Judocy w kadrze Polski

Autor Artur Rutkowski 8 Stycznia 2015 godz. 23:30
Judocy z Koszalina zostali docenieni przez Polski Związek Judo, aż dziewięciu zawodników z naszego miasta zostało powołanych do reprezentacji Polski w kategoriach juniorów i juniorek młodszych na sezon 2015.

Większość reprezentantów stanowią reprezentanci Gwardii Koszalin. W kategorii juniorów młodszych powołania otrzymali Michał Gniady (66 kg), Aleks Hoppe (77 kg), Krystian Przyborek (81 kg); w juniorach powołani zostali następujący zawodnicy Aleksandra Gadomska (48 kg), Małgorzata Głowacka (57 kg), a także Patryk Rusin (powyżej 100 kg).

Natomiast z klubu Samuraj do kadry juniorów trafili Dagmara Paszkowska (48 kg) i Robert Grzegorczyk (66 kg).

Ponadto powołanie otrzymała Sandra Lickun (70 kg) , która jest wychowanką koszalińskiej Gwardii, ale obecnie reprezentuje barwy AZS-UW Warszawa

Warto wspomnieć, że szkoleniowcami w Gwardii są Cezary Wojniusz i Marian Standowicz, a w klubie Samuraj Andrzej Adamski.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyróżnień i jesteśmy pewni, że w 2015 godnie będą reprezentować Polskę na licznych zawodach.

Sandra Lickun wywalczyła brązowy medal podczas 58.Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w Judo w Katowicach. Koszalinianka była jedyną reprezentantką naszego miasta podczas zawodów. Zawodniczka Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin sięgnęła już po trzeci brązowy medal seniorskich mistrzostw, choć jest jeszcze juniorką. W drodze po medal Sandra pokonała m.in. Joannę Polerowicz z AZS-u Poznań, Urszulę Hofman z MKS Juweni Wrocław. Jedyną porażkę poniosła w walce z aktualną brązową medalistką Mistrzostw Świata z Czelabińska z tego roku - Katarzyną Kłys z UKS Kraków.  - Walkę o finał kategorii 70 kg Sandra przegrała przez duszenie, potem Kłys wywalczyła złoty medal - dodaje trener Cezary Wojniusz.   Lickun walczyła bardzo dobrze w dwóch starciach kontrolowała swoje przeciwniczki i wykonywała zadania postawione przez trenerów rewelacyjnie. - Z Kłys, wiedzieliśmy że będzie ostra walka - Sandra zaczęła od ataku i przesza do parteru - tam jej przeciwniczka założyła duszenie. Lickun próbowała się podnieść z partnerką, ta jednak nie pozwoliła na to i docisnęła duszenie - relacjonuje Marian Standowicz.   Przypomnijmy, że Sandra Lickun w tym roku zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek i jest kadrze Polski Seniorek.   Były to ostatnie zawody Sandy Lickun w barwach Gwardii Koszalin. Zawodniczka na czas studiów stacjonarnych będzie reprezentować barwy warszawskiego AZS-u UW.    Judoczka podziękowała za współpracę Cezaremu Wojniuszowi i Marianowi Standowiczowi. Trenerzy życzyli jej dalszych sukcesów i powodzenia w Warszawie.  My również życzymy Sandrze wielu sukcesów i jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz o niej usłyszymy.

Rusin triumfuje w Sochaczewie

Artur Rutkowski - 10 Września 2014 godz. 6:41
Judoka Gwardii Koszalin Patryk Rusin okazał się najlepszy IV Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w Judo im. Tadeusza Naskręta Sochaczew 2014. W zawodach stratowało około 150 zawodników i zawodniczek z kraju i zagranicy. Oprócz Rusina z koszalińskiej Gwardii startował jeszcze Kamil Ciesiołkiewicz, który przegrał już w pierwszej swojej walce.   Rusin triumfował w kategorii wagowej +100 kg. W drodze po złoto pokonał trzech przeciwników Łukasza Miłowskiego z Kodokanu Toruń, Mateusza Chmurskiego z Wojownika Skierniewice oraz Przemysław Szutę z Galeonu Gdynia . - Swoje pojedynki wygrywał przez rzut i to bardzo cieszy. Patryk jest zawodnikiem wagi ciężkiej ale biega i porusza się po macie jak zawodnik wagi lekkiej. Jest dwukrotnym medalista MP - wspomina trener Cezary Wojniusz.   Drugi reprezentant Gwardii Kamil Ciesiołkiewicz, tuż przed zawodami zmienił wagę z 66 kg na 73 kg. Walczył bardzo dobrze, atakował rywala, jednak decyzja sędziego wyeliminowała koszalińskiego zawodnika z dalszego udziału w turnieju. - Nie mamy szczęścia do decyzji sędziowskich na zawodach judo. Wielokrotnie pozbawiali naszych reprezentantów medali na najważniejszych imprezach w kraju  - dodaje trener Marian Standowicz . . Następne zawody judo już 13 września w Słupsku. Odbędzie się tam Międzynarodowy Turniej Młodzików i dzieci im. Zb.Kwaitkowskiego. Judocy z Koszalina zapowiadają walkę o zwycięstwo w zawodach. Trzymajmy kciuki za judoków.

Paszkowska triumfuje w Łodzi

Artur Rutkowski / fot. Judo Samuraj Koszalin - 28 Maj 2014 godz. 14:03
W ostatni weekend maja, młode judoczki z koszalińskiego Klubu Judo Samuraj uczestniczyły w Pucharze Polski – IV Międzynarodowych Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików. Podczas dwóch dni na tatami walczyło ponad 800 zawodników. W zawodach nie zabrakło reprezentantów Ukrainy, Rosji, Estonii, Słowacji i Litwy. Po raz kolejny wysoką dyspozycję udowodniła Dagmara Paszkowska, która wygrała wszystkie swoje walki przed czasem na ippon, co dało jej złoty medal w kategorii 48 kg. W drodze po triumf koszalinianka pokonała A. Matuszek z WKS Śląsk Wrocław, K. Kwiatek z TKS „Judo” Toruń, I. Kwiatkowską MUKS KOKORO Łódź oraz w finale A. Świątek z UKS „Jedynka” Bytów.   Dzięki zwycięstwu Dagmara będzie reprezentowała Polskę i Klub Judo „Samuraj” na Pucharze Europy w węgierskim Gyor.   Na zawodach startowały jeszcze Anika Łozińska i Julia Koślak. Pierwsza odniosła dwa zwycięstwa - z M. Skipiała  UKJ „Lemur” Warszawa i Z. Brzezińską MKS „Pałac Młodzieży” Łódź. Przegrała z N. Matejko GKS Czarni Bytom i N. Wszołek WKS Śląsk Wrocław. Natomiast Koślak 44 kg. została pokonana przez P. Szlachtę z TS Wisła Kraków, która zajęła pierwsze miejsce i K. Rychert z GKS Żukowo, z którą początkowo prowadziła na punkty oraz wygrała z J. Svecova ze Słowacji.   Trzeba dodać, że były to pierwsze tak duże zawody w karierze Aniki I Julii, a więc występy podopiecznych Andrzeja Adamskiego należy uznać za udane.