Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
wydarzenia

Kolejne rzeźby w Koszalinie

Autor Paweł Kaczor / info. i fot. UM Koszalin 4 Lipca 2014 godz. 10:04
Na terenie naszego miasta pojawiły się kolejne rzeźby w ramach projektu pn. „Spacer z Aparatem”. Mają one uatrakcyjnić Koszalin. Twórcą Julka Jamneńskiego oraz krzesła reżyserskiego – symbol organizowanego corocznie Festiwalu Młodzi i Film – jest znany koszaliński rzeźbiarz Zygmunt Wujek.

Pierwszą ze wspomnianych, nowych rzeźb można zobaczyć na przystani w Jamnie, zaś drugą – w okolicach Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Warto dodać, że w czerwcu br. odebrane zostały dwie inne rzeźby, które wykonał artysta Romuald Wiśniewski. Mianowicie chodzi o Chodaki Jamneńskie w dużym rozmiarze (można je przymierzyć na terenie koszalińskiego Muzeum), a także muszlę św. Jakuba (znajduje się przy szlaku św. Jakuba w okolicach ul. Bogusława II i Podgrodzie).

 

W miarę możliwości projekt, który zakłada ustawienie w atrakcyjnych miejscach Koszalina małych rzeźb z brązu i granitu, będzie rozbudowywany. Jego celem jest zapoznanie turystów i mieszkańców w sposób symboliczny z tradycją oraz z walorami kulturalnymi i przyrodniczymi miasta. Koszt przedsięwzięcia wpisanego w Program Rozwoju Turystyki realizowanego przez Urząd Miejski wyniósł ok. 22 tys. zł.

Następny artykuł

Czytaj też

Sonda: jak oceniasz prezydenta Koszalina?

Redakcja - 29 Czerwca 2014 godz. 11:58
Możesz wyrazić swoją opinię w sprawie sprawowania przez Piotra Jedlińskiego władzy w mieście. Masz kłopot z podjęciem decyzji? Wahasz się? Wpisz "Jedliński"do naszej wyszukiwarki i poznasz materiały, w których o nim informowaliśmy. Jesteś leniwy? Nie chce się Tobie tego robić? Ok! Zrobiliśmy to za Ciebie. Wystarczy kliknąć w jeden z poniższych artykułów….         Oceń pracę prezydenta - kliknij tutaj.

Nowe atrakcje turystyczne

Paweł Kaczor / info. UM Koszalin / fot. ArtRut - 11 Czerwca 2014 godz. 14:17
Na terenie naszego miasta pojawiły się rzeźby, które uatrakcyjnią Koszalin turystom. Ten promocyjny projekt pt. „Spacer z Aparatem”, który ujęty jest w programie rozwoju turystyki, realizowany jest przez koszaliński ratusz. - Projekt zakłada ustawienie w atrakcyjnych punktach Koszalina małych rzeźb z brązu i granitu, które nawiązują do kultury i tradycji Koszalina, a dla osób odwiedzających będą stanowić dodatkową atrakcję. – podaje Robert Grabowski, Rzecznik Prasowy Prezydenta Koszalina.   Pierwsze dwie rzeźby zostały już wykonane przez artystę Romualda Wiśniewskiego. Są to chodaki jamieńskie wykonane w dużym rozmiarze, w taki sposób, aby można było je przymierzać. Chodaki można już zobaczyć na terenie koszalińskiego Muzeum. Drugą rzeźbą jest Muszla św. Jakuba, która znajduje się przy szlaku św. Jakuba w okolicach ul. Bogusława II i Podgrodzie.   Natomiast do końca czerwca mają zostać wykonane kolejne dwie rzeźby. Ich autorem będzie artysta-rzeźbiarz Zygmunt Wujek. Wykona on krzesło reżyserskie, które zostanie postawione w okolicach Centrum Kultury 105. Krzesło ma być gotowe do otwarcia Festiwalu „Młodzi i Film”. Drugą rzeźbą będzie skrzat Julek, którego będzie można spotkać na przystani w Jamnie.