Koszalin, Poland
sport

Podtrzymać zwycięską passę

Autor Artur Rutkowski 15 Listopada 2012 godz. 20:53
Dzisiaj AZS Politechnika, po historycznym awansie do kolejnej rundy Challenge Cup, powraca na krajowe parkiety, do Koszalina przyjeżdżają dziewczyny z KPR Jelenia Góra.

Relacja live, jak zwykle na naszym portalu, punktualnie w niedzielę od 16:00.
O sile KPR Jelenia Góra, decyduje z pewnością forma Joanny Załogi, która rzuciła w obecnym sezonie 78 bramek i lideruje w klasyfikacji rzucających, w tej samej klasyfikacji najwyżej z koszalinianek sklasyfikowana na pozycji siedemnastej Tatiana Bilenia dla porównania rzuciła zaledwie 41 bramek.

Najbliższy rywal w obecnym sezonie, spisuje się delikatnie mówiąc słabo, porażki m.in. z Pogonią Baltica, KSS Kielce, czy remis z Olimpią Nowy Sącz, na pewno dumy zespołowi z Jeleniej Góry nie przynoszą. Pozytywnymi akcentami KPR, były porażka jedną bramką z Zagłębiem Lubin oraz zwycięstwa nad Ruchem Chorzów i przed tygodniem ze Startem Elbląg.

Podopieczne Waldemara Szafulskiego, to głównie szczypiornistki, własnego parkietu. Akademiczki w obecnym sezonie zdobyły osiem punktów, z czego, aż sześć we własnej hali. W Koszalinie poległy Piotrcovia Piotrków Tryb, MKS Olimpia Nowy Sącz, a także faworyzowane Zagłębie Lubin. Warto dodać, że zawodniczki AZS Politechnika przed tygodniem wywalczyły awans do kolejnej rundy Challenge Cup, z którego wyrzuciły Ukraiński HC Dnieprianka Chersoń.

W ligowej tabeli, oba zespoły dzielą trzy punkty i tyle samo pozycji. Koszalinianki zajmują siódmą, KPR z kolei dziesiątą lokatę.

Mecz zaplanowano na niedzielę na godzinę 16:00. Liczymy, że i tym razem "Twierdza Koszalińska" pozostanie niezdobyta.




Następna impreza