Prowadzący klasę oboju na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie profesor Arkadiusz Krupa w 1995 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie stu¬dio¬wał pod kie¬run¬kiem profesora Jerzego Kotyczki. W 1993 roku wraz z Kwintetem Akademii Muzycznej w Krakowie zdo¬był pierwszą nagro¬dę oraz wyróż-nie¬nie na III Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej w Bydgoszczy, a trzy lata później, już w kate¬go¬rii soli¬stycz¬nej, zajął pierwsze miej¬sce w Ogólnopolskim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Sieradzu. W 2000 roku Arkadiusz Krupa został lau¬re¬atem II nagro¬dy na pre¬sti¬żo¬wym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi.
Od roku 1997 do 2012 był pierwszym obo¬istą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a następnie pierw¬szym obo¬istą orkie¬stry Sinfonia Varsovia i wykładowcą w swej macierzystej uczelni. Jako soli¬sta brał udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Festiwalu „Tydzień talentów” w Tarnowie, Koncercie Roku w Warszawie, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, Festiwalu Prawykonań w Katowicach. Również jako soli¬sta doko¬nał wie¬lu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań pły¬to-wych dla takich wytwór¬ni, jak Naxos, Virgin i Deutsche Grammophon. Arkadiusz Krupa został odznaczony meda¬la¬mi państwo¬wy¬mi, m.in. „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Prowadzi licz¬ne kur¬sy mistrzow¬skie. Od 2013 roku jest wykła¬dow¬cą Akademii Sinfonia Varsovia - projektu słu¬żą¬ce¬go dosko¬na¬le¬niu umie¬jęt¬no¬ści gry muzy¬ka orkie¬stro¬we¬go.
Obok Arkadiusza Krupy wystąpi jego studentka Paulina Sochaj, a zarazem pierwsza oboistka orkiestry Sinfonia Varsovia. Najważniejsze z dotychczasowych osiągnięć młodej oboistki to zdobyte w tym roku pierwsze miejsce w II Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Obojowym im. Stanisława Malikowskiego w Warszawie, Grand Prix i nagroda specjalna w VI Międzynarodowym Akademickim Konkursie Oboistów i Fagocistów im. Józefa Ciepłuchy w Łodzi, Grand Prix w II Ogólnopolskim Konkursie Obojowym w Białymstoku (2021) i trzecie miejsce w XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, gdzie została najwyżej ocenioną polską uczestniczką w kategorii „obój”. Również zespoły, które Paulina Sochaj tworzyła: kwartet dęty, trio stroikowe, trio obojowe i kwintet dęty były nagradzane na konkursach krajowych i międzynarodowych. Za osiągnięcia artystyczne czterokrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym stypendium Młoda Polska (w 2022 roku).
Co ciekawe, towarzyszącą dwojgu oboistom orkiestrę Filharmonii Koszalińskiej poprowadzi dyrygent, który jako pierwsze również ukończył wydział oboju, i to w tej samej uczelni i u tego samego profesora, co Arkadiusz Krupa. Łukasz Korta jako oboista współpracował z Zuryską Orkiestrą Symfoniczną, Operą Kameralną w Bernie, Operą w Konstancji, Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie. Współpracował również z wieloma orkiestrami kameralnymi, a także gościnnie z Amsterdamską Orkiestrą Festiwalową. Koncertował pod batutą Antoniego Wita, Jamesa Levine’a, Helmutha Rillinga, Krzysztofa Pendereckiego. Wielokrotnie występował jako solista, wykonując koncerty obojowe Bacha, Vivaldiego, Albinoniego, Mozarta, Straussa. Studia dyrygenckie ukończył w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem dr hab. Piotra Sułkowskiego. Kilkukrotnie prowadził Orkiestrę Filharmonii Warmińsko–Mazurskiej w Olsztynie, wykonując między innymi symfonie Beethovena. Współpracował z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej, a także z orkiestrami kameralnymi we Francji i Szwajcarii. Od 2017 roku współpracuje jako asystent z maestro Antonim Witem, uczestnicząc w przygotowaniu wielu koncertów z wiodącymi polskimi orkiestrami. Orkiestrę Filharmonii Koszalińskiej poprowadzi w IV Symfonii B-dur op. 60 Ludwiga van Beethovena, która wypełni drugą część koncertu symfonicznego 18 października. W pierwszej zabrzmią natomiast utwory Jerzego Fryderyka Händla, Antonia Vivaldiego i Carla Philippa Emanuela Bacha.