Poeta urodził się w 1940 roku w Tarpnie k. Grudziądza. W Grudziądzu ukończył technikum rolnicze. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Debiutował w 1958 roku wierszem „Starość dłoni” w tygodniku społeczno-kulturalnym „Orka". Pisał reportaże do „Faktów" z zamiarem wydania ich w przyszłości w postaci tomu „Waga lita ciepła”
Po wielu latach pracy w zawodach takich jak fermentator w wytwórni tytoniu, ogrodnik – kwiaciarz, czy doradca żywieniowy w końcu nawiązał stałą współpracę z „Faktami” stając się etatowym pracownikiem tego pisma.
Za pierwszy tom poezji otrzymał dwie nagrody: im. Peipera, przyznawaną przez „Ugrupowanie literackie 66" we Wrocławiu oraz miesięcznika „Poezja" za najlepszy zbiór wierszy roku 1971. Za tomik „Podwójna należność” otrzymał po raz drugi nagrodę im. Peipera, a także nagrodę im. Piętaka. Był przyjacielem Edwarda Stachury. Zmarł w wyniku wypadku - utopił się w jeziorze.
Najpopularniejszym wierszem Milczewskiego-Bruna jest „Gdzieś w nas”, który (z pominięciem jednego wersu) do własnej muzyki wykonywał Marek Grechuta.
Rocznicowe czytanie poezji jest inicjatywą poetki Aliny Bożyk z Nowego Sącza, Patrycji Klary z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Yvette Popławskiej z Belgii. W różnych miastach Polski oraz Belgii, o tej samej porze w różnych środowiskach odbywa się czytanie wierszy.
Koszalińska Grupa Poetycka przyłącza się do tej inicjatywy. Chęć czytania poezji zadeklarowały: Lech Kamiński, Krystyna Pilecka, Andrzej Badowski, Anna Żabińska, Stanisława Schreuder, Agnieszka Miszczor, Regina Adamowicz, Grażyna Piekarewicz. O artyście opowie Krystyna Pilecka. Oprawą muzyczną zajmie się Ewa Szereda i chór Koszalin Canta z Centrum Kultury 105.
Wieczór poetycki odbędzie się 18 lutego o godzinie 18:00. Wstęp wolny.
Poniżej Marek Grechuta i utwór do wiersza Milczewskiego - Bruno "Gdzies w nas".