Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
wydarzenia

Rondo na Franciszkańskiej już otwarte

Autor Ekoszalin za UM w Koszalinie / fot. www.skyscrapercity.com 30 Września 2014 godz. 18:53
Od dzisiaj, dla ruchu samochodowego możliwy jest przejazd ulicą Franciszkańską przez wybudowane w ramach nowych inwestycji rondo.

O otwarciu przejazdu poinformowała firma Eurovia, realizująca ostatni etap budowy koszalińskiego pierścienia drogowego. Rondo przy ul. Franciszkańskiej jest jednym z dziesięciu, które powstało na 12 km trasie łączącej ul. Gnieźnieńską z ulicą Władysława IV.

 

To kolejny etap prac przybliżający mieszkańców naszego miasta do zakończenia inwestycji o wartości 100 mln złotych, realizowanej przez koszaliński samorząd. To dobra wiadomość dla okolicznych  mieszkańców, dla których zamknięta ulica nastręczała sporo problemów i utrudnień.

Następny artykuł

Czytaj też

Czas wielkiego rozwoju

eWok, fot. eWok - 1 Października 2014 godz. 14:22
Dziś Koszalin to jedna wielka budowa. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości remontu, jakiemu zostało poddane nasze miasto. Wiemy jednak, że już za chwilę utrudnienia te miną, a my cieszyć się będziemy z możliwości korzystania z nowych ulic i obiektów. Któż z nas nie zna podekscytowania towarzyszącemu podejmowaniu decyzji o modernizacji mieszkania, czy budowie domu? Wybór projektu, materiałów, spory z wykonawcami... Większość z nas w takiej, czy innej formie to przerabiało. W tej budowlanej gorączce przekraczamy nawet zaplanowany wcześniej budżet.   Gdy budowa (remont) nieco się przedłuża popadamy w apatię. Pobudzamy się dopiero, gdy do naszego nowego mieszkanka (domu) zapraszamy na parapetówkę przyjaciół i rodzinę. Szybko o trudnościach związanych z czasem transformacji  zapominamy. Mieszkamy i już.   Tak samo obecnie wygląda sytuacja w naszym mieście. W środowe przedpołudnie odwiedziliśmy większość z koszalińskich budów. Patrzyliśmy jak mury pną się do góry na terenie aquaparku. Zastaliśmy drogowców   modernizujących  ulicę Modrzejewskiej. Byli także  na Rolnej... Prace przy rondzie znajdującym się na zbiegu ulic Zwycięstwa, Bohaterów Warszawy i Morskiej są już na ukończeniu.   Za to, dopiero co rozpoczęła się naprawa ulic Piłsudskiego (w części od Orląt Lwowskich) i Lubiatowskiej. Praca trwała również na Rynku Staromiejskim i na ulicy 4 Marca. Robotnicy budujący kładkę nad ulicą Gdańską izolowali fundamenty. Dziś także rozpoczęła się jeszcze jedna inwestycja. Deweloperska. Nowy kompleks powstaje u styku ulic Zwycięstwa, Pileckiego i Głowackiego. Dziś jesteśmy świadkami wielkiego rozwoju miasta. Narzekają i krytykują tylko malkontenci i pesymiści...