Paszkowska triumfuje w Łodzi

Autor Artur Rutkowski / fot. Judo Samuraj Koszalin 28 Maj 2014 godz. 14:03
W ostatni weekend maja, młode judoczki z koszalińskiego Klubu Judo Samuraj uczestniczyły w Pucharze Polski – IV Międzynarodowych Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików. Podczas dwóch dni na tatami walczyło ponad 800 zawodników. W zawodach nie zabrakło reprezentantów Ukrainy, Rosji, Estonii, Słowacji i Litwy.

Po raz kolejny wysoką dyspozycję udowodniła Dagmara Paszkowska, która wygrała wszystkie swoje walki przed czasem na ippon, co dało jej złoty medal w kategorii 48 kg. W drodze po triumf koszalinianka pokonała A. Matuszek z WKS Śląsk Wrocław, K. Kwiatek z TKS „Judo” Toruń, I. Kwiatkowską MUKS KOKORO Łódź oraz w finale A. Świątek z UKS „Jedynka” Bytów.

Dzięki zwycięstwu Dagmara będzie reprezentowała Polskę i Klub Judo „Samuraj” na Pucharze Europy w węgierskim Gyor.

Na zawodach startowały jeszcze Anika Łozińska i Julia Koślak. Pierwsza odniosła dwa zwycięstwa - z M. Skipiała  UKJ „Lemur” Warszawa i Z. Brzezińską MKS „Pałac Młodzieży” Łódź. Przegrała z N. Matejko GKS Czarni Bytom i N. Wszołek WKS Śląsk Wrocław. Natomiast Koślak 44 kg. została pokonana przez P. Szlachtę z TS Wisła Kraków, która zajęła pierwsze miejsce i K. Rychert z GKS Żukowo, z którą początkowo prowadziła na punkty oraz wygrała z J. Svecova ze Słowacji.

Trzeba dodać, że były to pierwsze tak duże zawody w karierze Aniki I Julii, a więc występy podopiecznych Andrzeja Adamskiego należy uznać za udane.

Judocy z Koszalina zostali docenieni przez Polski Związek Judo, aż dziewięciu zawodników z naszego miasta zostało powołanych do reprezentacji Polski w kategoriach juniorów i juniorek młodszych na sezon 2015. Większość reprezentantów stanowią reprezentanci Gwardii Koszalin. W kategorii juniorów młodszych powołania otrzymali Michał Gniady (66 kg), Aleks Hoppe (77 kg), Krystian Przyborek (81 kg); w juniorach powołani zostali następujący zawodnicy Aleksandra Gadomska (48 kg), Małgorzata Głowacka (57 kg), a także Patryk Rusin (powyżej 100 kg).    Natomiast z klubu Samuraj do kadry juniorów trafili Dagmara Paszkowska (48 kg) i Robert Grzegorczyk (66 kg).    Ponadto powołanie otrzymała Sandra Lickun (70 kg) , która jest wychowanką koszalińskiej Gwardii, ale obecnie reprezentuje barwy AZS-UW Warszawa   Warto wspomnieć, że szkoleniowcami w Gwardii są Cezary Wojniusz i Marian Standowicz, a w klubie Samuraj Andrzej Adamski.   Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyróżnień i jesteśmy pewni, że w 2015 godnie będą reprezentować Polskę na licznych zawodach.

Srebrna Dagmara Paszkowska

Artur Rutkowski / fot. klub Samuraj - 29 Maj 2013 godz. 13:11
W sobotę 25 maja Dagmara Paszkowska z Klubu Judo Samuraj Koszalin rywalizowała w Otwartym Pucharze Polski (III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików). W zawodach uczestniczyli młodzi judocy z 59 klubów Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji i Ukrainy. W sumie na czterech matach walczyło 106 judoczek i 182 judoków. Koszalinianka, podopieczna Andrzeja Adamskiego spisała się rewelacyjnie zdobywając srebrny krążek. W drodze po medal Dagmara Paszkowska pokonała przed czasem M.Zółkiewską (KU AZS Puławy) oraz A.Głuśniewskiej (AON Warszawa). Jedyną porażkę młoda judoczka poniosła z aktualną mistrzynią Polski, Anną Kamińską z SGKS Wybrzeże Gdańsk.Na zdjęciu Dagmara Paszkowska, stoi pierwsza od lewej strony.

Paszkowska z medalem

Artur Rutkowski - 1 Października 2012 godz. 17:46
Dagmara Paszkowska zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Pucharu Polski chłopców i dziewcząt w kategorii do lat 14 (44 kg). Zawodniczka Samuraja Koszalin w drodze do medalu pokonała następujące rywalki: Natalię Małek, Nikolete Weis, Zuzannę Urbar oraz musiała uznać wyższość późniejszej mistrzyni Kiery Bateman. Cała klasyfikacja: U14W-44 1. BATEMAN Kiera Pinewood/GBR 2. CICHY Karolina Czarni Bytom/POL 3. PASZKOWSKA Dagmara KJ Samuraj Koszalin/POL 3. BUTLEWSKA Aleksandra SGKS Wybrzeże Gdańsk/POL 5. WEIS Nikoleta UKS 15 Krosno/POL 5. GAPONE Elizabete JC KYODAI/LAT 7. URBAN Zuzanna SGKS Wybrzeże Gdańsk/POL 7. STSEPANTSOVA VALERYIA GU SDUSHOR/BLR