Wacław Golonka jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, doktor habilitowany Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie Hansa Haselböcka. Dyplomy ukończenia studiów w zakresie gry na organach otrzymał z wyróżnieniem. Jest laureatem konkursów organowych w Pradze, Norymberdze i Pretorii, gdzie oprócz pierwszej nagrody otrzymał dalsze wyróżnienia. Działalność koncertowa zaprowadziła artystę do Azji, RPA, Ameryki Północnej oraz wielu krajów Europy. Występował w wielu europejskich katedrach, salach koncertowych: Filharmonii Narodowej
w Warszawie, Berliner Philharmonie, Nottingam Albert Hall, Meistersingerhalle w Norymberdze, Cleveland Museum of Art, austriackiego radia ORF w Wiedniu, słowackiego radia w Bratysławie oraz wielokrotnie w sali B. Smetany w Pradze. W 1997 zagrał serię koncertów w USA, odbył także trzykrotnie tournée po Republice Południowej Afryki, grając w najważniejszych ośrodkach muzycznych kraju. Występował także jako solista z orkiestrami Radio Philharmony Orchestra w Pretorii, z Filharmonią Bydgoską i Brneńską, praskim FOK, Concerto Avenna, Bielską Orkiestrą Kameralną, Cappellą Craciviensis i Śląską Orkiestrą Kameralną. Z orkiestrą Concerto Avenna nagrał koncert organowy Pawła Łukaszewskiego. Nagranie znalazło się na płycie z kompozycjami autora koncertu, która otrzymała nagrodę Fryderyka 2008 roku. Zrealizował wiele nagrań dla stacji telewizyjnych i radiowych. Jego nagranie dla TV Polonia ilustrowało cykl filmów „Madonny Polskie” zaś Telewizja Katowice zrealizowała w 1998 film o jego działalności pt: „Muzyka dźwięku i przestrzeni”. Nagrania dokonane przez Czeskie Radio prezentowane są w europejskiej sieci EBU. Czeskie Radio zrealizowało także nagrania na płyty CD. Nagrywał także dla holenderskiego radia Hilversum, niemieckiego Bayerischer Rundfunk, austriackiego ORF, Radia Słowackiego oraz Czeskiej Telewizji. Jako kameralista współpracuje z wieloma artystami prezentując muzykę wszystkich epok i stylów. Szerokim polem działania artysty jest praca związana z organizacją festiwali muzycznych. Autor nagrania CD oraz książki „Sigfrid Karg-Elert (1877-1933) – w żywiole koloryzmu dźwiękowego”. Prowadził wykłady w akademiach muzycznych w Gdańsku, Poznaniu i Hochschule für Musik und Theater w Lipsku oraz kurs interpretacji muzyki organowej w kościele św. Tomasza w Lipsku.
Zespół Księży Solistów "Servi Domini Cantores":
Robert Kaczorowski baryton, ksiądz Archidiecezji Gdańskiej, dr hab. sztuki muzycznej. W 1995 ukończył studia teologiczne w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W 2002 ukończył studia organowe na Wydziale Instrumentalnym w klasie prof. Bogusława Grabowskiego, zaś w 2004 – studia wokalne na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie Piotra Kusiewicza w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Doktorat sztuki muzycznej zdobył w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, zaś stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej uzyskał w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Wokalistyki Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Proboszcz parafii św. Mikołaja w Szemudzie. W swoim dorobku artystycznym ma szereg koncertów zarówno jako organista, jak i wokalista. Współpracował z Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, z Zespołem Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis, Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach, Filharmonią Szczecińską, Orkiestrą Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Orkiestrą Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku. Występuje w Polsce oraz za granicą.
Rafał Kobyliński tenor, jezuita. Doktorant na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach. Edukację muzyczną rozpoczął w 1994 roku na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jana Kunerta. Po trzech latach studiów podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu ojców jezuitów. Po ukończeniu studiów filozoficznych w Krakowie powrócił na Akademię Muzyczną, tym razem w Gdańsku, gdzie w 2003 roku ukończył studia w klasie prof. Ryszarda Minkiewicza. W roku 2006 ukończył studia teologiczne i przyjął święcenia diakonatu, a rok później święcenia prezbiteratu.
Zdzisław Madej tenor, dr hab. sztuki muzycznej. Kapłan i duszpasterz środowisk twórczych we Wrocławiu, rektor kościoła św. Marcina we Wrocławiu, doktor filozofii. Jest wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu i Wyższego Seminarium Duchownego Księży Salwatorianów. Stypendysta fundacji Renovabis na Stattliche Hohschule Fur Musik we Freiburgu. Referent Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej do spraw śpiewu i muzyki kościelnej w Archidiecezji Wrocławskiej. Bierze udział w licznych sympozjach i warsztatach muzyki kościelnej oraz festiwalach oratoryjno - kantatowych, między innymi Vratislavia Cantans. W repertuarze posiada arie operowe i oratoryjne takich kompozytorów, jak: Mozart, Mendelssohn, Bruckner, Haydn, a także arie operowe i liczne pieśni. Koncertował w Niemczech, Francji, Szwajcarii oraz USA.
Paweł Sobierajski tenor, dr hab. sztuki muzycznej, kapłan – duszpasterz środowisk twórczych diecezji sosnowieckiej, absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Edukację wokalną na Wydziale Wokalno - Aktorskim katowickiej Akademii Muzycznej, ukończył w 1999 w klasie śpiewu solowego prof. Anny Kościelniak, uczennicy legendarnej Ady Sari, zdobywając dyplom z wyróżnieniem. Obecnie prowadzi klasę śpiewu solowego na tejże uczelni oraz wykłady z pedagogiki i psychologii. Jest laureatem głównych nagród międzynarodowych konkursów wokalnych w Karlowych Varach i Trnawie. Ma na swym koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji. Koncertował na Litwie i na Słowacji oraz w Czechach, Austrii, Francji, Belgii i we Włoszech. W kraju współpracuje z wieloma solistami, chórami i orkiestrami, wykonując szeroki repertuar oratoryjno-kantatowy, arie operowe oraz pieśni ze światowego repertuaru. Od 2002 jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu, a od 2004 roku – European Vioce Teachers Association. Jest także autorem publikacji naukowych z dziedziny komunikacji interpersonalnej oraz pedagogiki i psychologii muzyki.
Koncert rozpocznie się o godzinie 19:15. Bilety w cenie 10 zł i 15 zł do nabycia w kasie Filharmonii Koszalińskiej w godzinach 11-15:00 lub na godzinę przed koncertem w katedrze NMP.