Prace studentów prezentują młodzieńcze, nieco zbuntowane spojrzenie na rzeczywistość. Dzieła niekiedy w humorystyczny sposób opowiadają swoje historie. Wśród wielu eksponatów znaleźć można prace odwołujące się do klasycznych form, jednak podane w sposób zdecydowanie nowoczesny.
Na wystawie jest dużo typowych rzeźb, a także instalacje przestrzenne i fotografie. Skromne, jak i rozbudowane dzieła odznaczają się odwagą oraz bardzo dobrym wykonaniem. Najważniejszym elementem jest jednak to, że nie jest to prezentacja prac związanych z designem, czy formami przemysłowymi. To wystawa na wskroś artystyczna pokazująca sztukę, a nie produkty. Zaprezentowane dzieła, to wynik pracy studentów w minionym semestrze.
Sala wystawiennicza, podczas wernisażu wypełniła się dużą liczbą widzów, jednak w większości byli to studenci, których prace zostały wystawione. W słowie wstępnym
Jacek Ojrzanowski, dyrektor Instytutu zwrócił uwagę na to, że dzieła młodych są kontrowersyjne i jest to powód do dumy. Podkreślił, że formę, jak i język obrany przez studentów Wzornictwa charakteryzuje mądrość i umiejętne przekazanie tego z czym np. się nie zgadzają.
Ekspozycja nie ogranicza się jedynie do sali wystawienniczej. Druga cześć wystawy znajduje się na dziedzińcu Muzeum. Zaprezentowane prace studentów wcześniejszych roczników pracowni, wyselekcjonował Zygmunt Wujek.
Żeby zobaczyć poczynania artystyczne żaków koszalińskiej uczelni, należy się pośpieszyć, gdyż wystawa potrwa, zaledwie tydzień.