Uczestnikami warsztatów są podopieczni placówki, a także dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości, m. in. Mielna, Sarbinowa, Chłopów. Rozwijając ubiegłoroczny projekt, który dotyczył historii Mielna, w tym roku organizatorzy zajęli się przyszłością okolicy. Dzieci zastanawiały się, jak mogą wyglądać Gąski, jeśli nad brzegiem morza pojawi się elektrownia atomowa.
Projekt ma być głosem najmłodszych w tej ważnej dla środowiska lokalnego sprawie. W czasie ostatnich dwóch tygodni warsztaty stworzyły możliwość poznania wszystkich elementów składających się na produkcję teatralną – od przygotowania tekstu po opracowanie linii promocyjnej.
W zamykającym projekt spektaklu „A to my po ju trze – cyrk futurystyczny”, wykorzystane zostały elementy klaunady - przede wszystkim kostium i makijaż, typowe gagi i rekwizyty a nawet akrobacje.
Ważnym elementem będzie scenografia, która powstaje na bazie technik recyklingu. Wykorzystane zostaną worki na śmieci, stare gazety, taśmy klejące, butelki i wiele, wiele innych, wydawałoby się nikomu już niepotrzebnych, materiałów.
Organizatorzy zapraszają na bezpłatne plenerowe pokazy:
30 sierpnia godz. 15:00 teren przy Latarni Morskiej w Gąskach
30 sierpnia godz. 17:30 promenada nadmorska w Sarbinowie
31 sierpnia godz. 15:00 plaża przy przystani rybackiej w Unieściu
31 sierpnia godz. 17:30 promenada przy pomniku morsa w Mielnie