Seria trwa dalej

Autor Artur Rutkowski 26 Kwietnia 2014 godz. 19:49
Gwardia kontynuuje serię zwycięstw. Na własnym boisku pokonała rezerwy ekstraklasowej Lechii 3:1. Dzięki zwycięstwu koszalinianie co najmniej przez 24 godziny będą wiceliderem Bałtyckiej Trzeciej Ligi.

Gospodarze od pierwszego gwizdka arbitra zaczęli atakować, efektem tego było kilka klarownych sytuacji do objęcia prowadzenia. Jednak jako pierwsi piłkę do bramki wpakowali goście, którzy wykorzystali w 19 minucie swoją pierwszą sytuację w meczu. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, bo już w 21 minucie do remisu doprowadził Fabian Słowiński, który wykorzystał dośrodkowanie jednego ze swoich kolegów. W dalszej części pierwszej połowy tempo nieco "siadło", w ekipie gospodarzy dobre wrażenie sprawiali Łukasz Szymański i Damian Miętek, którzy w poprzednich meczach wchodzili głównie w drugiej połowie, Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron gwardzistą zależało na szybkim wyjściu na prowadzenie i to się udało już w 48 minucie po dośrodkowanie strzałem głową futbolówkę do siatki wpakował Daniel Wojciechowski. Koszalinianie dążyli do podwyższenia rezultatu, ale nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę drużyny z Trójmiasta. Wynik jednak uległ zmianie w doliczonym czasie gry, kiedy doskonale rzut wolny wykorzystał wprowadzony po przerwie Japończyk Yuma Sato. Dodajmy, że było to pierwsze trafienie zawodnika z kraju Kwitnącej Wiśni w spotkaniu ligowym.

Była to czwarta wygrana z rzędu koszalinian na boiskach Trzeciej Ligi Bałtyckiej. Kolejny mecz Gwardia rozegra już 1 maja w Dębnicy, gdzie podejmowana będzie przez piętnasty zespół w tabeli miejscowy Koral.