Poniżej krótka notka biograficzna dostarczona przez jubilatów.
Pani Jadwiga urodziła się w 1933 r. w Ili woj. wileńskie, gdzie mieszkała do 13.04.1940 r. kiedy wraz z mamą i rodzeństwem została zesłana na Sybir. Ojciec w tym czasie trafił do Armii gen. Władysława Andersa. Do Polski powrócili w 1946 r. Osiedlili się w Trzebiatowie. Tu Pani Jadwiga ukończyła Technikum Gastronomiczne. Następnie pracowała jako kierownik restauracji. W 1974 r. została przeniesiona służbowo do pracy w Koszalinie. Tu zamieszkała wraz z rodziną. Pracowała jako kierownik lokali gastronomicznych aż do emerytury tj. do 1989 r. Pani Jadwiga została odznaczona wieloma odznaczeniami resortowymi i honorowymi m.in. Honorowym Gryfem zachodniopomorskim. Otrzymała również Krzyż Zesłańca Sybiru.
Pan Stanisław urodził się w 1932 r. w Grabowcu woj. łódzkie, gdzie mieszkał wraz z rodzicami do wybuchu wojny. W czasie wojny rodzina została wywieziona do Niemiec na przymusowe roboty. Na Pomorze przyjechali w 1945 r. Po ukończeniu szkoły i zdobyciu kwalifikacji kierowcy pracował jako kierowca zawodowy. Za sumienną pracę otrzymał wiele odznaczeń resortowych oraz Krzyż kawalerski. Przeszedł na emeryturę w 1991 r.
Małżonkowie poznali się w Trzebiatowie. Tam też zawarli związek małżeński - 3 sierpnia 1963 r. Wychowali dwoje dzieci: syna Zenona i córkę Barbarę, doczekali się czworga wnucząt: Agnieszki, Marcina, Pawła i Ani oraz prawnucząt Nikodema i Julii. Dużo czasu spędzają na ulubionej działce.