Pogoń Baltica w formie

Autor Artur Rutkowski 10 Września 2013 godz. 6:35
W miniony weekend wystartowała Superliga kobiet. Już na starcie rozgrywek mieliśmy kilka niespodzianek m.in. Pogoń Baltica Szczecin ograła Start Elbląg. Jedynym zespołem, który jeszcze nie zainaugurował rozgrywek jest koszaliński FIRMUS AZS Politechnika. Pierwszym liderem został Vistal Gdynia.

Źle sezon rozpoczął się również dla chorzowskiego Ruchu, który poległ w meczu z ambitnie grającą Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

KPR Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:24 (11:12)

Najwięcej bramek: dla Ruchu - Marlena Lesik, Katarzyna Sadowska - po 5; dla Piotrcovii - Katarzyna Pieceba 8, Agata Wypych 7.

Swoich wiernych fanów nie zawiodły zawodniczki z Lubina, które w pojedynku w Nowym Sączu były zdecydowanie lepsze od Olimpii. Już do przerwy Zagłębie wypracowało sobie sześć bramek przewagi, a ostatecznie lubinianki wygrały różnicą ośmiu bramek.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:28 (10:16)

Najwięcej bramek: dla Olimpii-Beskid - Karolina Płachta 6, Kamila Szczecina 4; dla KGHM Metraco Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 9, Karolina Siemieniuk-Olchawa 7.

Czwarta drużyna poprzedniego sezonu Vistal Gdynia, sezon rozpoczął od łatwego wyjazdu do beniaminka SPR Olkusz. Gospodynie zdołały zdobyć zaledwie trzynaście bramek. Sił młodym zawodniczkom wystarczyło zaledwie na pierwsze trzydzieści minut, w których traciły do gdynianek tylko dwie bramek. Po przerwie jednak Vistal się rozpędził i rozniósł beniaminka z Olkusza. Ostatecznie zespół z Gdyni wygrał szesnastoma bramkami.

SPR Olkusz - Vistal Gdynia 13:29 (9:11)

Najwięcej bramek: dla SPR - Paulina Marszałek 4, Paula Przytuła 3; dla Vistalu - Jessica Da Silva Quintino 7, Karolina Kalska 5, Iwona Niedźwiedź, Patrycja Kulwińska - po 4.

Pewne zwycięstwo w Jeleniej Górze odniosły zawodniczki MKS Lublin. Mistrzynie Polski od początku spotkania narzuciły swój styl gry i do przerwy prowadziły już pięcioma bramkami. Po zmianie stron lublinianki kontrolowały w pełni boiskowe wydarzenia. Ostatecznie Mistrz Polski potwierdził swoją przewagę wygrywając z SPR-em 35:28.

KPR Jelenia Góra - MKS Lublin 28:35 (13:18)

Najwięcej bramek: dla KPR - Lidia Żakowska 7, Beata Skalska 5, dla MKS - Dorota Małek 7, Małgorzata Majerek, Walentyna Nieściaruk, Joanna Szarawaga - po 4.

Meczem zamykającym pierwszą serię spotkań było chyba najciekawsze starcie. W Elblągu miejscowy Start podejmował Pogoń Baltica Szczecin. Wzmocnione m.in. Solomiją Szywierską szczecinianki grały pewnie w defensywie. Po pierwszej połowie Start miał na swoim koncie zaledwie pięć bramek. Po zmianie stron Pogoń potwierdziła swoją przewagę ostatecznie wygrywając w meczu zamykającym pierwszą kolejkę spotkań 29:21.

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 21:29 (5:12)

Najwięcej bramek: dla Startu: Monika Aleksandrowicz 6, Kinga Grzyb 5, Katarzyna Koniuszaniec 4; dla Pogoni: Małgorzata Stasiak 9, Hanna Jaszczuk - 6, Monika Głowińska - 5.