Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
wydarzenia

Prezydent namawia do głosowania

Autor red za Fb/Piotr Jedliński, fot. Fb/Piotr Jedliński 29 Października 2014 godz. 4:00
Kampania wyborcza w pełni. Kandydaci na prezydenta i radnych już na billboardach, plakatach i banerach. Teraz nadszedł także czas na internet.

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina wystąpił w nowym spocie, w którym koszalinian namawia do wzięcia udziału w wyborach. - Nasz wspólny wysiłek sprawia, że możemy dziś z dumą mówić: Kocham Koszalin! Jeżeli zależy Wam na dalszym rozwoju miasta, oddajcie swój głos 16 listopada - powiedział Piotr Jedliński.

Czytaj też

Czas wielkiego rozwoju

eWok, fot. eWok - 1 Października 2014 godz. 14:22
Dziś Koszalin to jedna wielka budowa. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości remontu, jakiemu zostało poddane nasze miasto. Wiemy jednak, że już za chwilę utrudnienia te miną, a my cieszyć się będziemy z możliwości korzystania z nowych ulic i obiektów. Któż z nas nie zna podekscytowania towarzyszącemu podejmowaniu decyzji o modernizacji mieszkania, czy budowie domu? Wybór projektu, materiałów, spory z wykonawcami... Większość z nas w takiej, czy innej formie to przerabiało. W tej budowlanej gorączce przekraczamy nawet zaplanowany wcześniej budżet.   Gdy budowa (remont) nieco się przedłuża popadamy w apatię. Pobudzamy się dopiero, gdy do naszego nowego mieszkanka (domu) zapraszamy na parapetówkę przyjaciół i rodzinę. Szybko o trudnościach związanych z czasem transformacji  zapominamy. Mieszkamy i już.   Tak samo obecnie wygląda sytuacja w naszym mieście. W środowe przedpołudnie odwiedziliśmy większość z koszalińskich budów. Patrzyliśmy jak mury pną się do góry na terenie aquaparku. Zastaliśmy drogowców   modernizujących  ulicę Modrzejewskiej. Byli także  na Rolnej... Prace przy rondzie znajdującym się na zbiegu ulic Zwycięstwa, Bohaterów Warszawy i Morskiej są już na ukończeniu.   Za to, dopiero co rozpoczęła się naprawa ulic Piłsudskiego (w części od Orląt Lwowskich) i Lubiatowskiej. Praca trwała również na Rynku Staromiejskim i na ulicy 4 Marca. Robotnicy budujący kładkę nad ulicą Gdańską izolowali fundamenty. Dziś także rozpoczęła się jeszcze jedna inwestycja. Deweloperska. Nowy kompleks powstaje u styku ulic Zwycięstwa, Pileckiego i Głowackiego. Dziś jesteśmy świadkami wielkiego rozwoju miasta. Narzekają i krytykują tylko malkontenci i pesymiści...     

Czas Wielkiego Rozwoju

Film red, PO Koszalin - 3 Września 2014 godz. 14:20
Kampania wyborcza ruszyła z impetem. Dopiero co popierany przez Platformę Obywatelską Piotr Jedliński, obecny prezydent Koszalina publicznie oświadczył, że ubiegał się będzie o reelekcję, a już dziś pojawił się film promujący koszalińskie inwestycje.

Jedliński prowadzi w sondażu

Robert Kuliński - 25 Czerwca 2014 godz. 18:53
Obecny prezydent Koszalina, Piotr Jedliński i Artur Wezgraj zmierzą się w drugiej turze zapowiadanych na listopad tego roku prezydenckich wyborach. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego między 14 a 17 czerwca przez Radio Koszalin. Piotr Jedliński ma spore szanse na reelekcję. I to już w pierwszej turze. Według sondażu Pracowni Badań Społecznych i Samorządowych Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie, która przeprowadziła badanie na zlecenie Radia Koszalin Jedliński dziś może liczyć na 49,2% głosów poparcia. Na dodatek aż 43,9% mieszkańców naszego miasta ocenia pozytywnie jego dotychczasową działalność. Badanie przeprowadzone zostało, na wpełni reprezentatywnej grupie 510 mieszkańców naszego miasta. To co cieszy, to deklarowana wysoka frekwencja wyborcza. Gdyby wybory samorzadowe odbyły się dziś, aż 64,9% koszalinian zameldowałaby sie przy urnach! Tylko 6,5% jest tych, którzy nie mają w tej sprawie jeszcze swojego zdania. W rankingu ugrupowań politycznych prym wiedzie Platforma Obywatelska. Na obecnie rzadzącą partię chęć oddania głosu zadeklarowało 36 % respondentów. Stowarzyszenie Lepszy Koszalin może liczyć na 18% poparcie, a główna partia opozycyjna w kraju – Prawo i Sprawiedliwość otrzymała 17% poparcia. Na czwartej pozycji uplasowało z 15% poparciem SLD. - Tak duży procent poparcia koszalinian dla mnie jest powodem do zadowolenia - mówi z nieukrywaną satysfakcją Jedliński. – Wynik ten zmusza do jeszcze większej mobilizacji. Do efektywniejszego  działania. Jeśli moja praca jest dobrze oceniania to ten fakt przynosi mi sporą to satysfakcję. Mam równocześnie  dodatkowy napęd, do tego, by pracować jeszcze bardziej intensywnie. Dziękuję za już okazane zaufanie i zrozumienie mieszkańców. Praca prezydenta wiąże się także z decyzjami trudnymi. Na przykład obecnie chyba wszyscy kierowcy odczuwają kłopoty na drogach.  Związane są one z wieloma prowadzonymi inwestycjami. Sondaż pokazuje, że koszalinianie zadowoleni są z projektów, których  wykonania się podjeliśmy. Jednak  ten prawdziwy sondaż, dopiero przed nami. Odbedzie się on w listopadzie. Do zobaczenia przed wyborczymi urnami  – dodał Jedliński. - Wyniki potwierdzają, że w walce o stanowisko prezydenta tak na prawdę liczyć się będzie tylko dwóch kandydatów – twierdzi Artur Wezgraj, lider Lepszego Koszalina i główny kontrkandydat Jedlińskiego do fotela prezydenta miasta. – To co mnie zaskoczyło, to bardzo dobry wynik pani Mętlewicz. Jak na osobę , która jeszcze nie potwierdziła swojej kandydatury do walki o sprawowanie władzy w Koszalinie, to zyskała poparcie bardzo wielu koszalinian.  Co do  szacowanego układu sił w radzie  mogę tylko powiedzieć, że jeśli koalicja będzie potrzebna, to już dziś deklaruję wolę współpracy. Będziemy  otwarci. Celem Lepszego Koszalina jest działanie na rzecz mieszkańców i rozwoju miasta. Jeśli  tylko będzie możliwe współdziałanie dla dobra Koszalina, to na pewno taką koalicję zawiążemy – deklaruje obecny kanclerz Politechniki Koszalińskiej.   - Jeszcze nie podjęłam decyzji o mojej kandydaturze, a już udało mi się uzyskać tak dobry wynik –  cieszy się Mętlewicz z PiS w Koszalinie. - Dziwią mnie tak wysokie noty aktualnego prezydenta, Piotra Jedlińskiego. Spotykając się z ludźmi w Koszalinie co rusz słyszę bardzo dużo głosów, które są zdecydowanie  przeciwne działaniom obecnej władzy. Zastanawiam się także nad tym, czy grupa ponad pięciuset osób jest rzeczywiście reprezentatywna? Według mnie wystarczyło ankietę przeprowadzić na którejś z koszalińskich uczelni, co nie koniecznie musi oddawać rzeczywiste nastroje wśród koszalinian.  Natomiast  poparcie dla Artura Wezgraja i Adama Ostaszwskiego według mnie wypada bardzo słabo. Trzeba pamiętać, że obydwaj panowie prowadzą kampanię wyborczą już od zeszłego roku. Nie wydaje mi się, aby teraz mieli powody do zadowolenia. Najwyraźniej nie są w stanie wzbudzić zaufania wyborców. - Wyniki sondy potwierdzają, że SLD ma stabilny elektorat – mówi Adam Ostaszewski, przewodniczący SLD w Koszalinie – Sondaż pokazuje, że nasze notowania pomału rosną. Odzyskujemy zaufanie wyborców.  Wszystko wskazuje na to, że w wyborach samorządowych liczyć się będą tylko trzy ugrupowania. Na dodatek żadne z nich  nie będzie w stanie utworzyć większości w radzie. Konieczna będzie zatem koalicja. Nadmienię, że jesteśmy otwarci na współprace, ale najważniejsze są zagadnienia programowe, w których musimy się zgadzać z ewentualnym partnerem. Jeśli chodzi o wyniki  kandydatury na stanowisko prezydenta  uważam, że  mój wynik jest, jak na ten moment zadowalający. Jestem na stanowisku szefa partii w regionie dopiero dwa lata, a od niewiele ponad siedmiu  miesięcy oficjalnie  występuję jako  kandydat w wyborach. Obecnie urzędujący prezydent ma zdecydowanie łatwiej, jeśli chodzi o promocje swojej osoby. Często bywa z racji wykonywanej funkcji w mediach. Zaskoczyły mnie notowania Artura Wezgraja, gdyż stracił przez cztery  lata  niemal trzydzieści procent poparcia. To na prawdę ogromny spadek. Deklaracje poparcia kandydatów na prezydenta Koszalina:   Piotr Jedliński 49,2Artur Wezgraj 23,7 Adam  Ostaszewski 10,3Anna Mętlewicz 8,4 Ktoś inny 8,4   Poparcie dla partii i stowarzyszeń politycznych: Platforma Obywatelska – 35,9 proc.Lepszy Koszalin – 17, 6 proc.Prawo i Sprawiedliwość – 16,6 proc. Sojusz Lewicy Demokratycznej – 15,3 proc.Nowa Prawica – 5,0 proc.Twój Ruch – 4,3 proc.Polskie Stronnictwo Ludowe – 1,3 proc.Solidarna Polska – 1,0 proc.Polska Razem – 0,3 proc.Polska Jest Najważniejsza – 0,3 proc.    Ocena działalności urzędującego prezydenta:   dobrze 43,9źle 22,5obojętnie 33,5