Wielki Czwartek - 2 kwietnia
Tego dnia przypada również 10 rocznica śmierci papieża. Jednak nie są planowane jakieś szczególne obchody z tym związane. Po beatyfikacji i kanonizacji ciężar obchodów związanych z jego osobą przeniósł się na wspomnienie liturgiczne, które przypada 22 października.
Triduum Paschalne rozpoczyna Msza Wieczerzy Pańskiej
Najbardziej charakterystycznym momentem tej liturgii jest obrzęd obmycia nóg i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy, która upamiętnia uwięzienie Jezusa przed procesem.
Wielki Piątek - 3 kwietnia - Liturgia Męki Pańskiej – nie Msza św. Jest to jedyny dzień, kiedy nie odprawia się Eucharystii
Najbardziej charakterystycznym momentem tej liturgii jest uroczyste odsłonięcie krzyża i jego adoracja przez ucałowanie. Na koniec liturgii Najświętszy Sakrament przenosi się do Grobu, czyli specjalnie przygotowanego ołtarza.
Wielka Sobota - 4 kwietnia - Wigilia Paschalna
Wigilia Paschalna rozpoczyna już świętowanie Wielkanocy. Kończy ją procesja rezurekcyjna. W niektórych parafiach zachowuje się jeszcze zwyczaj tzw. porannej Mszy św. rezurekcyjnej z procesją. Oczywiście tego dnia we wszystkich kościołach, praktycznie od rana do późnego popołudnia odbywa się tzw. "święconka". Przez cały dzień wierni adorują Pana Jezusa w Grobie Pańskim.