Górnik lepszy od Bałtyku

Autor Artur Rutkowski 10 Listopada 2014 godz. 6:59
Występujący w Centralnej Lidze Juniorów zespół Bałtyku Koszalin po emocjonującym pojedynku musiał uznać wyższość faworyzowanego Górnika Zabrze, który w Koszalinie wygrał 2:3. W ligowej tabeli po 14 kolejkach Bałtyk zajmuje jedenaste miejsce, zaś Górnik jest wiceliderem.

Od pierwszej minuty gospodarze starali się narzucić własny styl gry. Podopieczni Mariusza Lenartowicza objęli prowadzenie już w 7 minucie, po trafieniu Bartłomieja Nowaka. W kolejnych minutach inicjatywa należała do zabrzan. Jednak to Bałtyk mógł podwyższyć prowadzenie, ale brakowało dokładności w wykończeniu akcji. Górnik doprowadził do wyrównania w 28 minucie po bramce Karola Pstruśa. Osiem minut później Krzysztof Kiklaisz dał gościom upragnione prowadzenie. Do przerwy koszalinianie przegrywali 1:2.

Po zmianie stron zmotywowani gospodarze ruszyli do ataku, za co zostali ukarani kolejną bramką zdobytą przez Karola Pstruśa. Koszaliński Bałtyk nie mając już nic do stracenia zaczął stwarzać sobie sytuacje podbramkowe i jedną z nich wykorzystał Tomasz Pasieka. Niestety tego dnia koszalinian nie było stać na doprowadzenie do wyrównania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką 2:3.

W kolejnej kolejce Bałtyk zmierzy się z Olimpią Grudziądz, która w tabeli zajmuje przedostatnie miejsce. Mecz zaplanowano na 15 listopada o godzinie 12:00 w Grudziądzu

Bałtyk Koszalin - Górnik Zabrze 2:3 (1:2)

Bramki:

• 1:0 7' Bartłomiej Nowak
  • 1:1 28' Karol Pstruś
  • 1:2 36' Krzysztof Kiklaisz
  • 1:3 57' Karol Pstruś
  • 2:3 68' Tomasz Pasieka

CLJ: Bałtyk Koszalin - MKS Kluczbork 4:0 (0:0)

Artur Rutkowski - 9 Sierpnia 2014 godz. 15:15
Od zwycięstwa 4:0 nad MKS-em Kluczbork, podopieczni Mariusza Lenartowicza rozpoczęli zmagania Centralnej Ligi Juniorów gr. zachodniej. Zwycięstwo pokazało, że Bałtyk dobrze przepracował okres przygotowawczy.