Zdjęcia można oglądać bezpłatnie w fotoplastykonie na terenie Archiwum Państwowego w Koszalinie (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2) do 31 stycznia 2019 r.
Unikatowe archiwalne fotografie ożywione w fotoplastikonie pokażą życie Koszalina i jego mieszkańców w okresie II RP, kiedy znany był pod nazwą Köslin. Udokumentowane na kliszach świadectwa miejsc i zdarzeń dają nam niepowtarzalną możliwość spojrzenia na miasto, które dopiero w 1945 roku stało się częścią Polski. Dodatkowo zobaczyć będzie można zdjęcia z terenów II RP. Wystawa podzielona została na 4 tematy (Rodzinnych wspomnień czar, Koszalin na starej pocztówce, Ciekawostki II Rzeczypospolitej, Pozdrowienia z kurortu), a fotografie prezentowane będą w technice stereoskopowej dającej wrażenie trójwymiarowości oraz w 2D.
To już czwarty przystanek Archiwalnego Fotoplastikonu. Wcześniej odwiedził Warszawę we współpracy z Archiwum Państwowe w Warszawie i Królikarnia; Zamość we współpracy z Archiwum Państwowe w Zamościu oraz Kraków we współpracy z Muzeum Narodowe w Krakowie i Archiwum Narodowe w Krakowie. W każdym mieście można było obejrzeć dedykowaną danej metropolii wystawę zdjęć archiwalnych z okresu dwudziestolecia międzywojennego z zasobu NAC i innych Archiwów Państwowych. Szczegóły dostępne są na stronie nac.gov.pl