W Sianowie znajdują pasję

Autor Artur Rutkowski 6 Stycznia 2015 godz. 10:58
W Sianowie rozegrany został jeden z turniejów FIO projektu „Znajdź w sobie pasję” . Udział w turnieju, tym razem wzięły grupy, które trenują w Victoria SP2 Sianów. W sumie w hali przy szkole podstawowej nr 2 zaprezentowało się sześć zespołów.

Dziewczęta z rocznika 2008 ( trener Elżbieta Missok) zmierzyły się z koleżankami z rocznika 2007 ( trener Klaudia Saganowska). Podopieczne Karoliny Struszczyk z rocznika 2006 sprawdzały swoją formę na tle dziewczynek urodzonych w 2005 roku, które trenują pod okiem Doroty Bindas-Burdzik. Natomiast trenujące u Michała Lisiewicza zawodniczki  z rocznika 2004 powalczyły z trenującymi u Jędrzeja Bieleckiego dziewczynami z rocznika 2003.

Nie były tu ważne wyniki. Liczyła się gra i dobra zabawa. Dziewczyny ze wszystkich grup pięknie prezentowały się w nowych strojach adidasa. Ponadto były zachwycone ,że mogą grać. Na zakończenie wszystkie  otrzymały piękne medale.

„Znajdź w sobie pasję” taki tytuł nosi projekt zadania realizowanego przez UKS Victoria S.P.2 Sianów w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i wspieranego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej . Ten projekt to dwuletnie przedsięwzięcie , którego celem jest poprawa sprawności fizycznej 90-osobowej grupy dziewcząt w wieku 6-11 lat z terenu Gminy Sianów, poprzez organizację otwartych zajęć ogólnorozwojowych o profilu piłka nożna w okresie od czerwca 2014 do listopada 2015r. W ramach zadania utworzono 6 grup treningowych zróżnicowanych ze względu na wiek. Projekt zakłada organizację zajęć treningowych 2 razy w tygodniu  , urozmaiconych wyjazdami na basen oraz zawodami. Koszt projektu szacowany jest na 206.150,00 zł z czego 151.250,00 zł to dotacja z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

III ligowy zespół Olimpa Gościno w ćwierćfinale Pucharu Polski Kobiet województwa zachodniopomorskiego zmierzył się na swoim boisku z II ligową Victorią S.P.2 Sianów i niestety pomimo dobrej gry i emocjonującym meczu przegrał z wyżej notowanymi sianowiankami 2:4. W drugim ćwierćfinale w Nowogardzie piłkarki Błękitnych Stargard Szcz. również 4:2 pokonały Pomorzanina i w półfinale 11 września 2013 r. o godz. 16.30 w Sianowie a może w Stargardzie spotkają się Victoria S.P.2 z Błękitnymi.  Zwycięzca meczu w finale wojewódzkim spotka się  25 września 2013 r. z I ligową Olimpią Szczecin mającą wielkie aspiracje awansu w tym sezonie do ekstraligi.  W meczu w Gościnie od początku przewagę miały sianowianki i to one stwarzały dobre sytuacje do strzelenia bramek. Nie wykorzystały kilku dogodnych do strzelenia bramek   sytuacji a kilka razy zaliczyły poprzeczkę i słupki. Nie zawiodła jednak bramkostrzelna Malwina Grzelak , która w 9 i 17 minucie dała dwubramkowe prowadzenie sianowiankom.  Sianowianki powinny w tej połowie prowadzić 4-5 bramkami ale bardzo nieskuteczna była szczególnie  Paulina Trzeciak. Całkiem niespodziewanie w  43 minucie pierwszy celny strzał zawodniczki z Gościna Dominiki Szczygielskiej  i Olimp uzyskał kontaktową bramkę. Druga połowa była już bardziej wyrównana . Początek należał do piłkarek z Sianowa. W 47 minucie Joanna Świąder strzela w słupek. Potem groźna akcja Agnieszki Pencherkiewicz i wreszcie w 61 minucie znów Malwina Grzelak strzela swoją trzecią bramkę w tym meczu. W 73 minucie ponownie Dominika Szczygielska strzela drugą bramkę z wolnego dla Gościna i stan 2:3 dla sianowianek.  Piłkarki z Gościna ostro  atakują  i w 82 minucie o mało co nie wyrównują . Niestety na przeszkodzie staje im bardzo dobrze dysponowana Natalia Sadowska , która w przeszłości strzegła bramki zespołu z Gościna. W 88 minucie gościnianki nadziewają się na kontrę i strzałem z bliska Paulina Trzeciak ustala wynik spotkania na 2:4 dla zespołu z Sianowa.   PUCHAR  POLSKI  KOBIET: KS OLIMP GOŚCINO-UKS VICTORIA S.P. 2 SIANÓW 2:4(1:2) Bramki: 9   min. Malwina Grzelak 0:1 17 min. Malwina Grzelak 0:2 43 min. Szczygielska Dominika 1:2 61 min. Malwina Grzelak 1:3 67 min. Szczygielska Dominika 2:3 88 min. Trzeciak Paulina 2:4 KS Olimp Gościno: Agata Szamańska, Paulina Adamska, Klaudia Kołodziejczyk, Daria Rutkowska, Iga Chmielewska, Andżelika Dondaj, Kinga Szamańska (46 Malgorzata Butrym), Wiktoria Paprocka, Dominika Szczygielska, Katarzyna Adamska, Kornelia Wiśniewska (60 Małgorzata Banach).   UKS Victoria S.P.2 Sianów: Małgorzata Chwastek(46 Natalia Sadowska0, Karolina Struszczyk, Adrianna Saganowska, Żaneta Sieg, Wiktoria Cieplak(46 Marta Kucwaj), Joanna Świąder, Agnieszka Pencherkiewicz(64 Kamila Arciszewska), Marika Krupska(90 Daria Czapla), Klaudia Saganowska, Paulina Trzeciak i Malwina Grzelak.