Załoga i Kobyłecka

Autor ArtRut za sportowefakty.pl, fot. Artur Rutkowski 6 Stycznia 2015 godz. 14:48
Udanie rozpoczęły tegoroczne zmagania piłkarki ręczne Energa AZS Koszalin. Energetyczne w dobrym stylu pokonały Vistal (22:20), a dobra postawa zaowocowała powołaniem dwóch koszalinianek do "7" kolejki.

Sportowefakty.pl tradycyjnie ogłosił subiektywny wybór najlepszej siódemki kolejki. W 12. kolejce Superligi PGNiG znakomicie zaprezentowały się koszalinianki. Nasz zespół pokonał faworyzowaną ekipę Vistalu Gdynia, a Joanna Załoga i Aleksandra Kobyłecka uznane zostały za najlepsze zawodniczki na swoich - odpowiednio lewe skrzydło, prawe rozegranie -  pozycjach.

Energa AZS po niezwykle emocjonującym meczu pokonała we własnej hali Vistal Gdynia 22:20. Znakomicie w drugiej połowie zagrała defensywa koszalinianek z Izabelą Prudzienica na czele. Po 12 kolejkach akademiczki zajmują trzecią lokatę w Superlidze kobiet, ale posiadają tyle samo punktów, co drugi Vistal Gdynia. Początek spotkania nie był zbyt udany dla akademiczek już po czterech minutach gdynianki wygrywały różnicą dwóch bramek po trafieniach Kozłowskiej i Galińskiej. Pierwsze trafienie dla gospodyń w piątej minucie zdobyła Joanna Załoga, która wykorzystała rzut karny po faulu na Aleksandrze Kobyłeckiej.  Wspomniana wyżej akademiczka w 10 minucie doprowadziła do remisu 3:3.   Ambitnie grające koszalinianki w 13 minucie objęły prowadzenie po bramce Kobyłeckiej, a już po kwadransie gry było 7:5. Podopieczne Edwarda Jankowskiego już do końca pierwszej połowy nie oddały prowadzenia. Do przerwy ENERGA AZS wygrywała 10:9.   Po zmianie stron w bramce akademiczek pojawiła się kadrowiczka Izabela Prudzienica, co od razu zaprocentowało. Vistal przez dziesięć minut drugiej połowy zdobył zaledwie jedną bramkę, Kwadrans przez końcem po bramce Doroty Błaszczyk koszalinianki prowadziły już 18:13.    W końcówce meczu przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Trzy minuty przed końcem przewaga Biało Zielonej Dumy Koszalina stopniała do zaledwie dwóch bramek (19:21). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ENERGII AZS 22:20.   Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 22:20 (10:9)   Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Kobyłecka 7, Muchocka 2, Chmiel, Załoga 8, Błaszczyk 2, Balle, Manoila 2, Matuszczyk 1. Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 1, Łabuda 4, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska, Kłusewicz, Zych 6, Kozłowska 4, Gutkowska 2, Kulwińska 2.

Kalska najlepszą snajperką Energii AZS

ArtRut, fot. Artur Rutkowski - 29 Grudnia 2014 godz. 15:24
Po I rundzie rozgrywek Superligi PGNiG, wśród najlepszych strzelczyń sezonu 2014-2015 znalazły się trzy piłkarki ręczne Energii AZS Koszalin. Najlepszą snajperką koszalińskiej drużyny jest sklasyfikowana na 7. pozycji Karolina Kalska – autorka 60 bramek. Następnie na 10. miejscu znalazła się zdobywczyni 58 bramek – Aleksandra Kobyłecka. Joanna Załoga oddała 52 trafne rzuty i tym samym znalazła się na 15. lokacie w tabeli. W rankingu prowadzi z dorobkiem 94 trafień reprezentantka Piotrcovii Piotrków Tryb., Stefka Agova. Druga z 85 celnymi rzutami jest Joanna Obrusiewicz (KGHM Zagłębie Lubin), a trzecia doświadczona Katerina Dubajowa (Olimpia Beskid Nowy Sącz), która na koncie ma jedną bramkę mniej.