Polacy w finale MŚ!

Autor Artur Rutkowski / fot. natemat.pl 20 Września 2014 godz. 23:06
Polscy siatkarze awansowali do finału Mistrzostw Świata, w półfinale po emocjonującym pojedynku podopieczni Antigi rozprawili się z Niemcami 3:1. W finale zagramy z Brazylijczykami o złoto mundialu. Niemcy na pocieszenie powalczą o brąz z Francuzami.

W pierwszym secie na początku lepiej szło Niemcom. Jednak następnie Polacy zaczęli gonić wynik, aby następnie wykorzystać słabość rywali w decydującym momencie. Set zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych 26:24.

Druga partia rozpoczęła się idealnie, podopieczni Antigi prowadzili już nawet 18:11. Następnie rywale zdołali dojść naszych zawodników, ale po emocjonującej końcówce ponownie lepsi okazali się gospodarze mistrzostw świata, tym razem 28:26. Polska popełniłaby siatkarskie samobójstwo, gdyby przegrała tego seta. Dodajmy, że to Niemcy mieli pierwsze piłki setowe, ale Polacy byli mocniejsi w końcówce.

Niestety nie rozprawiliśmy  się szybko z Niemcami. Rywale walczyli, jak tylko mogli i wygrali trzeciego seta. Każdy z setów był bardzo wyrównany, świadczą o tym małe punkty. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był jeszcze jeden set.

Tym razem nie było tie-breaka! Polacy rozprawili się z Niemcami w półfinale 3:1. W finale zagramy z Brazylijczykami o złoto mundialu. Niemcy na pocieszenie powalczą o brąz z Francuzami.

Przypomnijmy, że przed mundialem wielu narzekało, że odpuściliśmy Ligę Światową, że graliśmy drugim składem – a właśnie po to, żeby na najważniejszej imprezie bić się o najwyższe cele!

Jednocześnie spełniły się pragnienia milionów fanów siatkarskiej reprezentacji Polski. Stacja Polsat odkoduje finał mistrzostw świata.

Polska - Niemcy 3:1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21)

Polska: Mariusz Wlazły (22), Mateusz Mika (17), Karol Kłos (14), Piotr Nowakowski (10), Michał Winiarski (6), Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski (L) oraz Michał Kubiak (3), Dawid Konarski, Paweł Zagumny

Niemcy: Denis Kaliberda (18), Georg Grozer (14), Christian Fromm (12), Marcus Boehme (8), Max Guenthoer (6), Lukas Kampa (2), Markus Steuerwald (L) oraz Dirk Westphal (4), Jochen Schoeps (3), Tim Broshog, Sebastian Kuehner