Placówka wzbogaciła swoją standardową ofertę o elektroniczną wersję książek tzw. ibuki. Od 15 stycznia 2015 r. KBP oferuje swoim użytkownikom 1011 tytułów ibuków. Są wśród nich poradniki, podręczniki i albumy. Nie brakuje również książek z psychologii, socjologii, zarządzania, prawa, finansów, bankowości, pedagogiki czy medycyny. Korzystający z e-czytelni mogą zrobić notatki bezpośrednio w książce, dodawać zakładki, wyszukiwać słowa i frazy, tagować ważne fragmenty albo stworzyć własną półkę z e-książkami.
IBUK.pl to polska biblioteka cyfrowa i wypożyczalnia e-booków umożliwiająca korzystanie książek w formatach elektronicznych za pośrednictwem Internetu. Projekt funkcjonuje od 2007 r. dzięki Wydawnictwu Naukowemu PWN i skierowany jest do użytkowników komputerów, jak i urządzeń mobilnych.
Czytelnicy, którzy chcą skorzystać z oferty KBP powinni zaopatrzyć się w kod PIN dostępny w budynku głównym KBP lub na dowolnej filii. Mogą również wypełnić formularz on-line , który znajduje się na stronie internetowej www.biblioteka.koszalin.pl w "Strefie czytelnika". Jeśli korzystają z IBUK LIBRA na terenie biblioteki PIN-u mieć nie muszą.
Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia oprogramowanie , dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Należy używać aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.
Dostęp do publikacji z sieci bibliotecznej znajduje na stronie: http://libra.ibuk.pl. Wystarczy, że użytkownik kliknie na wybraną publikację, a wtedy pojawi się informacja o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, musi kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.
Dostęp czytelników KBP do serwisu IBUK LIBRA, czyli internetowej czytelni on-line oferowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN, możliwy jest dzięki zawiązanemu konsorcjum. Do Zachodniopomorskiego Konsorcjum Bibliotek należą m.in. Koszalińska Biblioteka Publiczna, Książnica Pomorska w Szczecinie, biblioteki z Białogardu, Gryfina czy Polic.