat, ale także jako przedsiębiorstwo zaangażowane w życie lokalnej społeczności, wspierające pasje i hobby swoich pracowników – mówi Tomasz Tołwiński. – A wśród 350 osób zatrudnionych w MPS jest wielu kibiców, którzy w minionym sezonie licznie odwiedzali halę Gwardii i kibicowali naszej drużynie. Jestem przekonany, że i w nowym sezonie, mimo reżimu sanitarnego, kibice z MPS International będą widoczni w hali Gwardii.
8 Sierpnia 2020 godz. 6:21
Art za MKS Lublin

Młyny Stoisław: Porażka na inaugurację turnieju

W pierwszym meczu turnieju Ekogwarancja Cup, który rozgrywany jest w Lublinie, zespół mistrzyń Polski, drużyna MKS Lublin pokonała Młyny Stoisław Koszalin 33:19 (19:8). W starcie lepiej weszły biało-zielone, które już po nieco ponad minucie gry, za sprawą trafień Aleksandry Rosiak i Dagmary Nocuń, prowadziły 2:0. Chwilę później koszalinianki poprawiły swoją grę w ataku, ale to wciąż nasz zespół był skuteczniejszy, a co za tym idzie w 8. minucie, prowadził już różnicą trzech trafień, 6:3. Na tym etapie spotkania zawodniczki Kima Rasmussena świetnie spisywały się nie tylko w ofensywie, ale i defensywie, doprowadzając do tego, że szturmujące na ich bramkę rywalki często popełniały błędy. Natomiast, gdy już udawało im się oddać rzut, na posterunku w większości przypadków była kapitan MKS, Weronika Gawlik. Taka postawa doprowadziła do tego, że po kwadransie było +4 dla lublinianek (9:5). Kilka minut później drużyna z Lublina wygrywała już 14:6 i tym samym pokazała, że nie chce powtórki scenariusza z pierwszego sparingu, kiedy to w drugich 15 minutach w jej szeregi wdarło się rozprężenie. Ostatecznie, do końca pierwszej części gry lublinianki nie odpuściły nawet na sekundę i do szatni zeszły przy 11-bramkowym prowadzeniu, 19:8! Trzeba wspomnieć, że ozdobą końcówki tej połowy było przepiękne trafienie Natalii Nosek, która dosłownie zdjęła pajęczynę z siatki bramki strzeżonej przez Aleksandrę Krebs. Mogło się wydawać, że wysoka zaliczka spowoduje, iż biało-zielone w drugich 30 minutach spuszczą nieco z tonu. Tak się jednak nie stało i po pięciu minutach od powrotu na parkiet było już 22:10 dla podopiecznych Kima Rasmussena. Co ważne, świetne wejście w spotkanie zanotowała młoda bramkarka, Paulina Wdowiak, która zameldowała się na parkiecie po przerwie i przy stanie 23:12 popisała się dwoma świetnymi interwencjami w jednej akcji. W dalszej części meczu jego obraz nie uległ większym zmianom. Młyny Stoisław próbowały co prawda minimalizować straty, ale mistrzynie były w tzw. „gazie”. Ostatecznie biało-zielone pokonały przeciwniczki z Koszalina różnicą aż 14 trafień, 33:19. Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 19:33 (8:19) Młyny Stoisław: Zimny, Krebs – Smoling 6, Adriichuk 5, Rycharska 5, Grobelska 1, Urbaniak 1, Kowalik 1, Mazurek, Mączka, Zagrajek, Filończuk, Volovnyk, Nowicka, Borysławska, Somionka. Kary: 6 min. Trener: Adrian Struzik. MKS Perła: Gawlik, Wdowiak – Rosiak 5, Anastacio 4, Nosek 3, Balsam 3, Gadzina 3, Malović 3, Szarawaga 3, Królikowska 3, Więckowska 2, Gęga 2, Nocuń 2, Olek, Tatar. Kary: 6 min. Trener: Kim Rasmussen.   Sędziowali: Jakub Saluk, Przemysław Chojnacki.
24 Lipca 2020 godz. 8:48
Art za PGNiG Superliga Kobiet

PGNiG Superliga Kobiet z nową piłką

W nadchodzącym sezonie zawodniczki i zawodnicy grający w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej zagrają nową wersją oficjalnej piłki rozgrywek, ULTIMATE. 32-panelowa piłka ręczna z optymalnym kształtem została opracowana przez założyciela duńskiej firmy SELECT, Eigila Sielsena. Pierwsze mecze nową piłką PGNiG Superligi zostaną rozegrane 5 września, a PGNiG Superligi Kobiet 9 września 2020 roku. Na jej wygląd składają się nowoczesne tłoczenia i design. Złożona jest z 12 pięciokątów, 20 sześciokątów, szytych ręcznie za pomocą 540 szwów podwójnych i 60 szwów narożnych wykańczanych – na życzenie firmy SELECT – węzłem podwójnym. Dzięki perfekcyjnemu wyważeniu zapewni szczypiornistom przyczepność i odpowiednią trajektorię lotu. Piłka jest lekka, dynamiczna i idealnie wyważona, jej waga w rozmiarze 2 to 325 – 375 g (dla kobiet), a w rozmiarze 3, 425 – 475 g (dla mężczyzn).   – Od kilku lat stawiamy na sprawdzonych partnerów, nie inaczej jest z firmą SELECT, której produkty są najwyższej jakości. Nowa wersja piłki ULTIMATE jest połączeniem świetnego design i najwyższej technologii, która przekłada się na komfort zawodniczek i zawodników grających w PGNiG Superlidze Kobiet i PGNiG Superlidze. – mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.   Cechą wspólną wszystkich oficjalnych piłek PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet jest wysoka jakość i ich długa żywotność. Nowa piłka wykonana jest ze skóry syntetycznej z nową technologią chwytu. Wewnątrz piłki umieszczony jest pęcherz Zero-Wing, gwarantujący jej idealne proporcje. Specjalnie opracowana pianka Shark Skin sprawia, że piłka jest miękka w dotyku i świetnie leży w dłoni.   – Bardzo się cieszymy, że przed nami kolejny rok współpracy z PGNiG Superligą i PGNiG Superligą Kobiet. Chcemy zaznaczyć, że w nadchodzącym sezonie wszystkie mecze w lidze kobiet będą rozgrywane specjalnie przygotowaną, dedykowaną piłką. Ta nowość bez wątpienia zwiększy prestiż całej organizacji. Dla nas kooperacja z PGNiG Superligą Mężczyzn oraz Kobiet jest niezwykle ważna i jesteśmy z niej zadowoleni. Od wielu lat SELECT jest bardzo blisko piłki ręcznej, a doświadczenie zdobyte przez ten czas sprawia, że możemy zaproponować produkt najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że czeka nas kolejny sezon nie tylko znakomitych emocji sportowych, ale także wzorowego współdziałania – powiedział Paul Szostek, główny przedstawiciel firmy SELECT na Polskę.  Firma SELECT jest największym na świecie producentem piłek ręcznych i oficjalnym dostawcą piłek meczowych dla licznych związków, lig i klubów na całym świecie. We wszystkich turniejach organizowanych przez EHF, w tym Lidze Mistrzów EHF i Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej, piłki marki SELECT są oficjalnymi piłkami meczowymi. Piłka ULTIMATE jest oficjalną piłką Ligi francuskiej, polskiej, islandzkiej, norweskiej, słoweńskiej, czeskiej, tureckiej i hiszpańskiej i jest używana przez wiele drużyn grających w silnych ligach w Niemczech, na Węgrzech i w Danii. Firma SELECT jest również dostawcą piłek dla drużyn narodowych: Czech, Islandii, Portugalii, Chile i Turcji, a od ponad 50 lat jest preferowaną marką piłek dla reprezentacji Danii.
16 Lipca 2020 godz. 18:15
Art za Piłka Ręczna Koszalin

PGNiG Superliga Kobiet wraca 9 września

Znamy terminarz PGNiG Superligi Kobiet na sezon 2020/2021. Kobieca najwyższa klasa rozgrywkowa w piłce ręcznej rozpocznie nowy sezon w środę 9 września. Dokładne terminy i godziny poszczególnych spotkań, transmisji i meczu inauguracyjnego, poznamy na początku sierpnia. PGNiG Superliga Kobiet w sezonie 2020/2021 rozegra swój drugi w historii sezon w ramach ligi zawodowej. Odbędzie się on w niezmienionym, 8 drużynowym, składzie. Zespoły czeka do rozegrania 28 serii w czterech rundach. Zwieńczeniem każdej z nich będą hitowe mecze obecnych mistrzyń Polski z wicemistrzyniami, czyli starcia MKS-u Perły Lublin z Metraco Zagłębie Lubin. 26 z 28 serii rozegranych zostanie w weekendy, natomiast dwie zaplanowano na środy (serie 1. i 25.) Koniec pierwszej rundy zaplanowano na 8 listopada. Dwa tygodnie później przewidziana jest przerwa reprezentacyjna, podczas której biało-czerwone wystąpią na mistrzostwach Europy w Dani i Norwegii (3-20 grudnia). Do ligowych zmagań zespoły powrócą na początku 2021 roku – 9 stycznia. Trzecia runda zakończy się 10-11 kwietnia, podczas 21. serii rozgrywek. Koniec sezonu przewidziany jest na sobotę 29 maja.  Najważniejsze mecze w każdej serii będzie można zobaczyć na kanale TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport i stronie www.tvpsport.pl. Dzięki podpisaniu nowej umowy Superligi sp. z o.o. z Telewizja Polską S.A., znacząco zwiększy się liczba emisji telewizyjnych meczów z rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Od obecnego sezonu czeka nas aż 28 transmisji, po jednym hitowym w każdej serii. Spotkania PGNiG Superligi Kobiet będą transmitowane w stałym paśmie – w piątki o godzinie 18:00.  Najważniejsze terminy PGNiG Superligi Kobiet:  9 września rozpoczęcie rozgrywek 14 listopada początek II rundy  21 listopada - 9 stycznia 2021 przerwa reprezentacyjna  24 kwietnia początek III rundy  29 maja ostatnia seria rozgrywek