Na ekspozycję składa się 30 dzieł autorstwa 22 plastyków zrzeszonych oraz wieloletniego przyjaciela organizacji Waldemara Jarosza. Prace to w większości malarstwo bardzo klasyczne, prezentujące głównie martwe natury i pejzaże wykonane tradycyjną techniką, czyli olej na płótnie. Znaleźć też można obrazy
będące impresjami na temat fantastycznych światów wykreowanych w wyobraźni twórców, jak i fotografię, abstrakty oraz tkaninę artystyczną.
- Zrzeszamy się po to, aby działać wspólnie i wspierać się przy organizacji wystaw, czy plenerów. - Mówi Krystyna Wojtas, prezes koszalińskiego oddziału ZPARP - To także okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości.
Wernisaż był także okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań dla aktywnych członków organizacji. Związek wystąpił także do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o przyznanie odznaki - Zasłużony dla Kultury, które otrzymały Stanisława Sierant, która w tym roku obchodzi 40 – lecie swojej pracy twórczej i Jolanta Surma.
Coroczne spotkania większości zrzeszonych w ZPARP, to nie tylko prezentacja dzieł, ale także okazja do wspólnej biesiady i nieoficjalnych rozmów podsumowujących miniony rok. Dzięki temu organizacja dba nie tylko o integrację członków, ale także kultywuje tradycję z czasów antycznych, kedy to konsumpcja produktów spożywczych łaczona była z kontemplacją wytworów sztuki.
Wystawę można oglądać w Galerii N przy ul. Ruszczyca 14, do 12 grudnia. Następna ekspozycja po tym terminie poświęcona będzie atmosferze świąt Bożego Narodzenia.