AZS lepszy w dreszczowcu

Autor Artur Rutkowski 20 Kwietnia 2015 godz. 13:28
Koszaliński AZS wygrał po walce do ostatnich sekund ze Śląskiem Wrocław 69:64. Zwycięstwo przybliżyło akademików do miejsca na podium po rundzie zasadniczej.

Od początku spotkania oba zespoły nie odpuszczały, co widoczne było na tablicy, gdzie cały czas wynik "kręcił się" wokół remisu. Po dziesięciu minutach 19:19.

Świetna druga kwarta AZS-u wygrana 21:10 pozwoliła na kilka punktów przewagi przed długą przerwą. Akademicy prezentowali się lepiej na tle rywali. Gospodarze oddawali przemyślane rzuty i wykorzystywali swoich liderów. Śląsk za to grał zbyt nerwowo, ale przede wszystkim przede wszystkim na słabej skuteczności z gry.

Po zmianie stron lepiej zaczął grać zespół z Dolnego Śląska. Goście szybko odrobili straty, a nawet w pewnym momencie objęli prowadzenie. Jednak w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowywali gospodarze. Przed ostatnią kwartą akademicy prowadzili jednym punktem.

Ostatnie minuty były pełne emocji, a wojnę nerwów wygrali akademicy. Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem AZS-u Koszalin 69:64. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu zespołu z Koszalina.

Warto podkreślić, że starcie ze Śląskiem wrocław było okazją do debiutu Konstantinos Flevarakis na ławce trenerskiej AZS-u.

AZS Koszalin - Śląsk Wrocław 69:64 (19:19, 21:10, 13:22, 16:13)

AZS: Woods 17, Pacocha 11, Szewczyk 9, Radenović 8, Mielczarek 6, Dąbrowski 6, Swanson 6, Austin 4, Stelmach 2.

Śląsk: Trice 15, Dłoniak 12, Mladenović 11, Radivojević 11, Wiśniewski 6, Ikowlew 4, Gabiński 3, Tomaszek 2, Kinnard 0.