Podsumowanie 1 kolejki KKO

Autor Artur Rutkowski 18 Sierpnia 2014 godz. 11:15
Słabo rozpoczął się sezon Koszalińskiej Klasy Okręgowej dla niektórych drużyn z naszego okręgu. Porażki doznał Bałtyk II Koszalin, Victoria Sianów, a także Arkadia Malechowo. Z drugiej stron znakomicie w sezon weszli gracze Zrywu Kretomino czy Wybrzeża Biesiekierz. Podsumujmy zatem wydarzenia inauguracyjnej kolejki KKO.

Najwięcej bramek padło w Sianowie, gdzie swoje spotkanie rozgrywali beniaminkowie ligi gracze Victorii Sianów. Podopieczni Grzegorza Dudy, przed własną publicznością zostali rozbici przez ligowego średniaka Olimp Gościno, aż 2:5. Honor sianowian starali się ratować zdobywcy bramek Krystian Jegliński oraz Michał Saganowski.

W Kretominie doszło do spotkania "Derbowego", miejscowy Zryw podejmował Arkadię Malechowo. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w 22 minucie po bramce Michała Koziarskiego objęli prowadzenie. Następnie do remisu doprowadził Gierłowski. Jeszcze przed przerwą ponownie prowadziła Arkadia, po trafieniu Makowskiego. W drugiej połowie gospodarze zaczęli prezentować zdecydowanie lepszą formę. W 64 minucie stan rywalizacji wyrównał Ścisły, a bramki w końcówce Szatkowskiego i Kupidura zapewniły zwycięstwo Zrywowi 4:2.

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Hubertusa Biały Bór, którzy nie mieli litości dla młodych zawodników Bałtyku II Koszalin. Gospodarze pokonali bramkarza koszalinian, aż sześciokrotnie. Ponadto nie tracąc, przy tym żadnej bramki. Warto wspomnieć, że gracze z Koszalina na mecz wybrali się w zaledwie jedenastoosobowym składzie, co z pewnością miało znaczenie dla końcowego rozrachunku. Hubertus wygrywa pewnie 6:0.

Podobnie jak Hubertus, również Sława Sławno pokazała, że jest w wysokiej formie strzeleckiej. Bramki po dwie Piotra Ścisło, Adriana Mindy oraz po jednej Mateusza Ulatowskiego i Damian Pawełka dały gospodarzom cenne zwycięstwo 6:0 nad Gryfem Polanów.

Podopieczni Dariusza Płaczkiewicza, również udanie rozpoczęli sezon. Już pierwsza połowa starcia Wybrzeża Biesiekierz i Wiekowianki Wiekowo ustawiły przebieg spotkania, po trafienia Artuszewskiego i Polki było 2:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron dzieła zniszczenia dokończyli Gorgol, Ratajczyk i Borczyk. W między czasie honor Wiekowianki uratował Lipski. Wybrzeże rozgromiło zespół z Wiekowa 5:1.

W pozostały pojedynkach Piast Drzonowo przegrał z Koroną Człopa 0:2, Wielim Szczecinek pokonał Olimpa Złocieniec 2:1 i rezerwy Drawy Drawsko Pomorskie ograły 4:1 Drzewiarz'a Świerczyna.