Gwardia wygrywa w Strzelnie

Autor Artur Rutkowski 21 Września 2014 godz. 9:39
Szczypiorniści Gwardii Koszalin odnieśli drugie zwycięstwo w II lidze mężczyzn. Pokonali w meczu wyjazdowym Alfę 99 Strzelno 26:23.

Przed spotkaniem Gwardziści mówili, że jadą d o Strzelna osłabieni brakiem Łukasza Czerwińskiego, Sebastiana Ludiana, Jakuba Brzezińskiego,  Marka Jakutowicza, Kacpra Marcisza oraz Michała Felsztigiera. Lista nieobecnych była bardzo długa. Ponadto, w tym meczu Piotr Stasiuk miał do dyspozycji jedynie trzech rozgrywających w tym jeden junior,  który ma rozegrane w II lidze 10 min.

- Mimo osłabienia jedziemy po zwycięstwo. Chcąc być w czubie tabeli musimy radzić sobie z trudnościami i pokazać charakter. - zapowiadał przed meczem Piotr Stasiuk.

W trakcie meczu okazało się, że mimo wspomnianych osłabień Gwardię stać będzie na zwycięstwo. Już w pierwszej połowie Gwardia Koszalin zdołała wyjść na prowadzenie 14:12. W drugiej połowie koszalińskim zawodnikom udało się podwyższyć jeszcze rezultat do trzech bramek przewagi - 26:23.

Warto podkreślić, że w dwóch poprzednich meczach koszalinian z Alfą, które rozegrane były w Strzelnie wygrywali gospodarze. Jednak w obu spotkaniach emocji nie brakowało, w poprzednim sezonie Alfa wygrała jedynie 31:30. W sobotę na szczęście poprzednie rezultaty nie miały żadnego znaczenia i Gwardziści z trudnego terenu wywieźli cenne dwa punkty.

Następny mecz Gwardia rozegra 27 września o godzinie 15:00, we własnej hali przy ul. Fałata 34 zmierzy się z MKS Grudziądz, który po dwóch kolejkach, również ma na swoim koncie komplet punktów. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Podopieczni Piotra Stasiuka odnieśli pewne zwycięstwo 26:15 w inauguracyjnym spotkaniu II ligi piłkarzy ręcznych. Rywalem koszalinian był zespół AZS UKW Bydgoszcz. Gospodarze spotkania od samego początku byli zespołem lepszym, bardziej charakternym, który już na początku wyszedł na trzy bramkowe prowadzenie. Wszyscy zawodnicy koszalińskiej Gwardii widać było, że chcą pokazać się z bardzo dobrej strony.    Od pierwszej do ostatniej minuty zawodnicy na parkiecie oraz rezerwowi wzajemnie sobie pomagali. Wspomniani piłkarze, którzy znajdowali się na ławce dopingowali swoich kolegów. Do przerwy Gwardia prowadziła trzema bramki 11:8, po zmianie stron koszalinianie zagrali jeszcze bardziej konsekwentnie, czego efektem było wysokie zwycięstwo 26:15. Najskuteczniejszym zawodnikiem w barwach gospodarzy był Łukasz Czerwiński zdobywca pięciu bramek.      - W tym meczu mimo braku skuteczności, chciałbym pochwalić cały zespół. Ponadto dwa punkty zostały wywalczone dzięki charakterowi. Zwycięstwo zostało wywalczone przez zawodników, nie przez trenera, nie przez zarząd, tylko tak jak wspomniałem przez chłopaków, którzy walczyli z całych sił o jak najlepszy wynik.