Rozgromiły Łączpol

Autor Artur Rutkowski 28 Sierpnia 2014 godz. 10:44
W środę 27 sierpnia ostatni sparing przed sezonem rozegrały podopieczne Reidara Moistada. Rozgromiły AZS AWFiS Łączpol 38:17.

Bardzo dobry mecz w barwach koszalinianek rozegrała Karolina Kalska, która zdobyła dziesięć bramek. Ponadto w barwach akademiczek pojawiły się dwie testowane zawodniczki.

Już w pierwszej połowie koszalinianki wypracowały sobie klika bramek przewagi. Po 17 minutach gry przewaga wynosiła siedem bramek (11:4). W kolejnych minutach pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie i na przerwę ENERGA AZS schodziła z wynikiem 19:6.

Po zmianie stron akademiczki, w dalszym ciągu powiększały przewagę. Jednak ambitnie grającym gospodyniom udało się rzucić nieco więcej bramek, niż w pierwszej połowie. Mecz ostatecznie zakończył się wysokim zwycięstwem koszalińskiego zespołu 38:17.

Ponadto należy podkreślić, że na środku i lewej stronie testowane były zawodniczki Ioana Manoila z Rumunii, która zdobyła trzy bramki oraz Jasmina Andonova z Macedonii, której udało się dwukrotnie wpisać na listę strzelczyń. Dodajmy, że w spotkaniu zabrakło Sary Garovic, która na kilka dni wyjechała do Serbii.

Sezon akademiczki rozpoczną 3 września od wyjazdowego spotkania z Vistalem Gdynia. Natomiast pierwsze spotkanie przed własną publicznością ENERGA AZS rozegra 6 września o 17:00, a rywalem będzie KPR Jelenia Góra

AZS AWFiS Łączpol Gdańsk - Energa AZS Koszalin : 17-38 (6-19)

AZS AWFiS Łączpol Gdańsk: Obrębalska - Siódmak 6, Maszota 3, Kilanowska 3, Dygant 2, Pesel 2, Kwiatkowska 1, Szprengier, Konefał, Sujka, Neitsch, Dajda, Zielińska, Rybicka, Drozdowska

Energa AZS Koszalin : Kowalczyk, Prudzienica - Kalska 10, Kobyłecka 7, Matuszczyk 7, Manoila 3, Załoga 3, Błaszczyk 3, Andonova 2, Balle 2, Muchocka 1, Chmiel

Dwie zawodniczki ENERGA AZS Izabela Prudzienica (Czarna) i Sylwia Matuszczyk otrzymały powołanie do reprezentacji Polski. Obie zawodniczki wystąpią w towarzyskim turnieju w Czechach, gdzie oprócz gospodyń i Polek zagrają reprezentacje Białorusi i Słowacji. Podczas meczu Polska - Białoruś dojdzie do ciekawego pojedynku. Naprzeciwko siebie staną dwie zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin Hanna Yashchuk i Agata Cebula. Ponadto w zgrupowaniu szkoleniowym w Pruszkowie weźmie udział inna zawodniczka Pogoni, Monika Stachowska. Na liście rezerwowych znalazła się kolejna szczypiornistka Pogoni - Patrycja Królikowska.   7-10.09.2014 - Pruszków - zgrupowanie szkoleniowe 11-13.09.2014 - Cheb (Czechy) - turniej międzypaństwowy (POL, Słowacja, Białoruś, Czechy)   1. Patrycja Kulwińska - GTPR Gdynia 2. Iwona Niedźwiedź - GTPR Gdynia 3. Katarzyna Janiszewska - GTPR Gdynia 4. Małgorzata Gapska - GTPR Gdynia 5. GTPR Łabuda - GTPR Gdynia 6. Aleksandra Zych - GTPR Gdynia 7. Kamila Skrzyniarz - MKS Lublin 8. Agnieszka Kocela - MKS Lublin 9. Marta Gęga - MKS Lublin 10. Karolina Semeniuk - Olchawa - MKS Zagłębie Lubin 11. Paulina Piechnik - MKS Zagłębie Lubin 12. Monika Maliczkiewicz Monika - MKS Zagłębie Lubin 13. Izabela Czarna - ENERGA AZS Koszalin 14. Sylwia Matuszczyk - ENERGA AZS Koszalin 15. Monika Stachowska - SPR Pogoń Szczecin 16. Agata Cebula - SPR Pogoń Szczecin 17. Kinga Grzyb - EKS Start Elbląg 18. Joanna Waga - EKS Start Elbląg 19. Karolina Siódmiak - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk   Zawodniczki przyjeżdżające na testy w dniach 7-9.09.2014 i pozostające w rezerwie: Drabik Joanna - MKS Lublin Joanna Gadzina - MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz Patrycja Królikowska - SPR Pogoń Szczecin Katarzyna Cekała - EKS Start Elbląg Ewa Andrzejewska - GTPR Gdynia Alina Wojtas - Larvik HK (Norwegia) Karolina Kudłacz - HC Lipsk (Niemcy) Klaudia Pielesz - SG BBM Bietigheim (Niemcy) Karolina Zalewski - Gardoni - Issy Paris Handball (Francja) Kinga Byzdra - ŽRK Budućnost Podgorica (Czarnogóra)   Zawodniczki przyjeżdżające na specjalistyczną konsultację bramkarek w dniach 7-9.09.2014: Weronika Kordowiecka - GTPR Gdynia Oliwia Kamińska - GTPR Gdynia Patrycja Chojnacka - MKS Zagłębie Lubin Anna Wysokińska - SG BBM Bietigheim (Niemcy)

ENERGA AZS druga w Koszalinie

Artur Rutkowski - 11 Sierpnia 2014 godz. 20:59
Podopieczne Reidara Moistada zajęły drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju piłki ręcznej kobiet w Koszalinie. Nasz zespół uległ jedynie Norweżkom z Glassverket. W poniedziałek koszalinianki okazały się lepsze od Startu Elbląg i Aussie Sylex Sambor Tczew. Drugi dzień turnieju rozpoczął się od spotkania Glasverket ze Startem Elbląg. Zwycięstwo Norweżek oznaczało ich triumf w całym turnieju. Po jednostronnym spotkaniu Start musiał uznać wyższość rywalem przegrywając 20:27.   Następnie na parkiet wybiegły gospodynie, a także zawodniczki z Elbląga, które chciały zrehabilitować się za niepowodzenie w pierwszym meczu dnia. Pierwsza połowa spotkania była niezwykle wyrównana i zakończyła się wynikiem 13:15 dla Startu. Jednak ENERGA AZS po zmianie stron zaczęła odrabiać straty i już w 35 minucie na tablicy był remis 17:17. Następnie akademiczki wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały do końcowej syreny. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 29:25 dla koszalińskiego zespołu.   Ostatnie spotkanie turnieju było decydujące w walce o drugą lokatę turnieju. Podbudowane zwycięstwem gospodynie w meczu z Samborem walczyły ambitnie, ale do przerwy to zespół z Tczewa prowadził jedną bramką 14:15. Po zmianie stron ENERGA AZS grała zdecydowanie skuteczniej w obronie, co zaowocowało ostatecznym zwycięstwem 30:28.   Akademiczki mogą być z siebie dumne, bowiem zajęły wysokie drugie miejsce w zaledwie dziewięcioosobowym składzie. Miejmy nadzieję, że w niedługiej przyszłość będziemy mieli podobne powody do radości podczas Superligi Kobiet, która startuje 3 września.